Letné kiná ovládli Slovensko. Vieme, kde si môžeš pozrieť svoj obľúbený film pod holým nebom

  • Letné kino dnes nájdeš už skoro v každom slovenskom meste
  • Ak si ešte predsa len nezablúdil do toho svojho, my ti prezradíme, kam sa vybrať
Ilustračný obrázok (Flickr, Lifestring Events)
Ilustračný obrázok (Flickr, Lifestring Events)
  • Letné kino dnes nájdeš už skoro v každom slovenskom meste
  • Ak si ešte predsa len nezablúdil do toho svojho, my ti prezradíme, kam sa vybrať

Leto sa ešte ani zďaleka neskončilo a väčšina ľudí sa snaží využiť slnečné dni na čo najdlhšie strávený čas vonku. Dobrý film je pre niektorých z nás skôr záležitosťou dlhých jesenných či zimných večerov a klasické kiná, aj napriek atraktivite klimatizácií, nie sú zrovna miestom na tradičný letný program. Premietanie pod holým nebom však láka stále viac ľudí do letných kín po celom Slovensku. Nájdeš jedno aj vo svojom meste?

Bratislava

Hlavné mesto poskytuje naozaj široký výber premietaní vonku. Takmer každá mestská časť má svoje vlastné letné kino a program je naozaj bohatý. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad letné kino na Kuchajde v mestskej časti Nové Mesto, kde premietanie prebieha vždy v stredu a v sobotu večer od 21:00 hod. Dobré filmy a cestopisné kiná na teba čakajú aj na Mágiopláži na Bažant Kinematograf. Začiatok predstavení je krátko po zotmení, vždy večer po 21:00 hod. Do Novej Cvernovky môžeš zase prísť vždy vo štvrtok o 21:00 hod.

zdroj: Ilustračný obrázok (Wikimedia, Jan Ainali)

Trnava

Na trnavskom Nádvorí si môžeš vychutnať filmy všetkých žánrov. Premieta sa vždy od 21:00 hod. a najbližšie sa môžeš tešiť na film Čarodejník z krajiny Oz, ktoré sa uskutoční 30. augusta. Okrem toho, Trnava má aj ďalšie kino v Mestskom amfiteátri s kapacitou pre 1500 ľudí.

Nitra

Obyvateli Nitry si môžu aj tento rok vychutnať premietanie priamo na hrade. Prebiehať bude v Gotickej priekope a začína podobne tak ako aj ostatné kiná, vždy o 21:00 hod. Na vstup si priprav 2 eurá. Letné kino uzavrie v predposledný augustový deň film Manžel a manželka z dielne talianskeho režiséra.

Zvolen

Podobne ako Nitra aj Zvolen využil toto leto priestory historického hradu na premietanie filmov. Tento rok ide už o 7. ročník, ktorý ponúkne bohatý výber filmov. Vstupné sú 3 eurá a lístky sa dajú kúpiť vždy pol hodinu pred premietaním na nádvorí zvolenského zámku. Premietanie sprostredkúva Slovenská národná galéria.

zdroj: Zvolen zámok (Wikimedia, Jan Ainali)

Banská Bystrica

Pravidelné premietania takmer každý deň prebiehajú v areáli Amfiteátra. Posledné sa uskutoční 28. augusta. Túto nedeľu ťa o 21:00 hod. čaká film Vtedy v Hollywoode a vstupné ťa vyjde na 5 eur. Letné kino sa s návštevníkmi rozlúči filmom Vinnetou III. – Posledný výstrel z roku 1965 a pripomenie si tak jednu z nemeckých klasík.

Žilina

Stanica Žilina Zárečie je už tradične kultúrnym centrom s rozmanitým programom. Inak tomu nie je ani počas žilinského kultúrneho leta. Premietania tu prebiehajú od 2. júla až do 27. augusta. Najbližšie predstavenie je naplánované na utorok a bude ním film Potomkovia ľudí. Letné kino ukončí počin Disaster Artist.

Prešov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech