Letisko Košice spúšťa novú linku do Prahy. Cesta trvá len hodinu a cena letenky prekvapí

  • Košické letisko oznámilo skvelé správy pre cestovateľov 
  • Z metropoly východu si budeš môcť zaletieť do Prahy aj vďaka spoločnosti Ryanair
Letisko Košice
  • Košické letisko oznámilo skvelé správy pre cestovateľov 
  • Z metropoly východu si budeš môcť zaletieť do Prahy aj vďaka spoločnosti Ryanair

Aj napriek ťažkým časom a prebiehajúcej kríze Letisko Košice využilo príležitosť a od augusta otvára nové letecké spojenie Košice – Praha. Lety bude prevádzkovať spoločnosť Ryanair, metropola Českej republiky sa tak stáva ešte dostupnejšou. Cena jednosmernej letenky začína na 30-tich eurách a cesta trvá len jednu hodinu, informovalo letisko.

zdroj: Letisko Košice

Späť je aj Austrian Airlines. Z Košíc sa už lieta aj do Viedne 

Lety z Košíc do Viedne sú prevádzkované pravidelne 4-krát do týždňa, a to každý pondelok popoludní, štvrtok ráno a popoludní a v sobotu ráno. Očakáva sa, že na jeseň 2020 sa frekvencia letov vráti späť na pôvodných 13 letov týždenne. 

Od júla budú vďaka tomuto spojeniu z Košíc dostupné opäť aj populárne diaľkové destinácie New York – Newark, Washington, Chicago a Bangkok.

zdroj: Letisko Košice

Stephan Linhart, obchodný riaditeľ Austrian Airlines, povedal: „Veľmi sa tešíme, že po takmer 90 dňoch, počas ktorých boli naše lietadlá uzemnené, môžeme konečne opäť lietať. Obzvlášť nás teší fakt, že medzi prvými destináciami, do ktorých sa vraciame, sú aj Košice. Pre nás, ako aj pre náš „hub“ vo Viedni, je to veľmi dôležité spojenie.“

Od 13. marca boli v dôsledku opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 zakázané medzinárodné lety s miestom pristátia na území SR. V Košiciach tak boli zrušené odlety a prílety všetkých leteckých spoločností (Austrian Airlines, České aerolínie, Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair a Wizz Air).

zdroj: Letisko Košice

Rozhodnutím krízového štábu zo dňa 9. 6. 2020 je umožnený voľný pohyb osôb smerom na Slovensko bez nutnosti povinnej 14-dňovej karantény z nasledujúcich 19 krajín: Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Chorvátsko, Island, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Nemecko, Nórsko, Rakúsko, Slovinsko a Švajčiarsko.

zdroj: Letisko Košice

Obnovenie leteckých spojení leteckými spoločnosťami Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair a Wizz Air závisí od rozhodnutia jednotlivých spoločností, ako aj od rozhodnutia vlády SR.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. 

zdroj: Letisko Košice

V súvislosti s letnou charterovou sezónou 2020 sa predpokladá, že na dovolenky z Košíc sa bude lietať do prímorských destinácií v Bulharsku, Grécku a na Cypre s leteckými spoločnosťami Smartwings a Bulgaria Air už od polovice júla. Možnosti letov do iných krajín závisia na rozhodnutí Ústredného krízového štábu SR a vlády SR. Bližšie informácie majú byť uverejnené začiatkom júla.

Zdroj: Letisko Košice

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech