Kúpa jazdeného auta: Odborníčka vysvetľuje, ako odhalíš TOP ponuku a predídeš podvodom

  • Odborníčka radí, ako na kúpe auta neprerobiť
  • „Jazdenky“ ti niekedy spravia dieru do vrecka
auto a kľúče
Archív Canva
  • Odborníčka radí, ako na kúpe auta neprerobiť
  • „Jazdenky“ ti niekedy spravia dieru do vrecka

Konečne si sa odhodlal zaobstarať si nové auto, no nevieš ako na to? Bohužiaľ, ak nevieš, na čo si dať pozor, kúpou jazdeného auta vieš aj nezmyselne prerobiť. Výber nového auta netreba podceniť. Na trhu totiž nájdeš dostatok predajcov, ktorí radi využijú tvoju nevedomosť. 

Časy, keď si pri výbere auta mal k dispozícii len zopár odlišných kúskov, sú už dávno za nami. Na trhu nájdeš širokú ponuku vozidiel, v ktorých sa laik nemá šancu vyznať. Ako sa teda na výbere jazdeného auta nepopáliť? Stačí, keď sa budeš držať niekoľkých základných bodov. 

V prvom rade pri kúpe jazdeného vozidla je najlepšie sa poradiť s odborníkom. Aj keby si však nemal k dispozícii nikoho, kto by sa v autách vyznal, najmenej čo môžeš urobiť, je overiť si vozidlo. Pomôže ti pri tom napríklad web Slovenskej obchodnej inšpekcie. 

My sme sa na základné kroky, ktoré pri kúpe rozhodne nemôžeš vynechať, spytovali u Moniky Brečkovej zo spoločnosti Iris Ident, ktorá je správcom registra prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV). Prezradila nám, ako sa nenechať „okabátiť“ predajcami, ako zistíme, že si za auto pýtajú priveľa a na čo upriamiť svoju pozornosť pri kúpe jazdeného auta. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: RPZV, Redakcia Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá