Koronavírus ovplyvní aj maturity či prijímacie skúšky, aké sú zatiaľ termíny?

  • Krízový štáb 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na Slovensku
  • Študenti by sa tak mali vrátiť do svojich lavíc 30. marca
BeFunky-collage-2
TASR
  • Krízový štáb 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na Slovensku
  • Študenti by sa tak mali vrátiť do svojich lavíc 30. marca

Ministerstvo školstva sa v mimoriadnej situácii riadi pokynmi Ústredného krízového štábu SR, ako to ovplyvní maturity a testovanie deviatakov, bude závisieť od vývinu udalostí.

Ako pre agentúru SITA zdôraznil tlačový odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, všetky opatrenia, ktoré bude ministerstvo v budúcnosti prijímať, sa uskutočnia v súčinnosti s daným štábom. Dodal, že verejnosť a média budú o týchto krokoch informované. Nové informácie poskytne a opatrenia prijme pravdepodobne ministerstvo na čele s novým ministrom školstva.

V rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu bude v období od 16. do 27. marca 2020 prerušené vyučovanie vo všetkých…

Gepostet von Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR am Donnerstag, 12. März 2020

Presunuté termíny

Krízový štáb 12. marca rozhodol o zatvorení všetkých škôl a školských zariadení na Slovensku od pondelka 16. marca na 14 dní. Študenti by sa tak mali vrátiť do svojich lavíc 30. marca. Externá časť a písomná forma maturitnej skúšky po presunutí pripadá na obdobie od 31. marca do 3. apríla.

Termíny talentových prijímacích skúšok sa presúvajú na obdobie od 30. marca do 30. apríla. Ministerstvo v tejto chvíli ešte nevie povedať, či bude nutné predlžovať školský rok. Pôvodný termín testovania žiakov 9. ročníkov základných škôl a žiakov 4. ročníkov gymnázií s osemročným vzdelávacím programom sa nezmenil. Uskutočniť by sa tak mal 1. a 2. apríla.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu a prijala ďalšie opatrenia, ktoré sú v platnosti od 16. marca. Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech