Lacná dovolenka pri mori? Zabudni na Chorvátsko, neobjavený turistický raj otvoril hranice už aj pre Slovákov

  • Túžiš vypadnúť do zahraničia a neutratiť celú výplatu?
  • Čierna Hora otvára hranice bez akýchkoľvek požiadaviek
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Instagram/discover.montenegro
  • Túžiš vypadnúť do zahraničia a neutratiť celú výplatu?
  • Čierna Hora otvára hranice bez akýchkoľvek požiadaviek

Čierna Hora v sobotu otvorila svoje hranice pre občanov členských krajín EÚ a Izraela bez akýchkoľvek požiadaviek v súvislosti s ochorením COVID-19, informovala agentúra Hina. TASR objasňuje, že doteraz mohli do krajiny vstupovať bez testu na prítomnosť nového koronavírusu alebo certifikátu o očkovaní iba občania regionálnych štátov.

Počet nových infekcií tam klesá

Zdravotnícke orgány Čiernej Hory uviedli, že jednu dávku vakcíny proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 dostalo už 30 percent dospelých obyvateľov krajiny a 20 percent druhú. V súčasnosti je v Čiernej Hore najnižšia miera infekcie od júla 2020.

Minulý týždeň bolo z 1274 testovaných osôb pozitívnych 3,73 percenta. Aktívnych prípadov je 683 a denný počet nových infekcií stále klesá. Od začiatku pandémie zaznamenala Čierna Hora približne 99 000 prípadov nákazy koronavírusom a 1591 súvisiacich úmrtí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Alla Andryukhina (@alla_sputnik)

Hviezdny lesk

Aj napriek tomu, že mnohí nad Čiernou Horou krčia nosom, táto krajina má turistom naozaj čo ponúknuť. Dovolenka ťa tu vyjde zlomok toho, čo by si zaplatili vo Francúzsku, Taliansku alebo susednom Chorvátsku

Ako uvádza cestovná kancelária Invia, s územím sa spája mnoho predpôn „naj.“ Nachádza sa tu totiž najhlbší kaňon v Európe (Tara, 1330 m) aj najdlhšia pláž v Európe (12 km dlhá Velika Plaža).

Okrem toho mnoho turistov počas návštevy Čiernej Hory nevynechá ani jazero s plávajúcimi ostrovmi. „Pri návšteve luxusného letoviska Sveti Stefan som si snažila predstaviť, že v týchto miestach pôvodne stála nenápadná rybárska dedinka. Tá sa v 60. rokoch 20 storočia premenila na exkluzívne mestečko veľmi vyhľadávané celebritami. Skalnatý polostrovček spojený s pevninou úzkou piesočnatou plážou si zachoval hviezdny lesk až do dnešných dní,“ informuje Petra Eliášová z cestovnej kancelárie Invia.

Na svoje si prídu aj milovníci jachtingu, ktorí sa počas plavby po mori dočkajú nádherného výhľadu na hory. Aj v tomto prípade platí, že táto dovolenka ťa vyjde lacnejšie ako iné letoviská. Aj jachting ťa počas pobytu prekvapí nižšou sumou, na akú si zvyknutý.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Discover Montenegro 🇲🇪 (@discover.montenegro)

Nudistika aj výlet do jaskyne

Ak si počas čítania a prezerania fotiek skutočne dospel k záveru, že Čierna Hora je správnou voľbou, je niekoľko pláží, ktorých návštevu neoľutuješ. Okrem krásnych pláží lemovaných útesmi pri mestečku Ulcinj ľudí láka aj Velika Plaža, ktorá je obľúbenou vďaka vysokým obsahom liečivých minerálov.

Ak si ženského pohlavia a nechýba ti štipka odvahy, môžeš zavítať na Žensku Plažu. Ide o nudistickú ženskú pláž, kde vyviera minerálny prameň.

Portál Planet Ware poukazuje aj na iný, no rovnako obľúbený klenot Čiernej Hory, ktorým Modrá jaskyňa. Jej priestory vyzerajú doslova rozprávkovo a pomenovaná je podľa žiarivo modrej vody, ktorá sa v jaskyni nachádza.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Irina Kapustina (@i.r.i.n.a.1975)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Fashiongals (@fashiogalsz)

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Discover Montenegro 🇲🇪 (@discover.montenegro)

Zdroje: Invia, TASR, Planet ware

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech