Koronavírus sa šíri: Počet nakazených mladých sa strojnásobil, môžu za to párty a nočné kluby

  • Infikovaných ľudí do 24 rokov za päť mesiacov výrazne pribudlo
  • WHO varuje mladých ľudí, že napriek zdraviu nie sú pred vírusom v bezpečí
párty na pláži
Mladí si robia dokonca „korona párty“ kde sa naschvál infikujú novým koronavírusom (Ilustračná snímka), Pixabay/Christopher Kuszajewski
  • Infikovaných ľudí do 24 rokov za päť mesiacov výrazne pribudlo
  • WHO varuje mladých ľudí, že napriek zdraviu nie sú pred vírusom v bezpečí

Mladí ľudia, ktorí navštevujú pláže a nočné kluby, prispievajú k nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19. Počet nakazených vo veku 15 až 24 rokov sa tak za uplynulých päť mesiacov strojnásobil. Uviedla to v utorok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), na ktorú sa odvolala agentúra Reuters.

V Amerike aj v Európe

Analýza WHO, ktorá skúmala šesť miliónov prípadov infekcií medzi 24. februárom a 12. júlom tohto roka, ukázala, že podiel nakazených vo veku od 15 do 24 rokov vzrástol zo 4,5 percenta na 15 percent.

S výnimkou Spojených štátov amerických, ktoré majú celosvetový rekord so 4,8 milióna potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, európske krajiny vrátane Španielska, Nemecka a Francúzska či ázijské krajiny, ako napríklad Japonsko, uviedli, že veľa z nových prípadov infikovaných sú práve mladí ľudia.

Česko zaviedlo vnútroštátny koronavírusový semafor. Žene, čo v Prahe zavliekla nákazu na párty, sa vyhrážajú smrťou

Nie ste nepremožiteľní

Americký odborník na infekčné choroby a expert Bieleho domu na nový druh koronavírusu Anthony Fauci minulý mesiac vyzval mladých ľudí, aby medzi sebou dodržiavali vzdialenosť, nosili rúška a vyhýbali sa veľkým davom. Taktiež varoval, že aj ľudia bez symptómov môžu vírus prenášať.

Hovorili sme to predtým a povieme to ešte raz: mladí ľudia nie sú nepremožiteľní,“ povedal minulý týždeň generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus a dodal, že „mladí ľudia sa môžu nakaziť, mladí ľudia môžu umrieť a mladí ľudia môžu vírus preniesť na ostatných“.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech