Vyberáme TOP 3 ski centrá na Slovensku, kde si zalyžuješ lepšie ako v Tatrách

  • Lyžiarska sezóna ešte stále nie je u konca a podmienky sú viac ako ideálne
  • Kam však vyraziť za snehom, aby si neminul celý majetok a dobre si zalyžoval?
  • Prinášame ti zoznam 3 miest, ktoré v redakcii Startitup milujeme
lyze
FB/Vrátna Malá Fatra, Chalupa u Kramerov
  • Lyžiarska sezóna ešte stále nie je u konca a podmienky sú viac ako ideálne
  • Kam však vyraziť za snehom, aby si neminul celý majetok a dobre si zalyžoval?
  • Prinášame ti zoznam 3 miest, ktoré v redakcii Startitup milujeme

Medzi najpopulárnejšie strediská na Slovensku patria tatranské strediská, ktorým kraľuje Jasná Nízke Tatry. Patrí medzi špičku, no za jednodenný lístok tu dáš až 43 eur, čo nemusí byť práve ideálne pre menej pokročilých lyžiarov. Ak miluješ rekreačné lyžovanie, no nevyhľadávaš práve najvyššie položené či najstrmšie zjazdovky a lyžovačku si rád spestruješ v bufete pri svahu, cena nad 40 eur zrejme nie je to pravé. Pripravili sme pre teba zoznam najlepších stredísk, kde si zalyžuje úplne každý za ideálnu cenu a milujeme ich aj my v Startitup.

1. Ski Park Kubínska Hoľa

Toto stredisko nám doslova prirástlo k srdcu. Nájdeš ho blízko Dolného Kubína v krásnom oravskom regióne, kde žijú hádam tí najmilší ľudia na Slovensku. Kubínska ponúka 14 kilometrov kvalitných tratí, 9 zjazdoviek, z ktorých momentálne je v prevádzke 7. Pre začiatočníkov sú k dispozícii 3 zjazdovky vhodné na učenie, ostrieľaní lyžiari a milovníci adrenalínu si užijú červené aj čierne zjazdovky a najdlhšiu turistickú, ktorá má dĺžku viac ako 4 kilometre. Ak sa nechceš obmedzovať a dávaš prednosť freeridu, prídeš si tu na svoje. Pre milovníkov skokov je tu snowbaord park. V stredisku sa aktuálne tešia zo 40 až 60 centimetrov snehu.

Okolie ponúka čarovné výhľady a po dobrej lyžovačke si užiješ tradičné slovenské jedlo v Chalupe u Kramerov pri dolnej stanici lanovky. Varia tu tú najlepšiu kapustnicu pod slnkom, rovnako veľmi dobré halušky či mäsové jedlá, to všetko za skvelé ceny. Jednodňový lístok na Kubínskej ťa vyjde len 27 eur a ak si ho kúpiš online v e-shope, ušetríš ešte 2 eurá.

2. Snowparadise Veľká Rača – Oščadnica

Obľúbili sme si tiež „snežný raj“ na Kysuciach, ktorí milujú rovnako Slováci ako aj Poliaci. Stredisko sa totiž nachádza len kúsok od hraníc s Poľskom, takže tento jazyk tu budeš hojne počuť. Snowparadise sa rozkladá na troch lokalitách – Dedovka, Marguška a Lalíky. Aktuálne sú v prevádzke všetky lanovky a 12 zo 16 zjazdoviek, pričom stredisko ponúka množstvo ľahkých modrých a stredne ťažkých červených, ale aj jednu strmú čiernu na Lalíkoch. Svahy sú veľmi dobre upravené, priprav sa však na časté hmly a aktuálne aj nejaký ten vetrík. K tomu v priemere 45 centimetrov snehu.

Rača poteší aj freeride zónou a večerným lyžovaním, ktoré má top atmosféru. A ak ťa omrzia lyže či doska, môžeš otestovať adrenalínovú bobovú dráhu hneď vedľa zjazdovky. Jedna jazda ťa bude stáť 5 eur. Za jednodňový lístok v Snowparadise dáš 27 eur, večerné lyžovanie máš za 14 eur. Na svahoch nájdeš množstvo Apres Ski barov, kde sa môžeš povzbudiť čajom či niečím ostrejším. Skvelo sa naješ napríklad v Penzióne Dedovka, kde majú denné menu, či v bufete pod svahom, kde si dáš klasiku, ako langoš, hranolky či parenú buchtu.

3. Vrátna Malá Fatra

Ski centrum v srdci Malej Fatry, kúsok od Žiliny, patrí medzi prvé strediská, ktoré na Slovensku vznikli. Je tvorené tromi lokalitami – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb, pričom medzi Chlebom a Pasekami sa musíš presunúť autom. Aktuálne je tu viac ako 50 centimetrov snehu, na Chlebe to môže byť aj viac ako meter. Nájdeš tu takmer 13 kilometrov zjazdoviek, 12 vlekov a 2 lanovky, pričom v prevádzke sú vďaka dobrej nádielke snehu všetky. Chleb si užijú ostrieľaní lyžiari, snowboardisti aj milovníci freeridu. Ide o najstrmšiu zjazdovku na Slovensku. Pre tých, ktorí si radi užívajú krásne výhľady počas dlhej jazdy, je tu trojkilometrová turistická zjazdovka.

To všetko za 27 eur na deň. V stredu, v piatok a v sobotu si užiješ aj romantické večerné lyžovanie za 11 eur. Ak ku šťastiu nepotrebuješ trojhviezdičkový hotel, môžeš sa za 10 eur ubytovať v Chate pod Chlebom a užiť si tú pravú horskú atmosféru. Pre ešte drsnejších je tu nocľah v spacáku za 8 eur. Výborne sa naješ v Chate pod Chlebom, kde sa špecializujú sa tu tradičné jedlá aj jahňacie a baranie mäso. Na svahu nájdeš aj útulnú kaviareň Paseky či reštauráciu Panoráma vo vrcholovej stanici lanovky.

Tak neseď doma na zadku a vybehni na lyže či dosku. V týchto strediskách si to užiješ za menej než koľko minieš v piatok v bare. Ak však nemáš rád zvýšenú premávku na svahu, vezmi si voľno a vyraz cez týždeň, keď sú svahy poloprázdne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech