Kuzminová oznámila definitívny koniec kariéry, v slovenskom športe však ostane

  • Emotívny odchod talentovanej športovkyne prišiel nečakane dnes doobeda
  • Kuzminová sa chce naplno venovať rodine
Kuzminová (TASR)
Kuzminová (TASR)
  • Emotívny odchod talentovanej športovkyne prišiel nečakane dnes doobeda
  • Kuzminová sa chce naplno venovať rodine

Anastasia Kuzminová bola na vrchole svojej kariéry, no aj tak sa ju rozhodla ukončiť. Ako informovala agentúra SITA, poslednú bonusovú sezónu v individuálnych disciplínach vo Svetovom pohári už má Kuzminová za sebou a počas nastávajúceho súťažného ročníka 2019/2020 sa napokon rozhodla nevypomôcť slovenskej ženskej štafete. Trojnásobná olympijská víťazka dnes predpoludním na tlačovej konferencii Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Bratislave oznámila svoj odchod.

„Prišiel čas, aby som urobila jedno z najväčších rozhodnutí v živote – končím svoju športovú kariéru,“ povedala so slzami v očiach Kuzminová. „Viem, že mnoho fanúšikov po mojom vyhlásení o konci individuálnej kariéry zostalo sklamaných. Chcela som im dať nádej, že ešte ma uvidia. Vnímala som to ako správnu cestu, ako odísť. Teraz je však koniec,“ dodala 35-ročná rodáčka z ruského mesta Ťumeň.

Biatlonistka Anastasia Kuzminová oznámila definitívny koniec kariéry.Nasťa, ďakujeme za všetko!

Gepostet von Správy RTVS am Mittwoch, 2. Oktober 2019

Kuzminová reprezentovala Slovensko od decembra 2008. Za viac ako desaťročnú kariéru v drese Slovenskej republiky sa jej podarilo trikrát zvíťaziť na olympiáde, vyhrať majstrovstvá sveta a získať tri malé krištáľové glóbusy. Na Slovensko sa presťahovala so svojím manželom Danielom Kuzminom po narodení syna Jeliseja. Hoci Anastazia plánovala absolvovať letnú prípravu, nakoniec sa pre talentovanú športovkyňu stala rodina prednejšou.

„Isto mi dlhšie potrvá, kým sa ustálim a nájdem si svoje dlhodobé zaradenie. Teraz mám krátkodobejšie výzvy. Konečne sa stanem mamou na plný úväzok. Pevne verím, že moje rozhodnutie nezmení nikoho pohľad na biatlon a budete mu ďalej fandiť. Ďakujem za dôveru a možnosť reprezentovať túto krajinu,“ rozlúčila sa so svojimi fanúšikmi.

V sezóne 2018/19 sa jej podarilo skompletizovať svoju zbierku medailí z majstrovstiev sveta, kedy získala zlato z rýchlostných pretekov. Pýšiť sa môže tromi zlatými a tromi striebornými medailami zo zimných olympijských hier a v ostatnom súťažnom ročníku. Vo Svetovom pohári vyhrala spolu 18 pretekov, až desať z nich bolo v šprinte. Na pódium sa celkovo postavila v SP 39-krát.

Odteraz chce byť nielen mamou na plný úväzok, no plánuje sa podieľať aj na rôznych projektoch v slovenskom športe. Zostáva tiež zamestnankyňou VŠC Dukla Banská Bystrica.

Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní, Kuzminová získala za svoje úspechy na Olympiáde v roku 2018 130-tisíc eur na základe odmien, ktoré schválilo Ministerstvo školstva. Za zlato dostanú slovenskí športovci 50-tisíc eur, za striebro 40-tisíc a za bronz 30-tisíc.

Zdroj: SITA, Plus 7 dní

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech