Kotlebovci navrhli homofóbny ústavný zákon. Hlasovali zaň aj niektorí poslanci z OĽaNO

  • Poslanci ĽSNS chceli ústavne zakotviť model tradičnej rodiny
  • Zaručovalo by to rodičovské práva výlučne párom opačného pohlavia
  • Návrh však neprešiel, do druhého čítania ho poslanci neposunuli
Marian Kotleba
TASR/Jakub Kotian
  • Poslanci ĽSNS chceli ústavne zakotviť model tradičnej rodiny
  • Zaručovalo by to rodičovské práva výlučne párom opačného pohlavia
  • Návrh však neprešiel, do druhého čítania ho poslanci neposunuli

Napriek tomu, že strana ĽSNS je tesne pred rozpadom, poslanci nezaháľajú – predkladajú viaceré návrhy. Dnes v parlamente navrhovali ústavné zakotvenie modelu tradičnej rodiny. Ústava by podľa idey Kotlebovcov mala zaručovať rodičovské práva výlučne párom opačného pohlavia. Parlament ich návrh do druhého čítania neposunul. Hlasovali za ňho aj viacerí koaliční poslanci. 

Odídenci od Kotlebu predstavili novú stranu: Nebude to klon ĽSNS, sľubuje predseda Milan Uhrík

Poslanci za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) chceli ústavne zakotviť „ochranu tradičného a stáročiami osvedčeného modelu rodiny, v ktorej môžu vychovávať deti a mať ostatné rodičovské práva výlučne páry opačného pohlavia, teda páry zložené z matky – ženy a otca – muža“. Súčasne navrhovali zakotvenie nemennosti pohlavia človeka, určeného pri jeho narodení. Ani ich návrh parlament neposunul do druhého čítania, za hlasovalo 44 zákonodarcov.

Parlament však dnes do druhého čítania neposunul viaceré novely zákonov. Medzi nimi novelu, ktorou sa mala zaviesť do zákona o Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) etická komisia ako nový nezávislý orgán. Dohliadať mala na dodržiavanie ustanovení právnych predpisov, etických noriem a interných pravidiel pri novinárskej práci a umeleckej tvorbe v RTVS. Novelu predložil koaličný poslanec Kristián Čekovský (OĽaNO). Za hlasovalo 62 poslancov.

Za hlasovala aj Záborská či Boris Kollár

Za návrh strany ĽSNS zahlasovala aj poslankyňa OĽANO Anna Záborská. „Zahlasovala mu za to okrem iných aj poslankyňa Záborská a okomentovala to slovami : V politike musíme hlasovať podľa svojich hodnôt a hľadať spoločné dobro,“ reagoval prostredníctvom sociálnej siete Alojz Hlina. 

🔹️ „Poď mi ho napraviť fešáčik…” To včera povedal Kotleba novinárovi, keď ho upozornil, aby si napravil rúško. 🔹…

Uverejnil používateľ Alojz Hlina Streda 17. marca 2021

Alojz Hlina „kamarátenia sa“ s poslancami zo strany ĽSNS odsudzuje. „Tesne po tom, ako by Mengele dorobil pokusy na deťoch, by ešte s krvavými rukami prišiel do parlamentu predkladať zákon na ochranu rodiny, a viete, kto by mu za to zahlasoval? Ľudia ako Záborská, Vašečka a spol. Fuj. Hnus. Je mi z tých pokrytcov zle.“

Hlasovali však viacerí, návrh sa zapáčil aj Borisovi Kollárovi, Richardovi Vašečkovi či Márii Šofranko. „Darmo potom presviedčajú, že by s fašistami nevládli. Skutky hovoria jasne. Hanba,“ reagoval na hlasovanie Michal Truban. 

S FAŠISTAMI CHCELI MENIŤ ÚSTAVU SR. KTO UVERÍ, ŽE BY S NIMI NEVLÁDLI? 3 dni po tom, čo sme si pripomínali tragické…

Uverejnil používateľ Michal Truban Streda 17. marca 2021

Odídenci z ĽSNS už majú vlastnú stranu 

Skupina poslancov, ktorá odišla z opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), zakladá hnutie Republika. Informoval o tom europoslanec a predseda hnutia Milan Uhrík.

Doplnil, že Republiku zakladajú ako hnutie „pre všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície“. Personálne obsadenie hnutia bude prezentované neskôr. Uhrík zdôraznil, že Republika nie je a ani nebude klonom ĽSNS.

Mazurek zakladá vlastnú stranu. Zrazu mu vadia „fašistické praktiky“, ex kolegov nazval primátmi a primitívmi

Hnutie má byť podľa jeho slov razantnou, ale dôstojnou politickou silou a voľbou pre pozitívnu zmenu, ktorú Slovensko „tak zúfalo potrebuje“. „Republika má ambíciu združovať všetkých občanov, ktorí si ctia slušnosť a tradičné hodnoty, a pre ktorých sú záujmy Slovenskej republiky a jej obyvateľov na prvom mieste,“ podotkol Uhrík.

Zdroje: SITA, Facebook/Alojz Hlina, Facebook/Michal Truban

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá