KVÍZ: Poď mi ho napraviť, fešáčik. Spomenieš si na zľudovené výroky politikov, ktoré rozbili internet?

  • „Takto sa to nerobí, do psej matere“ či „Poď mi ho napraviť, fešáčik“
  • Otestuj si v našom kvíze svoje znalosti o populárnych výrokoch politikov
TASR/Martin Baumann, TASR/Dano Veselský
  • „Takto sa to nerobí, do psej matere“ či „Poď mi ho napraviť, fešáčik“
  • Otestuj si v našom kvíze svoje znalosti o populárnych výrokoch politikov

Na domácej politickej scéne nie je núdza o trapasy, prerieknutia sa či humorné situácie. Viaceré výroky našich politikov sa stali virálnymi a následne prenikli aj do každodennej komunikácie.  

Spomínaš si však, ktorý politik sa „chválil“ svojou pizza pieckou? Vieš, pri akej príležitosti vzniklo Matovičovo „Live? Oh no“ video? A pamätáš si, ktorý český politik „ofrflal“ slovenské pivo? Otestuj si svoje znalosti v našom kvíze a zisti, či populárne výroky politikov naozaj ovládaš.

Doplň do vety chýbajúce slovo: „Poď mi ho napraviť, fešáčik,“ povedal Marián Kotleba novinárovi, ktorý ho upozornil na to, že nemá správne nasadené/nasadený ____.

Marian Kotleba TASR/Pavol Zachar
Správne! Nesprávne!

Marián Kotleba (Kotlebovci - ĽSNS) mal na rokovaní Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť nasadený respirátor pod nosom. Potom, ako ho na to upozornil novinár, ho Kotleba vyzval, aby mu ho prišiel napraviť. Nazval ho pritom fešáčikom.

Ktorý český politik povedal, že popradské pivo je vhodné akurát tak na rozpúšťanie zubných protéz?

TASR/Pavel Neubauer
Správne! Nesprávne!

„Zlatý bažant je srovnatelný s průměrnou úrovní českých piv. Popradské pivo je vhodné pro rozpouštení zubních protéz, pokud je tam necháte přes noc,“ vyjadril sa o popradskom pive Miloš Zeman v čase, keď zastával funkciu predsedu vlády Českej republiky.

Ktorému politikovi adresoval Robert Fico slová „Takto sa to nerobí, do psej matere”?

Robert Fico TASR/Martin Baumann
Správne! Nesprávne!

Robert Fico (Smer-SD) na tlačovej konferencii kritizoval spôsob, akým chcel Peter Pellegringi (Hlas-SD) zbierať podpisy na referendum o predčasných voľbách. Pellegrini navrhoval vytvorenie petičného výboru na referendum, v ktorom by mali viaceré politické strany a spoločenské organizácie svojho zástupcu.

Ktorého politika nazval bývalý premiér Igor Matovič rituálnou obeťou kritikov?

Matovič TASR/Jaroslav Novák
Správne! Nesprávne!

Prvou „obeťou“ krízy vlády Igora Matoviča sa stal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Ten svoj odchod z funkcie oznámil na tlačovej konferencii 11. marca 2021. S Krajčího demisiou sa nevedel zmieriť vtedajší premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý ju nazval najabsurdnejšou demisiou v dejinách. Matovič ďalej vyhlásil, že Krajčí sa stal rituálnou obeťou kritkov.

Kto je autorom výroku „Niektoré tie emefky vyžadujú transcendentálno“?

TASR/Martin Baumann, TASR/Jaroslav Novák
Správne! Nesprávne!

Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) je svojimi výrokmi preslávený. Stojí napríklad za takými ako: „Na stredu je zvolaný ostrouhlý stôl“, „Nefeť pleseň“ či „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku“. Jeho hlášky prenikli do satirických memečiek a Danko v rozhovore pre EMEFKA pri ich opise povedal, že niektoré „vyžadujú transcendentálno“.

Akú chorobu nazval Robert Fico strašnou?

pjimage-30 TASR/Pavol Zachar
Správne! Nesprávne!

Na verejnosť pred nedávnom unikli nahrávky, na ktorých boli zaznamenané rozhovory bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru, syna bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a otca oligarchu Norberta Bödöra. Dozvedeli sme sa z nich napríklad to, že Robert Fico (Smer-SD) na dovolenke prekonal COVID-19. „To je strašná choroba, strašná,“ skonštatoval.

Ktorý politik chcel pozvať Igora Matoviča na „obed alebo večeru“ s tým, že mu urobí pizzu vo vlastnej pizza piecke?

Facebook/Igor Matovič
Správne! Nesprávne!

Richard Sulík (SaS) chcel svoj vzťah s expremiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) napraviť spoločným obedom alebo večerou. Na otázku novinára, či pripraví Matovičovi ňoky (gnocchi, pozn. redakcie), odpovedal Sulík, že „ňoky už mal minule, tentokrát to bude možno pizza“.

Ktorý slovenský politik pobavil verejnosť otázkou „Can I go one time… next time“?

Unsplash/Jakob Owens
Správne! Nesprávne!

V októbri 2020 vtedajší premiér Igor Matovič (OĽaNO) reprezentoval Slovensko na samite EÚ v Bruseli. Jeho návšteva, respektíve výstup pred kamerou sa zapísal do histórie. Matoviča pri príchode snímala kamera pre audiovizuálny servis Európskej komisie – vysielalo sa naživo. Matovič to však nevedel, preto keď sa pomýlil, sa spýtal: „Can I go one time? Next time?“ Otázka však mala správne znieť: „Can I go one more time?“

Ktorý bývalý prezident tvrdil novinárke, že to má „biele na čiernom“?

Unsplash/The Climate Reality Project
Správne! Nesprávne!

„Vy ste analfabet?“ opýtal sa bývalý prezident Ivan Gašparovič novinárky z redakcie SME potom, ako mu položila otázku, prečo ešte nevymenoval Jozefa Čentéša do funkcie generálneho prokurátora. Povedal jej, že si má prečítať rozhodnutie Ústavného súdu SR, kde je to „všetko biele na čiernom“. Gašparovič vtedy dôvody nespresnil, no ústavný súd však neskôr spresnil, že Gašparovič nevymenovaním Čentéša za generálneho prokurátora porušil jeho práva. Prezidentská kancelária musela Čentéšovi zaplatiť odškodné vo výške 60-tisíc eur.

Andrej Danko sa v jednom z videí, ktoré pravidelne pridáva na svoj facebookový účet, pomýlil a vzäpatí použil vulgarizmus. Video sa stalo virálnym a Danko sa za to poďakoval jednému politikovi, o ktorom povedal, že spravuje satirickú stránku Zomri. O ktorého politika išlo?

TASR/Martin Baumann
Správne! Nesprávne!

„Žiaden novinár by nemal určité hranice prekročovať,“ začal svoj prejav s vážnosťou v hlase Andrej Danko (SNS). Uvedomil si, že sa postaral o ďalší brept, a reagoval naň nadávkou. Celé video, teda aj s vulgarizmom, bolo uverejnené na jeho oficiálnom facebookovom profile. I keď ho neskôr zmazal, na internete sa už šírilo ďalej, prevzala ho aj satirická stránka Zomri. „Video splnilo svoj účel,“ okomentoval neskôr Danko s tým, že ďakuje Sulíkovmu Zomri za reklamu. „Za málo, Andrej, tešíme sa s tebou,“ reagoval ironicky Sulík.

Poď mi ho napraviť, fešáčik. Spomenieš si na zľudovené výroky politikov?
VY-HRAL-SI!

Harabin

Štefan Harabin o sebe tvrdí, že je víťazom prezidentských volieb, no ty si zase víťazom kvízu o politických hláškach. Zvládol si ho bravúrne.
Nie je to najhoršie.

Mohlo to byť lepšie, no za takýto výsledok si „hýčkanie a opateru“ určite zaslúžiš.
Ani vizuálne.

Tento kvíz ti nevyšiel. Nechytáš sa – akoby by povedal bývalý predseda parlamentu Andrej Danko – ani vizuálne.

Zdroje: Teraz.sk, Startitup, EMEFKA, SITA, TASR, Instagram/ myslienkypolitikov, Denník N, Denník N, SME, Štandard

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá