Kotleba je opäť na súde pre 1488 šek. Sudkyňa je zaujatá, tvrdí

  • Predseda ĽSNS opäť namieta zaujatosť sudkyne
  • Marian K. avizoval podanie trestného oznámenia pre zasahovanie nezávislosti súdu
kotleba lsns
SITA/Branislav Bibel
  • Predseda ĽSNS opäť namieta zaujatosť sudkyne
  • Marian K. avizoval podanie trestného oznámenia pre zasahovanie nezávislosti súdu

Predseda politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian K. dnes na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v kauze kontroverzných šekov opätovne namietol zaujatosť samosudkyne Ruženy Sabovej. Dôvodom je podľa neho podnet, ktorý sudkyňa adresovala na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA). 

Podľa Mariana K. sa podnet týkal videa, ktoré o jeho súdnom procese zverejnil „amatérsky youtuber“. Podľa predsedu ĽSNS podanie podnetu zo strany sudkyne znamená, že sleduje pokrývanie súdneho procesu v médiách a môže tak byť ovplyvnená. „Týmto samosudkyňa koná v môj neprospech,“ povedal obžalovaný. Zároveň avizoval podanie trestného oznámenia pre zasahovanie nezávislosti súdu.

Najnovší prieskum ukázal, kto by na Slovensku jasne vyhral voľby, ak by sa konali tento týždeň

Podľa neho sa tohto skutku dopustil príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorý sudkyňu na video upozornil. Sabová však v tejto súvislosti uviedla, že o námietke konať nebude, keďže nespĺňa procesné náležitosti.

Predseda ĽSNS Marian K. čelí obžalobe z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Prípad sa týka podujatia, ktoré sa uskutočnilo v marci 2017 na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici. Obžalovaný vtedy odovzdal pred takmer 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov, ktoré boli vystavené na sumu 1 488 eur.

Neobviňujte mladých, nie sú „fašisti“. Tri dôvody prečo slovenská mládež volí Kotlebu

Číslo 14 v sume 1 488 podľa orgánov činných v trestnom konaní totiž predstavuje vetu „We must secure the existence of our people and a future for white children“ (Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí), ktorej autorom je americký rasista David Lane. Veta má 14 slov a číslovka 14 sa používa ako neonacistický symbol často v kombinácii s číslom 88, ktoré v nacistickej symbolike odkazuje na nacistický pozdrav „Heil Hitler“, keďže písmeno H je ôsmym písmenom v abecede.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech