Len kúsok od Bratislavy máš možnosť si kúpiť prepychový zámok ako z rozprávky. Jeho história siaha do 13. storočia

  • Komplex, ktorého súčasťou je zámok Letovice, je na predaj, detaily o cene nie sú známe
  • Zámok prešiel od roku 2004 rozsiahlou rekonštrukciou
  • Súčasný majiteľ sa ho rozhodol predať zo zdravotných dôvodov
Youtube/Zamek Letovice reprofoto, Zamek Letovice
  • Komplex, ktorého súčasťou je zámok Letovice, je na predaj, detaily o cene nie sú známe
  • Zámok prešiel od roku 2004 rozsiahlou rekonštrukciou
  • Súčasný majiteľ sa ho rozhodol predať zo zdravotných dôvodov

Zámok Letovice, ktorý sa nachádza približne 2 hodiny cesty autom od Bratislavy, je na predaj. Súčasný majiteľ sa areálu, ktorého súčasťou je vyššie spomínaný zámok, rozhodol vzdať zo zdravotných dôvodov. Presná cena nebola zverejnená.

História zámku Letovice siaha na prelom 12. a 13. storočia. Prvé zmienky o ňom pochádzajú z rokov 1150 až 1274, uvádza portál Kudy z nudy.

V dobe renesancie bolo šľachtické sídlo prestavané na užívateľsky komfortný zámok a neskôr pribudli barokové prvky, ktoré nájdeme v celom zámockom areáli historickej nehnuteľnosti,“ dopĺňa realitná kancelária Luxent, ktorá je predajom nehnuteľnosti poverená.

Súčasný majiteľ zámok dostal na výslnie

V súčasnosti zámok vlastní Bohumil Vavříček. Odkúpil ho v roku 2004 od grófa Alexandra Kalnókyho, píše sa na portáli Kudy z nudy.  

Pred takmer 17 rokmi som zámok kúpil od grófa Kalnókyho, ktorému ho komunisti vzali a potom ho v reštitúcii dostal späť. Žil ale v Austrálii a mal osemdesiat rokov, takže sme sa dohodli,“ skonštatoval Vavříček pre český Forbes

Portál Idnes uvádza, že Vavříčka zámok vtedy stál 2 milióny českých korún, no do rekonštrukcie investoval ďalších 30 miliónov. Realitná kancelária Luxent taktiež potvrdzuje, že komplex od roku 2004 prešiel rozsiahlymi rekonštrukciami a v súčasnosti je „unikátny a stavebne dobre ošetrený“. 

Vavříček zrekonštruovaný zámok sprístupnil pre verejnosť – v sezóne je otvorený aj pre turistov. Na zámku sa dokonca dá ubytovať, portál Slevomat ponúka jednu noc v komnate daného zámku pre dve osoby za približne 160 eur. 

Idnes dopĺňa, že ako apartmány slúžia izba grófky Edity – romantický apartmán a hladomorňa – strašidelný apartmán. Stránka Mega ubytko zase informuje, že súčasťou areálu je aj reštaurácia, v ktorej sa organizujú svadobné hostiny či oslavy

Život ako z rozprávky

Súčasný majiteľ však komplex aj so zámkom ponúka na predaj. Odôvodnil to zdravotnými problémami. „Už teraz je mi to ale ľúto,“ okomentoval pre portál Forbes. Cena nebola zverejnená, súčasný majiteľ hovorí, že cenu prezradí len vážnym záujemcom. 

Celý areál má veľmi flexibilné využitie ako pre privátny subjekt, tak pre komerčné účely,“ dodáva realitná realitná kancelária Luxent.

Súčasťou areálu, ktorý je na predaj, je okrem zámku hospodársky dvor s koniarňami a jazdiarňami, budova bývalého pivovaru,  podzemné pivničné priestory či strážny domček. Rovnako sa predáva aj zámocký park, ktorý má rozlohu 7 683 m2. 

Zdroje: Kudy z nudy, Luxent, Idnes, Forbes, Slevomat, Mega ubytko

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá