Koronavírus zistili u ďalších dvoch osôb na Slovensku, v Bratislave zatvárajú školy

  • Na Slovensku je tak potvrdených spolu 5 prípadov, 491 vzoriek je negatívnych
TASR
  • Na Slovensku je tak potvrdených spolu 5 prípadov, 491 vzoriek je negatívnych

Slovensko má ďalšie dva pozitívne prípady na ochorenie Covid-19. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, ide o jednu osobu z Bratislavy a jednu osobu zo Senca. Jedna je hospitalizovaná na Klinike infektológie a geografickej medicíny UNB na Kramároch, druhá je v domácej izolácii.

Na Slovensku je tak potvrdených spolu 5 prípadov, 491 vzoriek je negatívnych.

Čítaj viac TU>> Koronavírus je na Slovensku, prvý prípad potvrdili v Bratislave

V Bratislave zatvárajú školy

Bratislavská župa prerušila vyučovanie na všetkých svojich stredných školách. Vyučovanie nebude prebiehať od pondelka 9. marca do piatku 13. marca. Na nedeľňajšom tlačovom brífingu to uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. Preventívne opatrenia vyplývajú zo záverov zasadnutia krízového štábu BSK ku koronavírusu. Informáciu priniesla SITA.

„Za posledné dni sa nám ozvali riaditelia škôl, že majú žiakov, ktorí prišli do priameho kontaktu s infikovanými. Preto sme sa v spolupráci s riaditeľmi stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK rozhodli prerušiť vyučovanie na všetkých stredných školách v Bratislavskom kraji,“ konštatoval Droba.

Prerušenie vyučovania sa týka tiež všetkých osemročných gymnázií a základných škôl na Dunajskej a Teplickej. Zatvorené budú aj plavárne Na Pántoch, na Drieňovej a Tomášikovej. Základná škola v Malinove zostáva otvorená, župa však zatvorila strednú odbornú školu v Malinove. Ako Droba uviedol, dôvodom tohto rozhodnutia je fakt, že veľké množstvo žiakov na stredných školách v kraji pochádza z okresu Malacky, kde už bol potvrdený výskyt koronavírusu.

zdroj: TASR

Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavskej mestskej časti Staré mesto Matej Števove, od pondelka 9. marca do 18. marca bude zatvorená aj základná škola na Hlbokej ceste.

Už predtým bratislavský kraj avizoval napríklad zatvorenie Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici. Cambridge International School v bratislavskom Starom Meste bude zase predbežne zatvorená od pondelka 9. marca až do 22.marca.

Ako informoval agentúru SITA hovorca magistrátu Bratislavy Peter Bubla, bratislavské mestské časti zatiaľ nepristupujú k plošnému zatváraniu materských a základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. „K zatvoreniu školy pristupuje vedenie školy po konzultácii s Regionálnym ÚVZ zatiaľ iba v jednotlivých konkrétnych prípadoch, na základe podozrenia z kontaktu žiaka s osobou, u ktorej bolo potvrdené ochorenie,“ uzavrel.

Rezort zdravotníctva v sobotu ráno informoval, že Slovensko už pozná tzv. pacienta „0“ s koronavírusom. Známe boli totiž už výsledky vzoriek ľudí, ktorí boli v najbližšom kontakte so Slovákom, ktorému sa ako prvému potvrdilo ochorenie Covid-19 (koronavírus).

Čítaj viac TU>>Ďalšie 2 prípady na Slovensku. Na klinike sú už hospitalizovaní všetci traja pacienti

„Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR potvrdilo ďalšie dva pozitívne prípady ochorenia Covid-19. Výsledky testov syna aj manželky sú pozitívne,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR. Slovensko tak eviduje tri prípady osôb nakazených koronavírusom. Štvorčlenná slovenská rodina je zase v karanténe v rakúskom Kittsee.

Vyučovanie výučby bude prerušené aj na UK a STU

Vzhľadom na správy o šírení koronavírusu COVID-19 a vrcholiacu epidémiu chrípky sa rektori Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity rozhodli prijať preventívne opatrenia s cieľom predísť šíreniu nákazy.

„Od pondelka 9. marca 2020 do soboty 21. marca 2020 prerušujeme na dva týždne prezenčnú výučbu. Pedagogický proces bude prebiehať formou samoštúdia alebo inou vhodnou metódou. Podrobnosti stanovia dekanky a dekani fakúlt a nimi poverené osoby,“ píše sa v tlačovej správe Univerzity Komenského v Bratislave.

Zdroje: SITA, UK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech