Lenka zrekonštruovala priestory v Bratislave a premenila ich na ekologickú drogériu

  • Majiteľka Lenka premenila priestory na ulici P. Horova 7
  • Predáva bude BIO taliansku drogériu a kozmetiku
Pulito
Pulito
  • Majiteľka Lenka premenila priestory na ulici P. Horova 7
  • Predáva bude BIO taliansku drogériu a kozmetiku

V Bratislave dnes už nájdeš veľké množstvo bezobalových obchodov a zatiaľ čo sa pre nás už stáva bežné nakupovať potraviny, ktoré nie sú balené v zbytočných sáčkoch či plastových fľašiach, s drogériou to až taká samozrejmosť nie je.

Iba v hlavnom meste sa dnes nachádza aspoň šesť bezobalových obchodov, ktoré sa špecializujú hlavne na potraviny BIO kvality. V nich si určite nakúpiš základnú drogériu, ktorá ti pomôže začať tvoju zero waste cestu, avšak na komplexný nákup to často nestačí.

Bezobalových drogérií je zatiaľ v Bratislave menej, konkrétne iba dve, kde spravíš naozaj komplexný nákup so všetkými pracími a čiastiacimi prostriedkami. Bezobalový ekologický nákup sa však o niečo priblíži obyvateľom Devínskej Novej Vsi. Práve tu sa rozhodla Lenka založiť novú obchod s názvom Pulito, v ktorom svojim zákazníkom ponúkne taliansku drogériu a kozmetiku Ecobolle a 100% bio drogériu a kozmetiku Biolu.

V ponuke budú mať aj doplnkový sortiment, ako bambusové zubné kefky, prírodné pasty, bambusové tyčinky do uší, mydielka, sieťové a bavlnené vrecúška, hačkované odličovacie tampóny a pod.

„Tento nápad mi vŕtal v hlave už veľmi dlho a to hlavne, keď som denno-denne vynášala plné vrecia odpadkov a mala som pocit, že by som to mala aspoň nejako obmedziť. V mojom okolí však neboli takéto možnosti. Ja sama som nikdy nemala odvahu pustiť sa do podnikania. Až som to raz spomenula pred priateľom a jemu sa nápad veľmi páčil. Podporil ma, zistili sme, aké sú možnosti a keď som vyskúšala Ecoterru, bolo pre mňa rozhodnuté, zaľúbila som sa,“ prezradila nám Lenka majiteľka novej čapovanej drogérie, ktorá nesie názov Pulito a patrí do siete  Ecoterra, tá čapuje výhradne taliansku drogériu a kozmetiku.

Lenke trvalo približne tri mesiace, kým našla tie správne priestory, nakoniec ju oslovil práve priestor na ulici P. Horova 7, kde sa bude obchod nachádzať. Bývalý obchod s vodáckymi potrebami prerobila a zrekonštruovala. Celý proces jej zabral päť týždňov, keďže majiteľka chcela, aby išlo o naozaj útulný a príjemný priestor.

Na ploche 40 metrov štvorcových sa teda nachádza obchod, kde si budeš môcť zohnať všetko potrebné, pre ekologickú starostlivosť o domácnosť. Predajňu by mala otvoriť už v priebehu budúceho týždňa, čo určite poteší mnohých obyvateľov Devínskej Novej Vsi, ktorí museli doteraz za ekologickým nákupom cestovať až do širšieho centra mesta.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá