Kremnica má novú adrenalínovú atrakciu. Postaralo sa o ňu mesto spolu s dobrovoľníkmi

  • Nie je to len biatlon a zjazdové lyžovanie, ktoré počas zimných mesiacov zaujímajú slovenských športovcov
  • Mnohí si sneh a ľad užívajú po svojom
  • Kremnica myslela aj na milovníkov adrenalínu a vytvorila unikátnu atrakciu
krem
Ilustračné fotografie/ Instagram/ dennyen, baska_m
  • Nie je to len biatlon a zjazdové lyžovanie, ktoré počas zimných mesiacov zaujímajú slovenských športovcov
  • Mnohí si sneh a ľad užívajú po svojom
  • Kremnica myslela aj na milovníkov adrenalínu a vytvorila unikátnu atrakciu

Pamätáš si ešte náš článok o tom, ako dobrovoľníci v Banskej Bystrici za svojimi panelákmi vytvorili luxusnú zjazdovku pre všetkých milovníkov lyžovania, ktorí sú presýtení veľkými ski centrami alebo skrátka na drahé lyžovačky nemajú? Občianske združenie Ra2ňski sa pravidelne stará o jeho údržbu a lyžovanie je tu úplne zadarmo (viac si prečítaš TU). Stredné Slovensko však na športovcov myslí stále viac. Tentokrát sa pozrieme do metropoly baníctva, mesta Kremnica.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: alexanderferencik.sk

Hoci to nie je tematický park ani drahé fitcentrum, Kremnica si tentokrát pripravila inú zaujímavosť, tzv. ľadopád. Sám primátor mesta o jeho vybudovaní informoval na svojom webe: „Na Skalke sme pre Vás pripravili ďalšiu novinku. Mesto Kremnica v spolupráci s prevádzkovateľmi športových zariadení a dobrovoľníkmi, vybudovali pre priaznivcov adrenalínových športov ľadopád. Umiestnený je v starej časti strediska, za bufetom Búda v lesíku na pravej strane na zjazdovke Turček.“ Jeho výška je 18 metrov a šírka 13 metrov a je to stena určená pre lezcov po ľadovej stene. Vyzýva tiež k mimoriadnej bezpečnosti.

Ak si sa s pojmom ľadopád ešte nestretol, vedz, že ten v Kremnici na Slovensku nie je jediný, hoci na šport je ich určených len málo. Touto mrazivou krásou sa môžeš pokochať pri prechádzkach v Slovenskom raji, v Demänovskej doline, Jánošíkových dierach, ale ten najznámejší zamrznutý vodopád nájdeš na Šikľavej skale.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Instagram/gabris118

Mesto s históriou

Kremnica však okrem adrenalínovej novinky ponúka množstvo zaujímavých miest a eventov. Vedel si napríklad, že tu sídli jeden z najdlhšie fungujúcich podnikov sveta? Kremnická mincovňa už totižto funguje viac ako sedem storočí a konkuruje celému svetu (viac si prečítaš TU). Pod Kremnickým hradom nájdeš štýlový boutique bar :Incité (viac TU), pravidelne sa tu v lete stretnú tisícky fanúšikov humoru a satiry na festivale Kremnické gagy, do krásnej Banskej Štiavnice, ktorá je zapísaná do zoznamu UNESCO je to len na skok a pútavá je aj samotná vizuálna identita mesta (viac TU). Jednoducho Kremnicu musíš čo najskôr navštíviť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech