Korunami stromov v Bachledovej doline sa môžeš prejsť už túto sobotu

  • Unikátny chodník korunami stromov v Bachledke ti poskytne výhľad na slovenskú prírodu úplne z inej perspektívy.
vyhlad
facebook.com/chodnikkorunamistromov
  • Unikátny chodník korunami stromov v Bachledke ti poskytne výhľad na slovenskú prírodu úplne z inej perspektívy.

Bachledka sa nachádza v srdci majestátnych lesov Pieninského národného parku na hrebeni Spišskej Magury. V spolupráci so Správou Pieninského národného parku tu vyrástla jedinečná drevostavba. Ide o 1 234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním umiestnený priamo v korunách stromov.

Vďaka tejto vyhliadkovej trase uvidíš prírodu Belianských Tatier takmer z vtáčej perspektívy. Chodník špirálovito stúpa na vežu do výšky 32 metrov, kde sa nachádza 360° vyhliadková podesta priamo na hranici národných parkov PIENAPu a TANAPu s dych berúcimi výhľadmi na Belianske Tatry, pieninské Tri koruny a nenarušenú krajinu Zamaguria.

Nadzemná trasa o dĺžke viac ako 600 metrov ťa prevedie druhovo pestrým lesom, kde na teba čakajú rôzne prekvapenia a edukačné materiály. Dokopy sa tu nachádza hneď 6 zastávok, z toho 3 sú didaktické a 3 ťa zábavnou formou oboznámia o prírode rozprestierajúcej sa navôkol.

Ak si myslíš, že nepotrebuješ odborného sprievodcu a dávaš prednosť samoštúdiu, určite využiješ veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžeš preštudovať na zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka.

Unikátom je aj najdlhší suchý tobogán, aký na Slovensku nájdeš. Cestou z korún stromov ťa tak nebudú čakať nekonečné schody, ale 67 metrov dlhý tobogán, ktorý ponúka zábavnú alternatívu na návrat z vyhliadkovej veže.

Na stavbu chodníka a vyhliadkovej veže sa dokopy spotrebovalo 1 000 m dreva typu Duglaska a Smrekovec opadavý. Samotný chodník v dĺžke 600 metrov podopiera 120 stromov.

Chodník korunami stromov Bachledka je v poradí siedmym projektom nemeckého architekta Josefa Stögera a spoločnosti Erlebnis Akademie AG, ktorá vybudovala už štyri chodníky v Nemecku a dva v Čechách. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový, a bude tak zaujímavým výletným cieľom doslova pre všetkých turistov. Chodník má byť  otvorený celoročne, okrem zopár dní v novembri kvôli povinnej údržbe.

Stavba je umiestnená na najvyššom bode BACHLEDKA Ski & Sun, kam sa návštevníci dostanú pohodlne sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Bachledovej, Jezerska alebo Malej Frankovej.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech