Kusý si prilepšil o ďalší byt. Svedok odhalil pozadie korupčnej kauzy

  • Majetkové priznanie Rudolfa Kusého odhalilo ďalší byt
  • Úplatok si mali vypýtať dvaja sprostredkovatelia
  • Figuruje medzi nimi aj manželka bývalého sudcu
Nové Mesto
Obvinený exstarosta Nového Mesta Rudolf Kusý, TASR/Jaroslav Novák
  • Majetkové priznanie Rudolfa Kusého odhalilo ďalší byt
  • Úplatok si mali vypýtať dvaja sprostredkovatelia
  • Figuruje medzi nimi aj manželka bývalého sudcu

Len pred pár dňami sme informovali o majetkových pomeroch bývalého starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Deň nato Miestny úrad Nové Mesto vyhovel našej infožiadosti z minulého týždňa a poslal nám aj Kusého majetkové priznanie za rok 2021.

Na stránke sa tento dokument, vrátane tých starších, stále nenachádza. Z korupcie obvinený Kusý dokonca nefiguruje ani medzi bývalými starostami. Vyzerá to, akoby mestskú časť naposledy niekto spravoval v roku 2010. Kusý o tom prehovoril aj na Najvyššom súde SR, ktorý v pondelok rozhodol o tom, že bude stíhaný na slobode.

 

„Cítim sa byť nevinný, o žiadny úplatok som rozhodne nežiadal, a pokiaľ ide o väzobné dôvody, nemám možnosť vstúpiť do kancelárie nijakým spôsobom, dnešným dňom 10:30 bolo zvolené nové vedenie mestskej časti. Nie je pre mňa žiadna príležitosť, ako by som mohol len tak do budovy vstúpiť, nehľadiac na vzťahy s novým vedením, ktoré nie sú úplne optimálne,“ prehovoril pred senátom.

„Neviem, koho by som mal manipulovať, nikoho ovplyvňovať nechcem a postoj úradu bol, myslím, že aj jasne ukázaný pred pár dňami, kedy akákoľvek zmienka o mne bola vymazaná… Nie som medzi bývalými starostami, takže si nemyslím, že nejaký pracovník mal záujem so mnou hovoriť,“ dodal obvinený Kusý.

Nehnuteľnosti obvineného Rudolfa Kusého

Rudolf Kusý starostovský post obhajoval pomerne dlhý čas – 12 rokov. V kresle ho nahradil aktivista a komunálny politik Matúš Čupka. Podľa informácií Startitup „stratené“ majetkové priznanie však nie je však jediný problém, s ktorým sa miestny úrad v týchto dňoch potýka, po obvinenom Kusom totiž z úradu, a hlavne toho stavebného, odchádza viacero ľudí.

Prilepšil si o ďalší byt

Podľa majetkového priznania za rok 2021 si Kusý od roku 2020 na plate nepridal, čo mu však v kolónke majetkov pribudlo, je ďalší byt, ktorý vlastní na polovicu so svojou ženou.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Majetkové priznanie, banm.sk, skolkaprekramre.sk, kataster.skgeodesy.sk, Hospodárske noviny, Denník N, orsr.sk, finstat.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá