Krásno nad Kysucou zatvára školy. Na Kysuciach je ohnisko nákazy, pribudli desiatky prípadov koronavírusu

  • V okrese Čadca je až 30 aktívnych prípadov nového koronavírusu
  • Región sa rozhodol pristúpiť k obmedzeniam
  • Zatvorené sú školy, obmedzené sú hromadné podujatia aj šport
AktualneSIU
  • V okrese Čadca je až 30 aktívnych prípadov nového koronavírusu
  • Región sa rozhodol pristúpiť k obmedzeniam
  • Zatvorené sú školy, obmedzené sú hromadné podujatia aj šport

Krízový štáb mesta Krásno nad Kysucou v okrese Čadca nariadil od pondelka (29. 6.) zatvorenie Základnej školy na Mládežníckej ulici, Materskej školy na Lesníckej ulici a školských zariadení. Podľa informácií na internetovej stránke mesta je dôvodom zhoršujúca sa epidemiologická situácia a nárast pozitívnych osôb s ochorením COVID-19.

Prudký nárast počtu pozitívnych

V okrese Čadca, kde sa Krásno nad Kysucou nachádza, zaznamenali od 19. júna už 30 prípadov koronavírusu. Predtým sa na Kysuciach koronavírus nevyskytol celé mesiace. V spomínaný deň 19. júna tu zistili štyri prípady. Neskôr, 23. júna to už bolo sedem a na ďalší deň 11. Deň potom, teda včera, pribudlo ďalších sedem prípadov.

Vo štvrtok pribudlo 13 prípadov, traja pacienti bojujú o život na jednotke intenzívnej starostlivosti

Materskú školu na Lesníckej ulici by mali opäť otvoriť od 13. júla. Krízový štáb odporučil zrušiť športové podujatia a znížiť počet športovcov na jednom mieste v prípade tréningov. Ďalej zrušiť kultúrne podujatia, nenavštevovať detské ihriská, obmedziť pohyb občanov po cyklotrase, obmedziť stretávanie sa v skupinách na verejnosti a používať ochranné rúška a dezinfekčné prostriedky.

Nakazili rodiny

Mesto Krásno nad Kysucou chce poprosiť občanov, aby nenavštevovali úrady a využívali možnosti elektronického vybavovania. Zároveň ide o preventívne opatrenia, preto žiadame občanov, aby sa správali disciplinovane k prijatým opatreniam a dodržiavali všetky hygienické nariadenia,“ uvádza mesto na internetovej stránke.

Nárast nových prípadov regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) očakával, pretože hygienici aktívne vyhľadávajú osoby, ktoré prišli do kontaktu s potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19, a dávajú ich testovať. Veľká časť pozitívnych prípadov je v epidemiologickej súvislosti s počiatočnými potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 a zväčša sú to rodinné kontakty. Zaznamenané sú však aj importované prípady zo zahraničia,“ dodala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Pripomenula, že RÚVZ v Čadci neodporúča usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech