Kúpalisko kradlo štátu termálnu vodu, nelegálne zarobilo milióny eur. Prípad Podhájska má dohru

  • Minulý týždeň urobila polícia akciu Prameň v termálnom kúpalisku Podhájska
  • Kúpalisko celé roky čerpalo vodu z termálneho vrtu zadarmo, hoci malo platiť štátu
podh110507nr9
TASR/Henrich Mišovič
  • Minulý týždeň urobila polícia akciu Prameň v termálnom kúpalisku Podhájska
  • Kúpalisko celé roky čerpalo vodu z termálneho vrtu zadarmo, hoci malo platiť štátu

Obľúbené termálne kúpalisko v Podhájskej má zrejme väčší problém, ako sa pôvodne predpokladalo. Už pred týždňom tam zasahovala polícia kvôli podozreniu z nelegálneho odberu vody a tiež znečisťovania životného prostredia. Zdroje portálu Aktuality.sk však uvádzajú, že je to ešte horšie.

Termálne kúpalisko čerpalo celé roky prírodnú termálnu vodu nelegálne. Na vrte, ktorý funguje už od 70. rokov, nebol umiestnený merač. Aktuality upozorňujú, že merač je v takomto prípade povinnosťou a prevádzkovateľ kúpaliska má štátu za odber termálnej vody platiť.

Obľúbené slovenské kúpalisko roky vypúšťalo slanú vodu z bazénov do potoka, polícia zasahuje

To sa však nedialo a štát tak prišiel o nemalú sumu peňazí. Navyše, kúpalisko si nechávalo za návštevu bazénov zaplatiť. Polícia vypočítala, že vďaka vode zadarmo mohli prevádzkovatelia kúpaliska zarobiť za rok až jeden milión eur. Vyberanie vstupného preto polícia považuje za legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Problémom je aj vypúšťanie odpadovej vody z bazénov. Podľa zákona ju musí odberateľ vrátiť naspäť do podzemia. Prevádzkovatelia kúpaliska v Podhájskej si však z toho ťažkú hlavu nerobili a špinavú vodu z bazénov vypúšťali rovno do miestneho potoka Liska. Kvôli tomu je rozbehnuté ďalšie vyšetrovanie kvôli znečisťovaniu životného prostredia.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech