Kováčik zarába aj spoza mreží, na účet mu chodia tisíce. Ide o výsmech všetkým slušným ľuďom, kritizuje SaS

  • Už pred polrokom sa za Dušanom Kováčikom zatvorili brány väznice, funkcie prokurátora sa doteraz nevzdal
  • Na účet mu ale každý mesiac chodí tretina platu, SaS hovorí o absolútne bizarnej situácii
Dušan Kováčik
TASR/Jaroslav Novák
  • Už pred polrokom sa za Dušanom Kováčikom zatvorili brány väznice, funkcie prokurátora sa doteraz nevzdal
  • Na účet mu ale každý mesiac chodí tretina platu, SaS hovorí o absolútne bizarnej situácii

Začínal na vojenskej prokuratúre, Trnka ho nakoniec dostal na vysokopostavenú pozíciu. Stál na čele prokuratúry. Bol jedným z najvyššie postavených predstaviteľov, ktorý mal bojovať proti korupcii. Namiesto toho zrejme porušoval zákony, pracovné povinnosti, morálne i etické zásady a dokonca aj sľuby. Pošpinil slovenský právny štát a jeho meno figuruje nielen v kauze Gorila, ale i v Kočnerovej Threeme. Ťahal zrejme za jeden povraz s Bödörom i šéfom Takáčovcov. 

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa, zdá sa, neštítil ničoho. Božie mlyny však melú pomaly, ale isto. 22. októbra 2020 si aj po neho prišla NAKA, môžeme teda hovoriť o konci éry 61:0.

„Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb, Dušana Kováčika a Norberta Pakšiho, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iné. Dôvodom väzby je u obvineného Dušana Kováčika obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Dôvodom väzby u obvineného Norberta Pakšiho je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda úteková, kolúzna a preventívna väzba,“ objasnila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

„Zadržanie a stíhanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je tragédiou nielen pre Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ale pre prokuratúru ako takú a pre všetkých prokurátorov,“ vyjadril sa zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Bíró v pléne Národnej rady (NR) SR.

Zarába aj spoza mreží 

Napriek tomu, že Dušan Kováčik je už šiesty mesiac vo väzbe, tak sa funkcie prokurátora stále nevzdal. Tým pádom sa jeho bankové konto stále zvyšuje. Dostáva tretinu platu, na ktorý mal ako špeciálny prokurátor nárok. 

Pre Sme sa vyjadrila strana SaS, ktorú táto medializovaná skutočnosť veľmi pohoršila. Tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik o tom hovorí ako o výsmechu slušným ľudom. 

„Sme tak svedkami absolútne bizarnej situácie, kedy sa musíme opäť doprosovať Dušana Kováčika, aby sa vzdal svojej funkcie. Už dávnejšie sme navrhovali prijatie takej zákonnej úpravy prokuratúry, ktorá by umožňovala odvolanie prokurátorov, ktorí sa spreneverili svojmu sľubu,“ tvrdí člen SaS.

„Dnes však vidíme, že mnohé kľúčové figúry, ktoré korumpovali náš justičný systém, spokojne pokračujú vo svojich funkciách a užívajú si nečestne nadobudnuté majetky. Musíme preto opätovne otvoriť diskusiu o zásadnej novele zákona o prokurátoroch,“ dodáva poslanec Baránik.

Zdroje: Startitup.sk, ta3.com, domov.sme.sk, trend.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech