Lionel Messi zlomil rekord. Fotky s trofejou z neho spravili kráľa Instagramu

  • Argentínsky futbalista sa do prvej päťky dostal až s tromi príspevkami
  • Počas šampionátu vytvoril päť nových svetových rekordov
lionel messi instagram
Messiho fotka z neho spravila kráľa Instagramu, Instagram/reprofoto/leomessi
  • Argentínsky futbalista sa do prvej päťky dostal až s tromi príspevkami
  • Počas šampionátu vytvoril päť nových svetových rekordov

Futbalová hviezda a po novom už aj majster sveta Lionel Messi si okrem túžobne očakávaného zisku najcennejšej trofeje môže na konto pripísať aj prvenstvo v kategórii Najlajkovanejší príspevok na Instagrame. Fotografia, na ktorej hráč francúzskeho tímu Paris Saint-Germain dvíha vzácnu trofej nad hlavu, sa doposiaľ „páčila“ viac než 69,3 miliónom ľudí. 

Idolu mnohých futbalistov a jednej z najväčších futbalových osobností histórie sa podarilo dostať Argentínu na vrchol po 36 rokoch. V roku 1986 po finále Majstrovstiev sveta v Mexiku proti Nemeckej spolkovej republike dvíhal víťazný pohár nad hlavu Diego Maradona. 

Messi je kráľom lajkov

Messi vo finále rozvlnil sieť hneď trikrát – z penalty v prvom polčase, z hry v druhej časti predĺženia a po druhý raz zo značky „bieleho bodu“ aj v nervy drásajúcom penaltovom rozstrele. Na druhej strane stálo Francúzsko na čele s útočníkom Kylianom Mbappém, ktorému nestačil na zisk triumfu ani hetrik. 

Príspevok obsahuje aj ďalších deväť fotiek, na ktorých sa rodák z Rosaria raduje z tretieho titulu pre majstra sveta, alebo ceny pre najlepšieho hráča celého šampionátu. Posledná fotografia, ktorá ho zobrazuje oblečeného v čiernom plášti (bishte), vyvolala po celom svete vlnu kontroverzie. Viac sa dozvieš v tomto článku.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Messi (@leomessi)

Do nedávna bol držiteľom pomyselného prvenstva za príspevok s najväčším počtom lajkov účet @world_record_egg. Ten na začiatku roka 2019 spustil výzvu, ktorej cieľom bolo oceniť minimalistickú fotku vajca s bielym pozadím. V priebehu 205 týždňov fotka nazbierala viac než 57,8 miliónov lajkov. 

Messiho počin zaznamenala aj stránka Guinness World Records, ktorá ho už registruje ako držiteľa prvenstva. Zaujímavosťou je, že sa 35-ročný Argentínčan nepostaral len o príspevok s najväčším počtom lajkov. Od doby jeho vydania totiž uverejnil ďalšie fotografie, pričom dve z nich sa tiež dostali medzi najlajkovanejšie dokonca na tretie, respektíve piate miestom, uviedol Augustman.

Na jednej z nich je dokonca zachytený, ako s trofejou spí a po prebudení si vychutnáva víťazný drink. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Messi (@leomessi)

Päť prekonaných rekordov

Bývalý hráč FC Barcelona počas turnaja neprepísal len históriu Majstrovstiev sveta vo futbale. Podarilo sa mu tiež prekonať päť ďalších rekordov v rámci Guinness World Records: 

  • najviac získaných ocenení „Hráč zápasu“ na Majstrovstvách sveta – 11,
  • prvý hráč, ktorý si pripísal asistenciu na piatich rozličných MS,
  • najviac odohraných zápasov na MS (hráč) – 26,
  • najviac odohraných zápasov na MS na pozícii kapitána – 19,
  • najviac hráčskych účastí na Majstrovstvách sveta (muž) – 5.

Jeho rival a futbalista Cristiano Ronaldo na Instagrame v novembri prekonal magickú hranicu 500 miliónov sledovateľov. V tomto prípade Messi zaostáva o 114 miliónov, ale vadiť mu to určite nebude. 

Hranica lajkov na najpopulárnejšom príspevku sa tak opäť posunula. V roku 2014 ju nastavili spevák Justin Bieber a herec Will Smith, pričom rekord bol stanovený 1,5 miliónmi lajkov. Odvtedy si prvé miesto „vychutnali“ aj Kim Kardashian a Kanye West, modelka Kendall Jenner, speváčka Beyoncé a podnikateľka Kylie Jenner. 

Zdroje: SIU, Guinness World Records, Augustman, Instagram/leomessi

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá