Leonadro DiCaprio najnovšie investoval do spoločnosti s morskými plodmi

  • Jeho cieľom je znížiť emisie spojené s produkciou hovädzieho mäsa.
dicaprio-a-dikapre
youtube.com/pexels.com
  • Jeho cieľom je znížiť emisie spojené s produkciou hovädzieho mäsa.

DiCapriov dokument Before the Flood vyzýva divákov, aby znížili spotrebu hovädzieho mäsa, ktorého produkcia má negatívny vplyv na životné prostredie. Teraz DiCaprio podporuje udržateľnejšiu alternatívu prostredníctvom investícií do LoveThe Wild, farmy s morskými plodmi. Držiteľ Oscara sa tiež pripojí k dozornej rade coloradskej spoločnosti.

foto: pexels.com

Američania nemajú morské plody veľmi v obľube. Podľa Quartz priemerný človek na svete spotrebuje 20 kilogramov morských plodov ročne, zatiaľ čo Američania zjedia asi tretinu z toho. Na druhej strane ročne spotrebujú okolo 32 kilogramov červeného mäsa. Profesor Gidon Eshel z Bard College v DiCapriovom dokumente hovoril, že 10 až 12 percent všetkých emisií Spojených štátov pramení z hovädzieho mäsa.

DiCaprio preto ponúka udržateľnejší variant pre mäso: ryby. A nie len tak hocijaké ryby, ale udržateľné ryby dochované na farmách. Vo vyhlásení DiCaprio uviedol: „Morské plody sú primárnym zdrojom bielkovín pre takmer miliardu ľudí – ale zmena klímy, acidifikácia a nadmerný rybolov kladú zvýšený tlak na prirodzenú stabilitu našich oceánov. Prístup LoveTheWild k udržateľnej, šetrnej akvakultúre podporuje rozvoj bezpečného a ekologicky uvedomelého riešenia pre nakŕmenie našej rastúcej populácie.“

Podľa infografiky LoveTheWild sú dochované ryby „najefektívnejším zdrojom živočíšnych bielkovín na planéte.“ Akvakultúra sa narozdiel od mäsového priemyslu len zriedka spolieha na hormóny alebo liečivá a ryby z fariem neobsahujú ortuť a iné nečistoty často sa vyskytujúce v morských plodoch.

Spoluzakladateľka a CEO LoveTheWild, Jacqueline Claudia vo vyhlásení uviedla: „Sme radi, že pán DiCaprio, niekto tak oddaný aktivizmu v oblasti životného prostredia sa spojil s LoveTheWild, aby spotrebiteľom pomohol zmierniť dopad na životné prostredie vďaka niečomu tak jednoduchému, ako je výber správnej večere.“

foto: pexels.com

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech