KVÍZ: Ako zbohatli najbohatší ľudia sveta? Spoznaj ich príbehy v krátkom teste

  • Sú inšpiráciou mnohým z nás a ich majetok si reálne nevieme predstaviť
  • Toto sú príbehy najbohatších ľudí sveta
  • Sú inšpiráciou mnohým z nás a ich majetok si reálne nevieme predstaviť
  • Toto sú príbehy najbohatších ľudí sveta

Vieš, čím si prešli najbohatší ľudia sveta predtým, než sa stali slávnymi a bohatými? Otestuj sa v našom krátkom teste. Každý z nich má za sebou veľký príbeh a možno ťa samého prekvapí, že nie všetci dnešní miliardári dokončili školu či študovali odbor, v ktorom nakoniec zúročili svoju šikovnosť.

Elon Musk a Jeff Bezos budú súťažiť o to, kto z nich dostane ľudí opäť na Mesiac

Bloomberg dennodenne aktualizuje dáta o najbohatších ľuďoch sveta podľa toho, aký bol v uplynulom dni vývoj na trhu. Vždy tam nájdeš ten najaktuálnejší zoznam, aký sa ti môže dostať do rúk. Uplynulé obdobie postihnuté pandémiou bolo kvôli prepadu akciových trhov veľmi drahé nielen pre väčšinu investorov, ale aj najbohatších ľudí sveta.

Situácia prudko stiahla nadol globálne akciové trhy a celkové bohatstvo 500 najbohatších ľudí sveta sa znížilo o 444 miliárd dolárov. Otestuj sa v kvíze, či sa vyznáš vo svete bohatých.

Amazon Jeffa Bezosa vznikol riskantnou cestou, poznáš ju?

Untitled design(301) TASR/AP/Cliff Owen
Správne! Nesprávne!

Jeff Bezos si všimol veľký rozmach online priestoru a predaja v ňom, preto, napriek tomu, že ho okolie považovalo za blázna, sa rozhodol dať výpoveď v práci a otvoriť online kníhkupectvo, ktoré sa pretavilo do dnešného Amazonu.

Kedy vytovril svoju programátosrkú prvotinu Mark Zuckenberg?

Untitled design(300) TASR/AP/Mark Lennihan
Správne! Nesprávne!

Mark začal s programovaním už v rannom veku. Keď mal 12 rokov, naprogramoval sieť Zucknet, tiež programoval základné počítačové hry pre svojich kamarátov. Facebook svetu predstavil, keď mal 19 rokov.

Škola, ktorú navštevoval Bill Gates, ho požiadala, aby naprogramoval jeden program. Vieš aký?

gates TASR/AFP/Nicholas Kamm
Správne! Nesprávne!

Škola Billa poprosila, aby naprogramoval systém rozvrhu študentov a je pravda, že sa sám pridával do tried s vyššou účasťou dievčat. Bill vedel programovať už vo veku 13 rokov, odvtedy ho jeho vášeň neopustila.

Podnikateľ a investor Warren Buffett nechcel študovať, podnikal už ako dieťa. Čo ho doviedlo k úspechu?

Untitled design(298) TASR/AP/Andrew Harnik
Správne! Nesprávne!

Je pravda, že mal Warren tendenciu odporovať voči svojmu univerzitnému štúdiu, no po dosiahnutí titulu Bc. v biznise sa rozhodol prihlásiť na Harvard. Tam ho nezobrali, čím sa dostal na Columbia Bussiness School, kde spoznal Benjamina Grahama a Davida Dodda. Až ich lekcie a publikácie mu otvorili bránu do sveta burzy a investovania.

Zlaté ruky Bernarda Arnaulta vyniesli LVMH do výšin a on sa stal jedným z najbohatších ľudí sveta. Ako sa mu to podarilo?

Untitled design(299) TASR/AP/Christophe Ena
Správne! Nesprávne!

Bernard Arnault sa narodil do rodiny podnikateľa, a tak sa remeslu priučil už ako veľmi mladý. Po svojom štúdiu presvedčil svojho otca, aby zmenili sféru podnikania, v tom čase na rozrastajúci sa trh s realitami. Následne sa venoval investíciám a po zlúčení značiek Louis Vuitton a Moet Hennessy sa stal ich prvým akcionárom.

Steve Jobs prešiel dlhú cestu pred založením Apple. Poznáš ju?

Untitled design(294) TASR/AP/Sakchai Lalit
Správne! Nesprávne!

Steve si toho užil pomerne dosť, a svoj geniálny mozog napokon zasvätil vyššej myšlienke, ako je biznis samotný. Po predčasnom a neúspešnom ukončení svojho štúdia sa pobral na cestu do Indie, tam sa priučil zenbudhizmu, po návrate domov vraj okúsil psychedeliká a následne sa opätovne zamestnal v Altairi. Svoje prvé väčšie peniaze zarobil ilegálnym Bluebox-om, následne si uvedomil, že svojimi schopnosťami je schopný konkurovať veľkým spoločnostiam, a tak vznikla spoločnosť Apple.

Elon Musk sa najprv venoval peniazom, nie autám.

Untitled design(297) TASR/AP/Jae C. Hong
Správne! Nesprávne!

Elon Musk bol závislý na čítaní a samovzdelávaní, napriek tomu ho šikanovali a prvý biznis mu zobral vlastný investor. Jeho cesta bola plná rôznych smerov, v rebríčku sa nachádzajú financie, online bankovníctvo, no napokon zakotvil v Tesle.

Vieš, kde vznikal Google a kto je jeho autorom?

Untitled design(302) About.google/our-story
Správne! Nesprávne!

Sergey Brian a Larry Page sú zakladateľmi spoločnosti Google a radia sa medzi najbohatších ľudí sveta. Prvým názvom spoločnosti bol Backrub a vznikal v garáži.

Čo robil Jack Ma predtým, než založil gigant Alibaba?

Untitled design(293) TASR/AP/Jorge Silva
Správne! Nesprávne!

Za týmto miliardárom stojí obrovský príbeh chlapca, ktorý sa narodil v chudobnej rodine, bol permanentne vyhadzovaný z práce, školy a prešiel mnohými zlyhaniami. Predtým, ako sa stal Jack učiteľom, zvykol dávať lekcie angličtiny cudzincom zadarmo, len aby sa tak mohol učiť. Žiadosť o prácu na univerzitu, v ktorej učil a pracoval pred zrodom Alibaby, podal 30-krát a zakaždým ho odmietli. Neprijali ho dokonca ani ako predavača v KFC. Až neskôr v USA sa mu podarilo dostať k internetu, a keď po zadaní slova Čína nenašiel žiaden výsledok, rozhodol sa vybudovať Alibabu.

Ingvar Kamprad sa počas svojho života stal miliardárom, no IKEA spočiatku nezarábala veľa. Vieš, čo ho viedlo k jej založeniu?

Untitled design(296) TASR/AP/Claudio Bresciani
Správne! Nesprávne!

Dnes už medzi nami nie je, ale tento fakt nemení váhu jeho diela. Ingvar Kamprad bol jednoznačne najmladším podnikateľom vôbec. Svoj biznis začal, keď mal 6 rokov, kedy predával rôzne dekorácie a ryby na bicykli vo svojej štvrti. IKEA sa zrodila, keď mal Ingvar 17 rokov. Nikdy si nemusel peniaze požičať, napriek tomu sa nestal miliardárom zo dňa na deň, vybudovanie úspechu trvalo roky.

Ako zbohatli najbohatší ľudia na svete? Spoznaj ich príbeh v našom krátkom teste
Zvládol si to! Veríme, že tieto príbehy budú pre teba inšpiráciou.

Untitled design(301)

Nevadí, veríme, že ti tieto príbehy budú inšpiráciou.

Untitled design(297)

 

 

Zdroje: Financer, CNBC, Business Insider, Investopedia, The Famous People, Adioma, About Google, Shoutmeloud, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech