Koronavírus online: Zdravotníkov v karanténe pribúda, 58 ich je v bojnickej nemocnici

 • V pondelok pribudlo 11 nových prípadov koronavírusu, dokopy ich je na Slovensku 72
 • Na Slovensku platí núdzový stav pre zdravotnícke zariadenia, obmedzenia pre Slovákov budú prísnejšie
AktualneSIU
 • V pondelok pribudlo 11 nových prípadov koronavírusu, dokopy ich je na Slovensku 72
 • Na Slovensku platí núdzový stav pre zdravotnícke zariadenia, obmedzenia pre Slovákov budú prísnejšie
 • Potvrdených je 72 prípadov, 1523 vzoriek bolo negatívnych
 • Niektorí Slováci sú nedisciplinovaní a nedodržiavajú karanténu, padli aj prvé pokuty
 • Premiér oznámil miernu úpravu opatrení proti šíreniu vírusu
 • Všetky otázky o koronavíruse zodpovie web virus-korona.sk ktorý zriadil štát
 • 21:16 Iba 21-ročný španielsky futbalový tréner Francisco Garcia zomrel na chorobu Covid-19 vyvolanú koronavírsom. Ako informuje The Independent, mladý kouč trpel leukémiou, o ktorej sa dozvedel iba nedávno. Rakovina mu pravdepodobne spôsobila problémy s imunitou, v dôsledku čoho mladý športovec koronavírus podľahol.

  20:50 V nemocnici v Bojniciach je v karanténe 58 zamestnancov. Pre Denník N to povedal predseda Trenčianskeho kraja Jaroslav Baška. Ide o preventívnu karanténu pre 22 lekárov, 30 sestier a šesť sanitárov. Zamestnanci prišli do styku s obyvateľkou Prievidze, u ktorej je podozrenie na koronavírus. Výsledky jej testov budú známe o 48 hodín, uviedol trenčiansky župan. Pacientka mala niekoľkokrát navštviť bojnickú nemocnicu po tom, čo sa stretla so svojou dcérou pracujúcou v Rakúsku.

  Do preventívnej karantény smeruje čoraz viac zdravotníkov, ktorí sa stretli s infikovanými osobami, ktorí svoje ochorenie zatajili, alebo jednoducho nedodržali karanténu po návrate zo zahraničia. Dnes (v pondelok 16 marca) v karanténe skončil personál pľúcneho oddelenia Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Izolovaných je  27 zdravotníkov z nemocnice na bratislavských Kramároch a šestnásti zdravotníci museli ísť do karantény z nemocnice v Ružinove.

  20:30 Karanténa po novom. Predseda vlády na tlačovom brífingu informoval o upravených opatreniach:

  • Čistiarne, práčovne, pneuservisy, autoservisy a odťahovky majú povolenú prevádzku
  • Taxislužby môžu prevážať tovar a veci, nie osoby
  • Núdzový stav bude rozšírený na celý rezort zdravotníctva
  • Všetkým prevádzkovateľom dopravných služieb (vlaky, autobusy, MHD) vláda odporúča neprevážať ľudí, ktorí nebudú mať ochranné prostriedky, odporúčanie platí aj pre obchody a úrady
  • Hranice s Poľskom sú úplne uzavreté
  • Ak ľudia nebudú dodržiavať preventívne odporúčania, vláda vyhlási núdzový stav na celom území Slovenska
  • Vláda bude postupne zvážať Slovákov zo zahraničia, o návrat domov ich požiadalo viac ako 900

  19:46 Maďarsko zatvára hranice. Naši južní susedia majú 39 prípadov nákazy a jedného človeka, ktorý chorobe podľahol. „Dostali sme informáciu, že Maďarsko dňa 17. marca 2020 o 00.00 hod. uzavrie štátne hranice so Slovenskou republikou. Do Maďarska pustia len ich štátnych príslušníkov. Osobná doprava bude možná cez hraničný prechod Čunovo – Rajka a Medveďov – Vámosszabadi a nákladná doprava cez Čunovo – Rajka a Milhosť – Tornyosnémeti,“ informuje Bárdyová. (SITA)

  18:50 Koronavírusom by sa mohlo na Slovensku nakaziť menej ako 40 percent obyvateľstva. Model vývoja vypočítali štátni analytici z Inštitútu zdravotnej politiky. Uviedol to na tlačovej besede predseda vlády Peter Pellegrini, pričom to označil za dobrú správu. Počet nových prípadov by podľa modelu mal kulminovať 60 dní od prvého nakazeného, teda na prelome apríla a mája 2020.

  18:00 Nové prípady koronavírusu na Slovensku sú: Žena, Trnava;muž, Trenčín; muž, Pezinok; dvaja muži, Svidník; dieťa, Prešov; muž a žena Košice; žena, Rožňava; muž, Liptovský Mikuláš; muž, Sobrance.

  17:27 Automobilka PSA Peugeot Citroën v Trnave preruší výrobu od 19. marca až do 27 marca. Ide o rozhodnutie materskej spoločnosti, ktorá o plánovanom dočasnom zatvorení závodov informovala v tlačovej správe. Automobilka uzatvorí viaceré svoje fabriky, dôvodom majú byť chýbajúce dodávky materiálov a šíriaci sa koronavírus. Zatvoria sa dva závody vo Francúzsku, tri v Španielsku, jeden závod v Nemecku, ďalšie dva v UK, jeden v Portugalsku a jeden v Poľsku.

  17:12 jeden pacient s koronavírusom je v ťažkom stave, je napojený na pľúcnu ventiláciu. Ostatné prípady ochorenia Covid-19 majú ľahký priebeh, uviedol predseda vlády.

  17:08 Premiér Pellegrini informoval, že už zajtra prídu na Slovensko státisíce respirátorov, dostanú ich najmä zdravotníci.

  16:59 Na Slovensku je 11 nových prípadov, celkovo ich je 72. Na tlačovom brífingu to povedal premiér Peter Pellegrini. Zároveň potvrdil, že ak si to situácia vynúti, vláda obmedzí pohyb ľudí ešte výraznejšie. „Zatiaľ je to v rovine odporúčaní,“ povedal predseda vlády.

  Gepostet von Peter Pellegrini am Montag, 16. März 2020

  16:30 Šéf správy hmotných rezerv Kajetán Kičura hovorí, že do nasledujúceho utorka by mali priviesť 30 miliónov klasických rúšok. Zároveň poprel, že Slovensko chcelo kúpiť rúška na Ukrajine, no obchod sa nepodaril kvôli priekupníkovi z Nemecka.

  16:22 V karanténe je pľúcne oddelenie Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Dôvodom je pacientka, ktorá podľa hovorkyne nemocnice zamlčala svoju anamnézu a potvrdil sa u nej koronavírus. Informujú o tom Aktuality.sk. Kvôli 65- ročnej žene je tak v 14-dňovej karanténe personál oddelenia pneumológie, pacienti boli preložení na iné oddelenia.

  16:20 V Českom potravinárskom závode Hamé sa vyskytol koronavírus. Firma preto obmedzuje výrobu, píše iDNES.cz. Prenos infekcie do potravín podľa firmy nehrozí.

  16:14 Siete mobilného operátora sú vyťažené ako na Silvestra. Operátor O2 zaznamenal výrazne zvýšenú prevádzku vo svojej sieti. Tá je pravdepodobne spôsobená jednak zvýšenou prácou z domu a využívaním konferenčných hovorov a pracovnej komunikácie, a zrejme aj nárastom súkromných hovorov. Agentúru SITA o tom v pondelok informovala hovorkyňa O2 Slovakia Tereza Molnár.

  Prevádzka v sieti sa tieto dni približuje prevádzke počas najexponovanejších období v roku, ako je napríklad Silvester. Vzhľadom na to, neustále posilňujeme kapacity siete. Nemôžeme však vylúčiť ojedinelé krátkodobé sťaženie dovolateľnosti alebo stabilitu hovorov, ktoré však priebežne riešime. Prosíme v takých prípadoch o trpezlivosť,“ ozrejmila Tereza Molnár. (SITA)

  16:00 V karanténe je 27 zdravotníkov v nemocnici na bratislavských Kramároch. Informuje o tom Denník N. Pozitívny výsledok testu mal lekár úrazovej chirurgie, ktorý sa vrátil zo zahraničia. Po návrate nedodržiaval karanténu a dokonca operoval pacienta.

  14:17 Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) dostane 63 mil. eur na nákup ochranných pomôcok v dôsledku šírenia koronavírusu. V pondelok o tom informoval minister financií Ladislav Kamenický. Tieto pomôcky by sa pritom podľa šéfa rezortu financií mali nakupovať maximálne hospodárne. Upozornil, že ich ceny vzhľadom na aktuálnu situáciu „rapídne“ rastú. Kamenický taktiež skonštatoval, že niektoré krajiny sa už stali obeťou rôznych podvodných nákupov, a preto požiadal o obozretnosť. (SITA)

  13:59 Štát predstavil súbor 13 opatrení, ktoré by mali pomôcť slovenským podnikateľom vysporiadať sa s dopadmi šírenia koronavírusu. Na tlačovom brífingu ich predstavil minister hospodárstva Peter Žiga.

  Súčasťou opatrení by malo byť okrem iného odloženie podávania daňového priznania, a tym aj platby dane z príjmu za minulý rok pre všetkých daňovníkov na 30. júna tohto roku, ale napríklad aj odklad platenia splátok bankám. V tejto situácii minister naznačil, že sa rokuje o možnosti odpustiť bankám platenie bankového odvodu. Samostatne zárobkovo činné osoby by taktiež mohli dostať odklad platenia sociálnych a zdravotných odvodov, radikálne by sa mal zjednodušiť príspevok na udržanie pracovného miesta a zmenami by mali prejsť aj podmienky OČR. (SITA)

  13:37 Na Slovensku sú dva nové prípady osôb, u ktorých sa potvrdil koronavírus. Informoval o tom predseda vlády Peter Pellegrini na tlačovej besede.

  13:15 Ministerstvo práce a sociálnych vecí a rodiny vyjde v ústrety zamestnávateľom, zamestnancom aj živnostníkov. Dočasne odpustí dane a odvody z príjmov za určitých podmienok. Rezort pripravil celkovo 13 opatrení, ktoré majú pomôcť ekonomike. Pripravujeme podrobnosti.

  12:22 Taliansko prestáva zvládať epidémiu koronavírusu. Pacienti nad 80 rokov v Taliansku možno nebudú dostávať urgentnú starostlivosť. Píše sa o tom v novom návrhu núdzového plánu, píše Daily Mail. Vláda k tomuto drastickému kroku zatiaľ nepristúpila. Opatrenie má vytvoriť viac priestoru pre infikovaných v ťažkom zdravotnom stave.

  12:19 Slovenská aliancia moderného obchodu vydala odporúčania pre všetkých Slovákov, ktorí prídu nakupovať potraviny či drogériu. Aliancia SAMO združuje všetky veľké reťazce, teda Tesco, Metro, Lidl, Kaufland, Billa, Terno a DM. V správe pre médiá ubezpečujú, že tovaru majú dostatok, nakupujúci by sa však mali riadiť nasledovnými odporúčaniami:

  • Vyhnite sa nákupom v čase špičky. Prosíme, nechajte deti doma a nákup urobte sami;
  • Nakupujte iba to, čo naozaj potrebujete. Ak sa nezmyselne zásobíte prehnaným množstvom produktov, ohrozíte jeho dennú dostupnosť pre iných;
  • Počas nákupu, prosím, dodržujte bezpečnostnú vzdialenosť pri obslužných pultoch, či platení;
  • Odporúčame platby bezhotovostným stykom, je to rýchlejšie a pohodlnejšie;
  • Ak je možné, použite samoobslužné pokladne;
  • Ak máte rúško, prosím nasaďte si ho a noste ho počas celej doby pobytu v obchode tak, aby zakrývalo ústa aj nos;
  • Ak rúško nemáte, použite, prosím, vreckovku, šál alebo akýkoľvek materiál na ochranu nielen seba, ale aj ostatných;
  • Pri nakupovaní dbajte na odporúčania zdravotníkov. Ani počas nakupovania sa nedotýkajte tváre, najmä pier, nosa a očí;
  • Ak máte kašeľ alebo nádchu, zakryte si, prosím, ústa a nos lakťom alebo vreckovkou a vreckovku vyhoďte do koša. Na ľudí v obchode, prípadne na jedlo a iné výrobky, prosíme nekašlite a nekýchajte;
  • Nenaberajte čerstvé výrobky (najmä pekárske) holými rukami, ale prosím používajte jednorazové rukavice, vrecká alebo kliešte.

  12:03 Ministerstvo dopravy vydalo obmedzenia v súvislosti s koronavírusom. Zatvorené budú prevádzky:

  * pracovísk emisnej kontroly,
  * pracovísk kontrol originality,
  * pracovísk montáže plynových zariadení,
  * technických služieb,
  * autoškôl,
  * prevádzkovateľov školiacich stredísk základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov.

  V zozname povolených prevádzok a služieb nefigurujú taxislužby, ktoré majú byť od platnosti tohto opatrenia, teda od 6:00 dnešného dňa, pozastavené. Zdroj: Komunikačný odbor MZV

  11:46 Našli austrálski vedci liek na Covid-19? V Austrálii urobili pokus, v ktorom podali pacientom infikovaným koronavírusom lieky, ktoré sa bežne podávajú ľuďom s maláriou a HIV. Výsledky sú podľa vedcov viac než uspokojivé a pacienti odpovedajú na liečbu veľmi dobre, píše Daily Mail. Dobrou správou je, že ide o lieky, ktoré už vyvinuté sú. Tou horšou správou je, že aby sa účinok týchto liekov na koronavírus klinicky preukázal, sú potrebné ďalšie testy a štúdie.

  11:27 Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spustilo web s aktuálnymi informáciami o koronavíruse na Slovensku. Na stránke virus-korona.sk sú všetky aktuálne informácie o vývoji ochorenia a prijatých opatreniach.  „Dôležitou súčasťou sú aj často kladené otázky a odpovede. Táto sekcia pomôže občanovi zorientovať sa. Vybrali sme ich na reálnom základe najčastejších otázok smerovaných na našu infolinku,“ uviedol generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš. (SITA)

  11:03 Do vozidiel MHD v Bratislave môžu ľudia nastupovať len s ochrannými prostriedkami, teda rúškom na tvári. Odporúčajú sa aj rukavice. Informuje o tom DPB. Do autobusov a trolejbusov nie je povolené nastupovať prednými dverami a obsadzovať prvý rad sedadiel za vodičom – s výnimkou nevidiacich a vodiacich psov. Dvere vozidiel sú otvárané centrálne, preto nie je potrebné používať dopytové tlačidlá pri dverách. Pred vystupovaním na zastávkach na znamenie je potrebné naďalej signalizovať úmysel vystúpiť tlačidlom stop, dopĺňa DPB.

  Zároveň od dnešného dňa až do odvolania premávajú linky bratislavskej MHD počas pracovných dní v režime školských prázdnin. Zatvorené sú tiež predajne lístkov, cestujúci môžu využiť automaty na zastávkach či nákupy v aplikácii, SMS a cez internet. (SITA)

  10:53 Slováci hľadajú informácie o koronavíruse aj na známej pornostránke PornHub. Spoločnosť zverejnila štatistiku, podľa ktorej Slováci suverénne vedú v náraste hľadaní výrazu „corona“ alebo „covid“. Zo Slovenska ide o 119% viac dopytov na toto vyhľadávanie, ako je celosvetový priemer.

  10:32 100 miiónov ľudí pod zámkom. Európske krajiny prijímajú razantné opatrenia, aby zabránili šíreniu nového koronavírusu. V Európe si vírus vyžiadal dve tisícky obetí. O opatreniach európskych krajín vrátane Slovenska píše Daily Mail. Nové opatrenia prijalo aj Poľsko, ktoré uzavrelo letiská a hranice. Platia tu podobné reštrikcie ako u nás na Slovensku. Írsko zase nariadilo všetkým barom a krčmám zatvoriť na dva týždne. Najväčší írsky sviatok, deň sv. Patrika bude takpovediac bez osláv.

  10:15 Aké opatrenia musíme po novom dodržiavať?

  • Na 14 dní sú oddnes od 6:00 zatvorené všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem predajní potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, predajní potravín na osobitné výživové účely pre dojčatá a malé deti a predajní potravín na osobitné lekárske účely.
  • Zákaz takisto neplatí pre lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, drogérie, čerpacie stanice pohonných hmôt a palív, predajne novín a tlačovín, ako aj predajne s krmivom pre zvieratá a veterinárnych ambulancií. Fungovať budú aj prevádzky telekomunikačných operátorov, prevádzky verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením, prevádzky poštových, bankových a poisťovacích služieb a prevádzky internetových obchodov (eshop) a donáškových služieb. Na rovnakú dobu je nariadené prevádzkovateľom obchodného domu, aby nezatvorili tieto prevádzky.
  • Na dvojtýždňovú dobu je zakázaná aj prítomnosť verejnosti v prevádzkach verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením. Tento zákaz sa nevzťahuje na predaj mimo prevádzku stravovacích služieb. Ide napríklad o prevádzky rýchleho občerstvenia s výdajným okienkom alebo predaj pokrmov so sebou bez vstupu do prevádzky.
  • Všetkým osobám, ktoré sa od 16. marca od 6:00 skupinovo vracajú z postihnutých oblastí zahraničia, je nariadená izolácia v zariadeniach určených Ministerstvom vnútra SR, a to na dobu 14 dní. (SITA)

  9:41 V Spojených štátoch začínajú v pondelok s klinickým testovaním vakcíny proti novému koronavírusu. Podľa zdravotníckych predstaviteľov bude však trvať rok až 18 mesiacov, kým sa podarí plne overiť akúkoľvek potenciálnu vakcínu. Testovať ju začnú na 45 mladých, zdravých dobrovoľníkoch, pričom podávať im budú rôznu dávku očkovacej látky. (SITA)

  9:38 Aktuálna situácia vo svete

  zdroj: Startitup, zdroj: https://www.worldometers.info/coronavirus/

  9:30 Spoločnosť Louis Vuitton Moët Hennesy bude namiesto parfémov a kozmetiky vyrábať dezinfekčné prípravky na ruky. Píše o tom CNBC. dezinfekčné gély nahradia na výrobných linkách aj také značky ako Christian Dior alebo Givenchy už v pondelok.

  9:18 Čo znamená núdzový stav na Slovensku? Predseda vlády vyhlásil núdzový stav len pre oblasť zdravotníctva. To znamená, že personál a materiál sa môže v prípade potreby presúvať z jednej nemocnice do druhej. Núdzový stav neplatí na všetky nemocnice.

  9:01 Na pracoviská klientských centier vpustia len občanov s rúškom, šálom alebo obdobnou ochranou tváre. Ako agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov, opatrenie vydali v záujme ochrany zdravia všetkých občanov, ako aj pracovníkov klientskych centier a Okresných úradov. Takisto platí, že úradné hodiny v klientskych centrách sa od dnes skracujú na tri hodiny a to od 8:00 do 11:00 každý pracovný deň. (SITA)

  8:29 Odbory žiadajú v dôsledku šírenia koronavírusu zastavanie výroby vo veľkých slovenských fabrikách. „V tejto zhoršujúcej sa situácii vo svete a na Slovensku, očakávame od všetkých kompetentných, že urobia to správne rozhodnutie na ochranu života a zdravia všetkých zamestnancov a rozhodnú o okamžitom prerušení práce v závodoch. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie zamestnancov a našich rodín,“ konštatuje podpredseda Moderných odborov AIOS Peter Mrázik.

  Odborový zväz Moderné odbory AIOS okrem iného združuje Volkswagen, Jaguar Land Rover, Amazon, Schaeffler, Eissman, Baumax, OBI, Syncreon, či Hanon. (SITA)

  8:00 Počet infikovaných ľudí na nový koronavírus stúpol na 61. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre oblasť zdravotníctva a prijala ďalšie opatrenia, ktoré budú v platnosti od pondelka 16. marca. Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. V najbližších dňoch zavrie prevádzku aj najväčšia továreň Volkswagen v Devínskej Novej Vsi. Informoval o tom po dnešnom mimoriadnom zasadnutí vlády premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

  Kabinet chce riešiť aj situáciu, v ktorej sú momentálne viacerí občania v zahraničí. Pre nich bude platiť podľa Pellegriniho v prípade koordinovaného skupinového návratu povinná 14-dňová karanténa v na to určených zariadeniach.

  V pondelok už budú laboratóriá testovať vzorky aj v Banskej Bystrici a Košiciach. Zatiaľ bolo negatívnych 1 375 vzoriek.

  Vzhľadom na núdzový stav pre oblasť zdravotníctva sa budú môcť zdravotnícky personál alebo medicínska technika presúvať z nemocnice do nemocnice. Nariadenia sa týka zatiaľ všetkých nemocníc a ústavov v zriaďovateľskej pôsobnosti štátu. Ak sa podľa premiéra ukáže, že budú potrebovať aj iné kapacity, vláda môže rozhodnutie rozšíriť aj o ďalšie nemocnice.

  Čo sa týka nových pozitívnych prípadov na nový koronavírus, v Trenčíne bolo podľa slov premiéra potvrdených päť prípadov, ide o dvoch mužov, dve ženy a jedno dieťa, všetci sú v stabilizovanom stave. V Trnave je to jeden muž, ktorý je hospitalizovaný a bude prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava, potvrdenú mal cestovateľskú anamnézu a je v stabilizovanom stave. V Martine bol potvrdený jeden prípad, pacient bol na kongrese v zahraničí. V Nových Zámkoch je potvrdená jedna žena, ktorá je v domácej izolácii a mala priamy kontakt s nakazeným. V Bratislave bolo potvrdených päť prípadov, v Banskej Bystrici jeden a v Nitre sú tri nové prípady. „Ukazuje sa, že Slovensko, ktoré sa rozhodilo spomedzi okolitých krajín reagovať prudšie a rýchlejšie ako ostatní, urobilo správne. Zatiaľ sa darí držať krivku nábehu ochorených na prijateľnej úrovni,“ konštatoval Pellegrini.

  Ako premiér doplnil, žiadna krajina nevie poskytnúť rúška všetkým svojim obyvateľom. V prvom rade sa budú distribuovať pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Pre tých, ku ktorým sa rúška nedostanú, Pellegrini odporúča, aby využili domáce riešenia, ako napríklad šál alebo šatku.

  Od pondelka platí aj zákaz prítomnosti zákazníkov v prevádzkach stravovacieho stravovania. Strava však môže byť zákazníkom poskytovaná formou výdaja, donáškovej služby alebo inak, bez toho, aby zákazníci do prevádzky vstupovali. Premiér tiež požiadal súkromné zdravotnícke zariadenia, aby prestali vykonávať plánované operácie, ktoré nesúvisia s ohrozením života pacientov. Ako uviedol, nariadená má byť aj povinná karanténa v karanténnych zariadeniach ministerstva vnútra pre slovenských občanov, ktorí sa vracajú z postihnutých oblastí. Zariadenia si ľudia podľa ministerky vnútra Denisy Sakovej nemôžu vyberať. „Ak máme otvorené jedno zariadenie, ktoré nie je naplnené, nebudeme otvárať ďalšie, budú sa otvárať postupne,“ uviedla. Otázkou stále zostávajú tí, ktorí dochádzajú za výkonom svojej práce do zahraničia.

  Ministerstvo zahraničných vecí má podľa premiéra tiež pripraviť a koordinovať plán repatriácie našich občanov. Minister Miroslav Lajčák má stanoviť kľúč a priority, o ktorých občanov sa má štát v prvom rade postarať. Má ísť predovšetkým o deti a mládež. „Na poslednom mieste v tomto zozname budú ľudia, ktorí si išli zahrať golf alebo si oddýchnuť. Tí budú musieť strpieť diskomfort v zahraničí,“ dodal premiér. Marginalizovaným skupinám majú podľa premiéra primátori a starostovia umožniť prístup k pitnej vode, aby mohli vykonávať hygienické opatrenia.

  Premiér tiež informoval, že polícia má už viac ako 200 zdokumentovaných prípadov nedodržiavania karantény. Od pondelka za to majú pobočky Úradu verejného zdravotníctva začať ukladať pokuty. (SITA)

  Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech