Kubánec prišiel do Bratislavy pre lásku. V srdci mesta však otvoril LGBTI+ bar, v ktorom mieša unikátne drinky

  • Mladý Kubánec prišiel na Slovensko pre lásku
  • Dnes je majiteľom úspešne zabehnutého baru dúhovej komunity v Bratislave
Ruido
Ruido
  • Mladý Kubánec prišiel na Slovensko pre lásku
  • Dnes je majiteľom úspešne zabehnutého baru dúhovej komunity v Bratislave

V Bratislave otvorili svoje brány prvé podniky pre LGBT+ komunitu už po prevrate a naše hlavné mesto v minulosti patrilo medzi najatraktívnejšie mestá pre LGBTI+ komunitu v Európe. Časy sa zmenili, Slovenskom otriasla vlna násilnej nenávisti voči inakosti, no LGBTI+ komunita je tu a stále sa rozrastá.

Bratislava učarovala aj 33-ročnému Kubáncovi, ktorého meno je Angel Asiel Abreu Caro. Rodák z kubánskej Havany pricestoval na Slovensko len pred rokom a pol, no už teraz je hrdým majiteľom jedného z najlepších LGBTI+ barov v hlavnom meste  s názvom Ru!do. Zároveň spoznal svojho slovenského priateľa, s ktorým sú spolu už takmer štyri roky. 

Ruido (Ru!do) je podnik určený pre všetkých, ktorí majú radi kvalitné drinky, víno či nealko v elegantnom prostredí, v srdci Starého Mesta. Nájdeš ho priamo na Michalskej ulici v historickej budove Segnerovej kúrie. Ide o kreatívny priestor prepojený s umením, plánovanými výstavami či pravidelnými hudobnými podujatiami v historických priestoroch z roku 1652. 

Ruido, zo španielčiny hluk, odkazuje na to, čo jeho majiteľ Angel Asiel v tomto priestore chce dosiahnuť:

„Mojím snom bolo vždy priniesť kvalitný LGBTI+ bar, ktorý sa nebude skrývať, bude v srdci Starého Mesta hneď vedľa ostatných zabehnutých podnikov. Mojím cieľom je ukázať širokej verejnosti, že aj gay bar alebo bar dúhovej komunity, môže byť kultúrne miesto, bar ako každý iný. LGBTI+ komunita je široká a je medzi nami, rovnako ako bar Ruido, ktorý je priamo na Michalskej ulici medzi ostatnými, môžeme povedať, bežnými gastro prevádzkami.” 

Ruido otvorilo svoje brány v lete 2022, týždeň pred PRIDE v Bratislave, takže podnik doslova praskal vo švíkoch vďaka veľkej návštevnosti. Odvtedy jeho popularita len rastie. Ruido je zacielené hlavne na LGBTI+ ľudí a ich priateľov, ale zvyknú sem prísť na kávu aj panie v strednom veku či obyvatelia okolitých domov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa R U ! D O (@ruido.cafe)

Je to inkluzívny priestor, kde je každý vítaný, bez rozdielov. Už sa tu konalo niekoľko hudobných podujatí či väčších firemných akcií. „Som naozaj rád, že už aj miestne firmy a korporáty využili náš priestor na ich súkromné akcie v Starom Meste. Chcem búrať mýty o tom, že LGBTI+ priestor nemôže byť pre všetkých,“ hovorí Asiel.

Ruido od jeho otvorenia navštívilo za necelý pol rok viac ako 1 000 ľudí. Asiela tešia aj desiatky výhradne pozitívnych recenzií na Google, pričom všetky sa zhodujú najmä na kvalite miešaných nápojov, ktoré tu nájdeš.

„Absolvoval som niekoľko barmanských kurzov na Kube a vytvárať drinky je moje veľké hobby už vyše 10 rokov. Sám viem, že je málo podnikov, kde naozaj nešetria alkoholom a ingredienciami v drinkoch. Chcem, aby si Ruido ľudia pamätali len ako miesto, kde sa najlepšie začne večer pred veľkou párty či inou akciou, a to sa dá len pri naozaj kvalitnom drinku či pohári vína,” hovorí Asiel, majiteľ a hlavný barman baru Ruido.  

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa R U ! D O (@ruido.cafe)

Okrem známych drinkov ako Mojito či Negroni, nájdeš v ponuke aj drinky ako Canchanchara, Horny Margot, Purple Rain či Carrie’s Cosmo. Celkovo je v ponuke až 20 rôznych miešaných nápojov. Ak preferuješ víno, sú v ponuke rôzne odrody od miestnych malých vinárov z Malých Karpát. V menu je aj ponuka nealkoholických nápojov a pochutín.

Ruido je otvorené od utorka do soboty pričom špecialitou je kubánsky štvrtok, v rámci ktorého je aj shot kubánskeho rumu pre každého zadarmo.

„Rád by som do Bratislavy priniesol aspoň kúsok kubánskej pohostinnosti a ponuku takých miešaných nápojov, akú inde nenájdete. Nudia ma bary, kde sú takmer identické nápojové lístky plné tých istých nápojov. Medzi moje obľúbené drinky patrí určite aj Hello, Manhattan či naša vlastná špeciálna verzia Hot Canchanchara,” objasnil Asiel. 

Okrem nového baru Ruido priniesol Asiel na Slovensko aj karibského ducha v podobe Guay Events, platformy, ktorá ponúka catering, školu miešania kokteilov a prípravu eventov. Majiteľ Asiel Caro chce okrem iného organizovať aj novú LGBTI+ párty, ktorá prinesie nový vietor do už zabehnutého spoločenského života v Bratislave.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa R U ! D O (@ruido.cafe)

Prvá takáto párty je naplánovaná už v prvom polroku 2023. „Ruido je moja srdcovka, je to priestor, bar a kaviareň, kde každý môže byť sám sebou. Miesto, kde je LGBTI+ komunita inkluzívna rovnako ako funguje celá ostatná spoločnosť – nemáme sa prečo skrývať. Chcem, aby Ruido nebol iba bar, ale celý koncept vrátane pravidelnej párty. Chcem, aby z Ruida sršala kultúra, aby nápis označoval miesto, kde sa nikto nebojí prísť, a zároveň kde každý môže byť sám sebou.”  

Zdroj: Ruido

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá