Koronové peklo v USA: Trumpovoliči prosia o vakcínu, no už je neskoro. Zaočkovanosť v tomto štáte je podobná ako u nás

  • Variant delta sa stal pre Alabamu zničujúci. Je to najmä preto, že v krajine je výrazne viac nezaočkovaných osôb
  • Lekárka opísala, ako to v nemocniciach vyzerá. Väčšina nakazených prosí o vakcínu. Žiaľ, pre väčšinu z nich je už neskoro
  • Doktorka sa však nevzdáva a robí osvetu aspoň medzi zvyškom Američanov
Unsplash/ Anne Nygård, Unsplash/CDC
  • Variant delta sa stal pre Alabamu zničujúci. Je to najmä preto, že v krajine je výrazne viac nezaočkovaných osôb
  • Lekárka opísala, ako to v nemocniciach vyzerá. Väčšina nakazených prosí o vakcínu. Žiaľ, pre väčšinu z nich je už neskoro
  • Doktorka sa však nevzdáva a robí osvetu aspoň medzi zvyškom Američanov

Delta variant udrel v republikánskej Alabame v plnej sile – stúpa počet nakazených, hospitalizácií a úmrtí, no miera zaočkovanosti stagnuje. Lekárka z Alabamy opísala, ako to v miestnej nemocnici vyzerá. Ako sama uvádza, nákaza delta variantom sa stáva osudnou najmä pre nezaočkovaných. 

Ako uvádza portál al.com, Alabama je americkým štátom s najmenším percentom zaočkovaných. Plne zaočkovaných je zatiaľ len 33,7 % – podobne, ako aj na Slovensku.

Daný variant sa stáva osudným najmä pre tých nezaočkovaných, teda pre väčšinu obyvateľov Alabamy.

Antivakcinačná kampaň je v plnom prúde. Toto sú najhnusnejšie hoaxy, ktoré strašia Slovákov

Ako sa uvádza na portáli al.com, miestne úrady evidujú, že z hospitalizovaných pacientov nebolo zaočkovaných až celkovo 94 %. V prípade úmrtí je toto číslo až 96 %. 

Silná dezinformačná kampaň 

Žiaľ, antivakcinačná kampaň je v plnom prúde. Ľudia sa očkovania boja. Rady odborníkov si neberú k srdcu a naopak, nechávajú sa manipulovať rôznymi dezinformáciami. 

Lekárka z Alabamy, Brytney Cobia, v dojemnom statuse na Facebooku opísala, ako to vyzerá v nemocnici. Hospitalizovaní COVID pacienti, ktorí sú v ohrození života, častokrát prosia o vakcínu aspoň teraz.

Prijímam mladých zdravých ľudí do nemocnice s veľmi vážnym priebehom infekcie COVID. Jedna z posledných vecí, ktorú urobia predtým, ako ich intubujeme, je, že prosia o vakcínu. Držím ich za ruku a hovorím im, že ma to mrzí, ale už je neskoro,“ napísala lekárka. 

I've made a LOT of progress encouraging people to get vaccinated lately!!! Do you want to know how? I'm admitting young…

Posted by Brytney Cobia on Sunday, July 18, 2021

Lekárka sa však nevzdáva a robí osvetu aspoň medzi pacientovými nezaočkovanými príbuznými. Príbuzným vysvetľuje, že najlepším spôsobom, ako si uctiť zosnulého, je podstúpenie očkovania. 

Poviem im, že najlepším spôsobom, ako si uctiť ich blízkeho, je ísť sa očkovať a povzbudiť všetkých známych, aby urobili to isté,“ pokračuje v statuse lekárka. 

Väčšina z ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať, je zmätených. „Mysleli si, že je to podvrh. Mysleli si, že je to politické. Mysleli si, že keď majú určitú krvnú skupinu alebo určitú farbu pleti, nebudú chorí. Mysleli si, že je to „len chrípka“. Ale mýlili sa,“ vyznala sa lekárka. 

„Nie je neskoro, ale jedného dňa by to mohlo byť,“ zakončila dôležitým posolstvom lekárka svoj status.

Zdroje: www.al.com, Facebook/ Brytney Cobia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech