Lekárov, ktorí bojujú proti vakcínam, spájajú konšpiračné weby a politická aktivita, upozorňuje lekár Sabaka

  • Dvaja lekári, ktorí odmietajú vakcináciu, majú toho spoločného viac ako sa môže na prvý pohľad zdať
  • Andreja Janca a Štefana Hrušovského spája okrem antipatii voči vakcínam aj angažovanie v politike či uznávanie konšpiračných webov
  • Na životné paralely dvoch lekárov – antivaxerov upozornil infektológ Peter Sabaka
Očkovanie
tasr/AP Photo/Armando Franca
  • Dvaja lekári, ktorí odmietajú vakcináciu, majú toho spoločného viac ako sa môže na prvý pohľad zdať
  • Andreja Janca a Štefana Hrušovského spája okrem antipatii voči vakcínam aj angažovanie v politike či uznávanie konšpiračných webov
  • Na životné paralely dvoch lekárov – antivaxerov upozornil infektológ Peter Sabaka

Za jednu z ústredných tvári boja proti koronavírusu môžeme bezpochyby označiť infektológa Petra Sabaku. V lekárskych kruhoch sa však nájdu aj takí, ktorí sú Sabakovým presným protipólom – neprihliadajú na medicínske fakty, ale bojujú proti COVIDu či vakcinácii. Práve lekár Sabaka dnes medzi dvoma Mudr. antivaxermi našiel významné paralely. 

Lekárov Andreja Janca a Štefana Hrušovského ale spája čosi viac ako len antipatia voči vakcínam proti koronavírusu. Obaja lekári sa totižto angažujú, respektíve angažovali v politike – jeden v strane Národ a spravodlivosť,druhý v Slovenskej ľudovej strane Andreja Hlinku. 

Doktor antivaxer skončil kvôli statusom na sociálnej sieti. Štát ho promptne zbavil lekárskej licencie

Oboch lekárov takisto spája uznávanie konšpiračných webov, akými sú Zem a Vek, Infovojna či Hlavné správy. 

Namiesto odbornej literatúry konšpiračné weby

MUDr. Andrej Janco – Čo robí: diabetológ a internista v neštátnej ambulancii. Čo ešte robil: kandidoval za krajne pravicovú stranu Národ a spravodlivosť. Čo nerobí: nelieči pacientov s ťažkým priebehom Covid-19 v nemocnici pri lôžku.

Čo ešte je: zakladateľ Slovenskej lekárskej únie špecialistov (ktorá ani náhodou nie je žiadna veľká oficiálna lekárska spoločnosť, aby ste náhodou neupadli do omylu, a ešte: je častým prispievateľom do Infovojny a Hlavných správ, “ zhrnul fakty o Jancovi Peter Sabaka. 

Na dnes malý náhľad do antivax sveta…Osobnosti (len niektoré, ostatné možno nabudúce):MUDr. Andrej Janco – Čo…

Posted by Peter Sabaka on Thursday, August 12, 2021

Ďalším antivaxerom z lekárskej obce je MUDr. Štefan Hrušovský, ktorý je primárom Hepatobiliárneho centra v Michalovciach. Rovnako, ako Andrej Janco, bol angažovaný v politickom svete. „Kandidoval za stranu Slovenská liga a dokonca za Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku do Europarlamentu,“ poukázal Peter Sabaka. 

Štefan Hrušovský má takisto akúsi záľubu v konšpiračných weboch. Je podporovateľom konšpiračného časopisu Zem a Vek. „Čo nerobí: Nelieči pacientov s ťažkým priebehom Covid-19 v nemocnici pri lôžku. Čo ešte je: Zem a Vek pozitívny (nech už to znamená čokoľvek),“ píše Sabaka ďalej.

Na záver…nechcem týchto pánov uraziť. Nepochybne sú to skvelí odborníci a lekári v rámci ich odborov a minimálne pán profesor má veľké zásluhy za rozvoj medicíny v SR. Akurát nesúhlasím s ich výrokmi o Covid-19 a vakcinácii, ktoré vyplývajú z ich názorového nastavenia, ktorého pozadie som týmto statusom chcel ilustrovať,“ ukončuje Sabaka.

Informácie uverejnené v statuse lekára Sabaku sme si dodatočne overili, všetky sú verejne dostupné.

Zdroj: Facebook/Peter Sabaka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech