Lenka zrekonštruovala priestory v Bratislave a premenila ich na ekologickú drogériu

  • Majiteľka Lenka premenila priestory na ulici P. Horova 7
  • Predáva bude BIO taliansku drogériu a kozmetiku
Pulito
Pulito
  • Majiteľka Lenka premenila priestory na ulici P. Horova 7
  • Predáva bude BIO taliansku drogériu a kozmetiku

V Bratislave dnes už nájdeš veľké množstvo bezobalových obchodov a zatiaľ čo sa pre nás už stáva bežné nakupovať potraviny, ktoré nie sú balené v zbytočných sáčkoch či plastových fľašiach, s drogériou to až taká samozrejmosť nie je.

Iba v hlavnom meste sa dnes nachádza aspoň šesť bezobalových obchodov, ktoré sa špecializujú hlavne na potraviny BIO kvality. V nich si určite nakúpiš základnú drogériu, ktorá ti pomôže začať tvoju zero waste cestu, avšak na komplexný nákup to často nestačí.

Bezobalových drogérií je zatiaľ v Bratislave menej, konkrétne iba dve, kde spravíš naozaj komplexný nákup so všetkými pracími a čiastiacimi prostriedkami. Bezobalový ekologický nákup sa však o niečo priblíži obyvateľom Devínskej Novej Vsi. Práve tu sa rozhodla Lenka založiť novú obchod s názvom Pulito, v ktorom svojim zákazníkom ponúkne taliansku drogériu a kozmetiku Ecobolle a 100% bio drogériu a kozmetiku Biolu.

V ponuke budú mať aj doplnkový sortiment, ako bambusové zubné kefky, prírodné pasty, bambusové tyčinky do uší, mydielka, sieťové a bavlnené vrecúška, hačkované odličovacie tampóny a pod.

„Tento nápad mi vŕtal v hlave už veľmi dlho a to hlavne, keď som denno-denne vynášala plné vrecia odpadkov a mala som pocit, že by som to mala aspoň nejako obmedziť. V mojom okolí však neboli takéto možnosti. Ja sama som nikdy nemala odvahu pustiť sa do podnikania. Až som to raz spomenula pred priateľom a jemu sa nápad veľmi páčil. Podporil ma, zistili sme, aké sú možnosti a keď som vyskúšala Ecoterru, bolo pre mňa rozhodnuté, zaľúbila som sa,“ prezradila nám Lenka majiteľka novej čapovanej drogérie, ktorá nesie názov Pulito a patrí do siete  Ecoterra, tá čapuje výhradne taliansku drogériu a kozmetiku.

Lenke trvalo približne tri mesiace, kým našla tie správne priestory, nakoniec ju oslovil práve priestor na ulici P. Horova 7, kde sa bude obchod nachádzať. Bývalý obchod s vodáckymi potrebami prerobila a zrekonštruovala. Celý proces jej zabral päť týždňov, keďže majiteľka chcela, aby išlo o naozaj útulný a príjemný priestor.

Na ploche 40 metrov štvorcových sa teda nachádza obchod, kde si budeš môcť zohnať všetko potrebné, pre ekologickú starostlivosť o domácnosť. Predajňu by mala otvoriť už v priebehu budúceho týždňa, čo určite poteší mnohých obyvateľov Devínskej Novej Vsi, ktorí museli doteraz za ekologickým nákupom cestovať až do širšieho centra mesta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech