Kráľ hamburgerov sa vracia na Slovensko. Onedlho otvorí viac ako 10 prevádzok

  • Burger King sa vracia do našich končín
  • U nás a v Česku plánuje fastfoodový gigant otvoriť dokopy 55 prevádzok
  • Na Slovensko sme ho už raz mali, no na našom trhu sa neudržal ani dva roky
13807865285_780261a768_k
flickr.com
  • Burger King sa vracia do našich končín
  • U nás a v Česku plánuje fastfoodový gigant otvoriť dokopy 55 prevádzok
  • Na Slovensko sme ho už raz mali, no na našom trhu sa neudržal ani dva roky

Poľská spoločnosť AmRest, ktorá funguje prevažne v strednej a východnej Európe, Rusku a Číne, prináša na Slovensko späť známu sieť fastfoodov, Burger King. Súčasťou portfólia AmRestu je Burger King už od roku 2007, no s jeho návratom na náš trh sa čakalo. K viac ako päťdesiatke existujúcim európskym prevádzkam sa už onedlho má pripojiť ďalších 55.

V minulosti to s Burger Kingom nevyšlo spoločnosti Tekaz, ktorá bola pôvodne stavebnou firmou a jej zásah do gastro sveta mnohých prekvapil. Prevádzky fast foodov na Slovensku neudržali ani dva roky a s odstupom času český podnikateľ Tomáš Zuckermann z Tekazu pre Hospodárske noviny povedal: „Pri Burger Kingu sa nenaplnili očakávania v oblasti tržieb a nakoniec sme prevádzky museli dotovať sumou asi 50-tisíc eur mesačne.“

Jozef Šétaffy, prezident Slovenskej franšízingovej asociácie a zároveň šéf reťazca Pizza Mizza o fastfoodoch na Slovensku pre aktuality.sk v septembri minulého roka povedal: Na existujúcich zaujímavých miestach (shoppingy, pešie zóny a administratívne centrá) je už trh značne saturovaný,  je tam náročné konkurenčné prostredie, vrátane vysokej ceny za prenájom priestorov. To sú hlavné dôvody, prečo sa k nám zahraničné koncepty „nehrnú“.“ V budúcnosti vidí príležitosti zahraničných partnerov najmä v pripravovaných developerských projektoch, pretože ich prenajímatelia o svetové značky jednoznačne prejavia záujem. Spomenul, že konkurenciou im začínajú byť aj domáce koncepty.


Vďaka AmRest je v Európe niekoľko milovaných značiek reštaurácií, mimo iného nám priniesli Starbucks či Pizza Hut. Nedávno podpísané zmluvy umožňujú expanziu Burger Kingu v Česku, kde k súčasným reštauráciám pribudne ďalších 40 a na Slovensku sa má v najbližších rokoch otvoriť 15 prevádzok s kráľovskými hamburgermi.

Krzysztof Piechna, riaditeľ Burger Kingu pod spoločnosťou AmRest v tlačovej správe uviedol: „Burger King ako časť rýchlo rastúceho segmentu sietí s rýchlym občerstvením, hrá významnú rolu v portfóliu AmRestu. Podpis exkluzívnych zmlúv je míľnikom v histórii našej spolupráce s Burger Kingom a veríme, že sa vďaka tomu naša pozícia vedúceho prevádzkovateľa reštaurácií v strednej Európe ešte upevní.“

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech