Kubínska hoľa už nebude atraktívnou lokalitou len v zime. Vyrastie tu nový projekt HillSide

  • Domáci aj zahraniční investori u nás hľadajú priestor, kde vložiť svoje financie a atraktívne vyrastajúce projekty sú pre nich ideálnou príležitosťou
  • Jednu takú chce v oblasti Kubínskej hole ponúknuť spoločnosť BL
  • Neďaleko obľúbených zjazdoviek postaví trojicu apartmánových domov
hillside.sk
  • Domáci aj zahraniční investori u nás hľadajú priestor, kde vložiť svoje financie a atraktívne vyrastajúce projekty sú pre nich ideálnou príležitosťou
  • Jednu takú chce v oblasti Kubínskej hole ponúknuť spoločnosť BL
  • Neďaleko obľúbených zjazdoviek postaví trojicu apartmánových domov

Pamätáš si ešte náš minuloročný výber troch výborne vybavených ski centier, za ktorými nemusíš jazdiť do Tatier? Zaradili sme sem aj obľúbenú Kubínsku hoľu, blízko Dol­ného Ku­bína v krás­nom Orav­skom re­gi­óne. Práve sem sa chodia vyblázniť všetci milovníci zimných športov, no už onedlho už bude toto miesto plné turistov aj z iného dôvodu. Developer BL tu chce postaviť projekt zvaný HillSide. Podľa vlastných slov špičková a atraktívna nehnuteľnosť.

Takže lokalita je jasná a o jej lukratívnosti nemožno pochybovať (výhľady na Západné Tatry a Chočské vrchy). Práve tá vytvára hodnotu nehnuteľnosti, no opomenúť sa nesmie ani stránka architektúry. Pri tomto projekte sa o ňu postará cenou CE.ZA.AR ovenčený ateliér Šercel Švec. Projekt má dbať na okolité prostredie a využité majú byť najmä prírodné, tradičné materiály.

Bližšie Hillside popísal developer nasledovne: „Apartmánový dom Hillside tvoria 3 veže s označením X, Y a Z, ktoré sú prepojené spoločnou podzemnou garážou. Projekt ponúka 44 apartmánov, ktorých dispozícia ich predurčuje na krátkodobé alebo dlhodobé rekreačné bývanie. 12 parkovacích miest bude umiestnených v exteriéri a zvyšných 35 bude v podzemnej garáži. Každý apartmán má vlastnú pivnicu, ktorá je vhodná aj na uskladnenie lyží alebo bicyklov. Samozrejmosťou sú priestranné balkóny, predzáhradky alebo obrovské terasy luxusných strešných apartmánov. Z garáže sa do svojho apartmánu môžete vyviesť výťahom. V prípade prémiových strešných apartmánov to platí doslovne, pretože výťah zastaví priamo vo vašom apartmáne. Súčasťou architektonického stvárnenia bude profesionálna výsadba drevín v okolí.”

Mysleli aj na detaily

Ak všetko pôjde podľa plánov, apartmány by mali byť majiteľom odovzdané už v lete budúceho roka. V decembri získal developer územné rozhodnutie, no a pred pár dňami už pribudli aj ďalšie dôležité dokumenty (územné rozhodnutie na prekládku vedení vysokého napätia a umiestnenie novej kioskovej trafostanice), čo znamená, že začiatok výstavby stanovený na leto tohto roku je opäť o niečo bližšie. Na svojom Facebooku spoločnosť BL prezradila, že celý projekt je vytváraný v systéme BIM, ktorý je považovaný za budúcnosť architektúry.

Okrem dychberúcich výhľadov a luxusu apartmánov láka do novinky na Kubínskej Holi BL, s.r.o. investovať aj vďaka takej maličkosti, akou je štýlový snack bar či špeciálna klauzula v zmluve: „Pre tých, ktorí by pri komerčnom prenájme svojich apartmánov radi využili platformy ako Airbnb alebo Booking bude zmluvne zabezpečená služba prevádzky apartmánov (upratovanie, pranie, odovzdanie apartmánu a pod.).”

Zdroj: hillside.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech