Legendárny Subclub končí. Ustupuje developerovi

  • Subclub dnes oslavuje svoje posledné narodeniny
  • Klub známy aj ako Účko po 26. rokoch zatvára svoje brány
sukk
pixabay.com
  • Subclub dnes oslavuje svoje posledné narodeniny
  • Klub známy aj ako Účko po 26. rokoch zatvára svoje brány

U.Club, neskôr premenovaný na SubClub, bol kedysi atómový bunker patriaci Civilnej ochrane Slovenskej republiky. Práve tento piatok oslavuje už 26.rokov. Mnohí ľudia hovoria, že tento klub v bratislavskom podhradí zmenil nie jednu generáciu.

Na svojej oficiálnej facebookovej správe však SubClub zverejnil správu, ktorá nepoteší všetkých jeho fanúšikov, ktorí tu zažili po prechode cez hypnotický graffiti tunel koncerty a atmosféru, aká sa hľadá len veľmi ťažko. SubClub končí a musí dať priestor developerovi.


“Momentálne je isté len jedno – budú to narodeniny posledné. Nateraz síce pokračujeme v tradičnom režime na dobu neurčitú, ale nová mestská štvrť sa nezadržateľne blíži a o pár mesiacov by sa ku nám rada nasťahovala. Dostupnosť pre peších sa nemení. Ak idete autom, použite náhradné parkovanie v okolí, parkovisko pred Subclubom je zatvorené. THE END IS NEAR,” píše klub na svojom Facebooku.

SubClub musí nateraz ustúpiť silnejšiemu a vplyvnejšiemu hráčovi na trhu a to developerovi Lucron. Špecializáciou Lucronu sú veľké, najmä rezidenčné developerské projekty a tvorba ucelených urbanistických celkov. V tomto prípade ide o projekt Vydrica, ktorý na svoju realizáciu čakal niekoľko desiatok rokov.

„Vydrica, a.s ako vlastník pozemkov v zóne Vydrica pod Bratislavským hradom uzavrela dohodu o spolupráci so spoločnosťou Lucron Group, za ktorou stojí Ikodomos holding luxemburského investora Erica Luxa,“ píše developer na stránke projektu. Pod hradom by však nemala vzniknúť len ďalšia zóna luxusu ale kvalitný verejný priestor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK