Tretí najväčší fastfood sveta plánuje prísť na Slovensko. Preslávili ho pikantné sendviče

  • Ponuka fastfoodov sa u nás možno rozšíri
  • Americký reťazec Wendy’s má záujem aj o Slovensko
  • Plánujú expanziu do Európy
Na snímke hranolky s kečupom a hamburgery.
Ilustračné foto Freepik
  • Ponuka fastfoodov sa u nás možno rozšíri
  • Americký reťazec Wendy’s má záujem aj o Slovensko
  • Plánujú expanziu do Európy

Pribudne aktuálnym reťazcom konkurencia? Vyzerá to tak, že čoskoro by si mohol mať na výber o jeden fastfood viac ako doteraz. Podľa informácií, ktoré zverejnil portál tvnoviny.sk, k nám totiž môže mať namierené svetoznámy reťazec.

Okrem už známych fastfoodových reštaurácií by sme na Slovensku mohli mať aj populárnu značku Wendy’s. Tretí najväčší reťazec s rýchlym občerstvením totiž ohlásil expanziu do strednej a východnej Európy. Záujemcov chce nalákať na svoj franšízový model.

Plánujú expanziu

Spoločnosť je populárna po celom svete. Svoju expanziu začala značka vstupom do Veľkej Británie. Markíza ale zistila, že to nebola ich posledná európska ambícia.

„Spoločnosť Wendy’s má ambicióznu stratégiu na zrýchlenie globálneho rastu a sme nadšení, že môžeme rozšíriť prítomnosť našej značky v Európe, a to na základe nášho vstupu do Spojeného kráľovstva v roku 2021,“ uviedla pre tvnoviny.sk spoločnosť vo svojom stanovisku.

Po úspešnom vstupe na britský trh má v pláne Wendy’s budovať aj prevádzky práve v našom regióne. „V rámci nášho plánu európskej expanzie sa aktívne snažíme využiť náš franšízový model v strednej alebo východnej Európe vrátane Slovenska,“ ozrejmila spoločnosť pre tvnoviny.sk.

Zatiaľ nespresnili, kde by sa mohli ich nové reštaurácie nachádzať, ale primárne sa zameriavajú na hlavné mestá. Ak prídu na Slovensko, tak ich pravdepodobne budeš môcť najskôr navštíviť v Bratislave.

Wendy’s je americká medzinárodná sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením, ktorú založil Dave Thomas 15. novembra 1969 v Columbuse, Ohio. Sú známi svojimi charakteristickými hamburgermi, kuracími sendvičmi, hranolkami a dezertami.

Wendy’s je často uznávaná pre svoje čerstvé, nikdy nemrazené hovädzie mäso. Zaväzujú sa tiež k používaniu kvalitných surovín. Je to jeden z hlavných hráčov v priemysle rýchleho občerstvenia s pobočkami po celých Spojených štátoch a v mnohých ďalších krajinách po celom svete.

Wendy’s má významné zastúpenie v niekoľkých krajinách po celom svete. Zatiaľ čo jeho najväčším trhom sú USA, kde aj vznikli, pôsobí aj v mnohých ďalších krajinách. Silné zastúpenie majú majú napríklad v Kanade či v Mexiku. Darí sa im aj v Spojenom kráľovstve, aj napriek tomu, že ich obľúbenosť tam často kolíše. Najesť sa u nich môžeš napríklad aj v Japonsku, na Filipínach či v Austrálii a Novom Zélande.

Ďalší hráč

Ešte minulý rok informovali tvnoviny.sk, že o Slovensko má záujem aj iný populárny fastfood. Má ísť o v Británii rozšírený podnik Five Guys. Ako prví s touto novinkou prišli reportéri z Aktualít.

„Monterock prevezme dve existujúce pobočky, ktoré už fungujú vo Viedni v Rakúsku, a do roku 2028 si zabezpečila ambiciózny rozvoj mnohých ďalších reštaurácií v hlavných mestách a metropolách v Rakúsku, Česku, Poľsku, na Slovensku a v Maďarsku,“ uviedla vlani firma s tým, že cieľom je diverzifikovať existujúce investičné portfólio firmy a využiť značku Five Guys na nových trhoch.

Five Guys je rovnako populárny americký reťazec rýchleho občerstvenia známy svojimi hamburgermi, hranolkami a hotdogmi. Spoločnosť bola založená v roku 1986 v Arlingtone vo Virgínii a rýchlo sa rozrástla. Teraz má množstvo pobočiek po celých Spojených štátoch a expanduje aj medzinárodne.

Reťazec je známy svojimi prispôsobiteľnými hamburgermi a veľkorysými porciami, pričom zákazníci si môžu vybrať z rôznych omáčok a prísad, aby si vytvorili svoj vlastný jedinečný burger. Okrem hamburgerov ponúka Five Guys aj hotdogy, sendviče a domáce hranolky smažené na arašidovom oleji. Reťazec si získal verných fanúšikov pre svoje čerstvé suroviny, neformálnu atmosféru a rýchlu obsluhu.

Zdroje: tvnoviny.sk, Chat GPT, tvnoviny.sk, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá