Lewisa Hamiltona už Mercedes vraj nechce, pýtal obrovský plat. Je preto bez práce

  • Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Lewis Hamilton je bez práce
  • Môžu za to jeho nároky, ktoré boli veľmi vysoké
Lewis Hamilton
Instagram/LewisHamilton
  • Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Lewis Hamilton je bez práce
  • Môžu za to jeho nároky, ktoré boli veľmi vysoké

K 1. januáru 2021 vypršal Hamiltonov kontrakt s Mercedesom a z majstra sveta sa tak stala nezamestnaná osoba. Médiá najskôr informovali, že pretekárova zmluva je hotová už v novembri – mal dostať 50 miliónov eur za rok po dobu 4 rokov. Tím so zmluvou súhlasil, odmietnuť ju mal niekto z okolia Mercedesu.

Nič nie je isté

Výška platu nebola jediným problémom, niektorým ľuďom vadila aj dĺžka trvania kontraktu. Koronakríza sa dotkla takmer každého a neobišla ani koncern Daimler, ktorý Mercedes ovláda. Kvôli kríze bol nútený znížiť platy a vraj by nevyzeralo dobre, keby Hamilton dostal toľko peňazí. Sú to však neoficiálne informácie, píše GiveMeSport.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Ďalším problémom je aj vek Hamiltona. Automobilka nemôže rátať s tým, že o 4 roky bude pilot môcť pretekať. Web Autoforum.cz uvádza, že Hamilton je príliš hrdý na to, aby sa s Mercedesom dohodol na nižšej sume alebo kratšom kontrakte. Beyondtheflag si však aj naďalej myslí, že je veľmi pravdepodobné, že dohoda medzi Hamiltonom a Mercedesom nakoniec vznikne. Isté to však nie je. 

V novembri 2020 Hamilton avizoval, že s kariérou pravdepodobne skončí. Dôvodom mal byť nízky plat. Momentálne je isté len to, že ak bude chcieť Hamilton pokračovať a nebude za to pýtať extrémne veľa peňazí, zamestná ho hocikto. 

Sir Hamilton, MBE je britský pilot Formuly 1 a sedemnásobný majster sveta z rokov 2008, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 a 2020. Hamilton sa narodil 7. januára v Stevenage a meno mu dali po šprintérovi Carlovi Lewisovi. 

Kúpiť si novú Octaviu či Golf je obrovský problém, ľudia bojujú o každé auto. Vyrobili ich žalostne málo

Ešte minulý rok mal s Mercedesom veľké plány. Poulárny pretekár pravidelne upozorňuje na dôležitosť práv zvierat a ochranu planéty na svojich sociálnych sieťach. O tom, že má na ľudí značný vplyv niet pochýb. Na Instagrame ho sleduje takmer 21 miliónov ľudí. V minulosti oslovil Mercedes-Benz s návrhom, aby automobilka skoncovala s výrobou kožených interiérov v ich modeloch a namiesto toho začali používať umelú kožu.

zdroj: Instagram/LewisHamilton

„Snažím sa viesť svoj tím i celú Formulu 1 k udržateľnosti,“ vravel začiatkom roka 2020 majster sveta vo Formule 1. „Mercedes-Benz je obrovská organizácia, telefonoval som so samotným výkonným riaditeľom ohľadom môjho návrhu. Je to niečo, čomu sa chcem v blízkej dobe venovať,“ vyjadril sa Hamilton.

Zdroje: Autoforum.cz, Autoweek, GiveMeSport, Beyondtheflag

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech