Odídenci od Kotlebu predstavili novú stranu: Nebude to klon ĽSNS, sľubuje predseda Milan Uhrík

  • Koncom januára stranu ĽSNS opustili poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík
  • Dnes Milan Uhrík predstavil novú politickú stranu
pjimage (10)
TASR/Henrich Mišovič, Reprofoto: Facebook/Milan Uhrík-Europoslanec
  • Koncom januára stranu ĽSNS opustili poslanci Národnej rady SR Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík
  • Dnes Milan Uhrík predstavil novú politickú stranu

Skupina poslancov, ktorá odišla z opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), zakladá hnutie Republika. Informoval o tom europoslanec a predseda hnutia Milan Uhrík.

Doplnil, že Republiku zakladajú ako hnutie „pre všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície“. Personálne obsadenie hnutia bude prezentované neskôr. Uhrík zdôraznil, že Republika nie je a ani nebude klonom ĽSNS.

Hnutie má byť podľa jeho slov razantnou, ale dôstojnou politickou silou a voľbou pre pozitívnu zmenu, ktorú Slovensko „tak zúfalo potrebuje“. „Republika má ambíciu združovať všetkých občanov, ktorí si ctia slušnosť a tradičné hodnoty, a pre ktorých sú záujmy Slovenskej republiky a jej obyvateľov na prvom mieste,“ podotkol Uhrík.

Strana nepotrebovala zbierať podpisy na založenie, zakladatelia prevzali stranu exposlanca strany Sme rodina Petra Marčeka Hlas Ľudu. Ani to nie je jej pôvodný názov, kedysi sa volala HZD a patrila exprezidentovi Ivanovi Gašparovičovi.

Koncom januára opustili ĽSNS poslanci Národnej rady SR (NR SR) Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban a europoslanec Milan Uhrík. Svoje rozhodnutie zdôvodnili tým, že začiatkom januára delegáti snemu ĽSNS odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Líder ĽSNS Marian K. ich rozhodnutie zobral na vedomie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK