Lacný diskontný reťazec valcuje Slovensko. Len rok od svojho príchodu bude v každom kraji

  • Diskontný reťazec Action naďalej pokračuje v expanzii
  • Zisti, kde a kedy otvorí svoju ďalšiu predajňu
Lacný diskontný reťazec valcuje Slovensko. Rok od svojho príchodu bude v každom kraji
Lacný diskontný reťazec valcuje Slovensko. Rok od svojho príchodu bude v každom kraji Canva/Tuur Tisseghem, Monkey Business Images
  • Diskontný reťazec Action naďalej pokračuje v expanzii
  • Zisti, kde a kedy otvorí svoju ďalšiu predajňu

Diskontný reťazec Action pokračuje v expanzii. Na Slovensku otvorí ďalšiu predajňu aj pre obyvateľov Trenčína. Nová predajňa sa bude nachádzať v miestnom nákupnom centre OC MAX a svoje brány otvorila už v sobotu 18. mája.

Predajňa sa rozprestiera na ploche takmer 1 000 m² a ponúka široký sortiment najrôznejších výrobkov.

Na jej pultoch nájdu zákazníci množstvo produktov dennej spotreby od trvanlivých potravín cez drogériu až po oblečenie. Nakúpia tu však aj kancelárske potreby, domáce a záhradkárske potreby, nábytok či produkty pre zvieratá. Aj v trenčianskej predajni si budú môcť celkovo vyberať spomedzi 6 000 výrobkov z 15 produktových kategórií. Až 150 výrobkov pritom obchod každý týždeň obmieňa.

„Sme radi, že môžeme rozšíriť ponuku pre našich zákazníkov a sprístupniť im aj v Trenčíne ďalšiu novú značku. Vďaka otvoreniu novej prevádzky im tak môžeme poskytnúť ešte širšiu škálu možností pri nakupovaní, ponúknuť im zaujímavý sortiment za konkurenčné ceny a dopriať im nový zážitok z nakupovania,“ hovorí Rastislav Korenko, Center Manager OC MAX Trenčín.

Do konca roka viac ako 20 predajní po celom Slovensku

Action sa teší obľube aj kvôli svojej cenovej politike. Priemerná cena všetkých výrobkov je približne dve eurá, pričom obchod až 1 500 produktov predáva za menej ako jedno euro.

Obchodník má však vysoké nároky na bezpečnosť, zakladá si na tom, aby bol dodržaný správny pomer ceny a kvality a deklaruje udržateľnosť a trvanlivosť predávaných produktov. Označenie udržateľnosti má pritom čoraz viac ponúkaných výrobkov.

Reťazec má navyše so všetkými dodávateľmi prísne dohody o etickom získavaní zdrojov, o výrobných podmienkach a výrobky zároveň spĺňajú príslušné požiadavky v daných krajinách.

Action je považovaný za najrýchlejšie rastúci nepotravinový diskontný reťazec v Európe a aj na Slovensku rastie jeho sieť predajní rýchlym tempom. Prevádzka v OC MAX v Trenčíne je v poradí už 19. v rámci Slovenska. Holandský obchodník tak reaguje na neustále zvyšujúci sa dopyt po svojich produktoch.

Diskontný reťazec Action vstúpil na slovenský trh v marci 2023. Má viac ako 2 600 predajní v 12 krajinách. Na Slovensku by mal do konca roka počet jeho prevádzok presiahnuť dvadsiatku.

Svetoznáma fastfoodová reštaurácia na Slovensku

Vyzerá to tak, že čoskoro by mohol na Slovensku pribudnúť aj svetoznámy fastfood. Ako sme ťa informovali, okrem už známych fastfoodových reštaurácií by sme na Slovensku mohli mať aj populárnu značku Wendy’s. Tretí najväčší reťazec s rýchlym občerstvením totiž ohlásil expanziu do strednej a východnej Európy. Záujemcov chce nalákať na svoj franšízový model.

Spoločnosť je populárna po celom svete. Svoju expanziu začala značka vstupom do Veľkej Británie. Markíza ale zistila, že to nebola ich posledná európska ambícia.

„Spoločnosť Wendy’s má ambicióznu stratégiu na zrýchlenie globálneho rastu a sme nadšení, že môžeme rozšíriť prítomnosť našej značky v Európe, a to na základe nášho vstupu do Spojeného kráľovstva v roku 2021,“ uviedla pre tvnoviny.sk spoločnosť vo svojom stanovisku.

Po úspešnom vstupe na britský trh má v pláne Wendy’s budovať aj prevádzky práve v našom regióne. „V rámci nášho plánu európskej expanzie sa aktívne snažíme využiť náš franšízový model v strednej alebo východnej Európe vrátane Slovenska,“ ozrejmila spoločnosť pre tvnoviny.sk.

Zatiaľ nespresnili, kde by sa mohli ich nové reštaurácie nachádzať, ale primárne sa zameriavajú na hlavné mestá. Ak prídu na Slovensko, tak ich pravdepodobne budeš môcť najskôr navštíviť v Bratislave.

Zdroje: TASR, Archív SIU, tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Trendové videá