Krajčí: Všetky mutácie na území Slovenska vieme eliminovať podaním vakcíny

  • Marek Krajčí dnes predstúpil pred kamery, aby informoval o aktuálnej epidemiologickej situácii
  • Slovensko informoval o aktuálnych štatistikách i o vakcinácii
marek krajčí
TASR/Pavol Zachar
  • Marek Krajčí dnes predstúpil pred kamery, aby informoval o aktuálnej epidemiologickej situácii
  • Slovensko informoval o aktuálnych štatistikách i o vakcinácii

Hneď v úvode náš minister zdravotníctva povedal, že situácia sa pomaly zlepšuje, čo pripísal aj celoplošnému skríningu. Takisto doplnil, že situácia sa pomaly zlepšuje aj Českej republike či v Rakúsku, no len veľmi pozvoľna. 

Minister tiež povedal, že aj keď sa situácia mierne zlepšuje, počet hospitalizovaných stále stúpa. Klesol aj počet pacientov na pľúcnej ventilácii, stále je ich však 308, čo je veľmi veľa. Rovnako stúpa aj priemer počtu ľudí, ktorí denne na koronavírus zahynú.

Zaočkovaných bolo doposiaľ 123 999 ľudí. 6622 osôb už dostalo aj druhú vakcínu. Minister tiež zdôraznil, že vakcíny sú zatiaľ účinné na všetky mutácie, ktoré zatiaľ na Slovensku sú. 

Minister tiež odporúča necestovať do zahraničia v prípade, že to nie je potrebné. Za kritické okresy označil predovšetkým Hlohovec, Trnavu, Dunajskú Stredu, Košice, Piešťany, Senicu či Revúcu. 

Na tlačovej konferencii odznelo aj to, že ako kritické momentálne krízový štáb vníma Bratislavský a Košický kraj, ktoré už vyzerali byť stabilizované, no v súčasnosti tam počet nakazených neustále stúpa. 

Covid automat

Minister tiež informoval o tom, že od 8. februára sme mali prejsť na covid automat. Počet hospitalizovaných by však musel klesnúť pod 2 500 ľudí a priemerný počet pozitívne testovaných osôb za posledných 7 dní by musel klesnúť pod 5 000 ľudí. Ani jedna z týchto požiadaviek však splnená nebola, preto zavedenie covid automatu možné nebude, resp. od 8. februára nedôjde k uvoľňovaniu žiadnych opatrení tak, ako sa predpokladalo.

O vakcinácii hovoril aj prof. Krčméry

V rámci tlačovej konferencie pred kamery predstúpil aj prof. Krčméry, ktorý hovoril o dôležitosti vakcinácie. Zdôraznil, že vakcinácia je kľúčovou nielen pre naše zdravie, ale aj pre “vyliečenie” ekonomiky ako u nás, tak aj v celej Európe. 

Predĺženie núdzového stavu

Minister tiež v závere tlačovej konferencie povedal, že sám navrhne predĺženie núdzového stavu o ďalších 40 dní, a to kvôli kritickej situácii v nemocniciach. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech