Lístky letných liniek do Chorvátska sa rýchlo míňajú. Vycestuj na dovolenku za cenu nedeľného obeda

  • Prvý vlak odišiel do Chorvátska v piatok (3. mája)
  • Od 16. mája môžeš využiť aj autobus
zssk, chorvátsko
Ilustračná fotogrtafia TASR/Jakub Kotian, Unsplash/Arber Pacara
  • Prvý vlak odišiel do Chorvátska v piatok (3. mája)
  • Od 16. mája môžeš využiť aj autobus

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) spustila sezónnu linku z Bratislavy do Chorvátska. Prvý vlak v tohtoročnej sezóne odišiel z Bratislavy do Splitu v piatok (3. mája) popoludní. Informovala o tom tlačová agentúra TASR. 

Vlaky po novom vyrážajú zo stanice Bratislava-Nové Mesto a do Rakúska idú cez Petržalku. Pre uzáveru trate cez Marchegg budú autovozne pripojené až vo Viedni. O spustení sezónnych vlakov do Chorvátska v piatok informovali predstavitelia ZSSK.

Dovolenkové vlaky premávajú do 5. októbra 

„Vlak, ktorý odchádza v piatok je obsadený na 96 %. A do tohto momentu bolo predaných na túto sezónu už viac ako 11-tisíc lístkov. Minulý rok sme za celú sezónu prepravili takmer 19-tisíc cestujúcich,“ uviedol v piatok generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa. Pripomenul, že vlaky do Chorvátska vypravuje ZSSK v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB).

Dovolenkové vlaky budú jazdiť z Bratislavy do chorvátskeho Splitu každú stredu, piatok a nedeľu. Cesty zo Splitu sú naplánované na pondelky, štvrtky a soboty. Dovolenkové vlaky budú premávať do 5. októbra.

Motorky a autá v tohtoročnej sezóne nie je možné prepravovať z Bratislavy, autovozne sa pripájajú až vo Viedni. „Tento rok, žiaľ, z dôvodu elektrifikácie trate Devínska Nová Ves – Marchegg autovlak premáva len z Viedne,“ priblížil riaditeľ úseku prevádzky ZSSK Karol Henzély.

Cestujúci sa do dovolenkovej destinácie dostanú vlakmi EuroNight s klimatizovanými vozňami na sedenie, lôžkovými vozňami i ležadlovým vozňom. Ceny lístkov sa začínajú na sume 39,90 eura, ako však pripomenul Henzély, ceny sú pohyblivé a postupne sa vyvíjajú, závisia od času nákupu i záujmu cestujúcich.

Do Chorvátska budú jazdiť aj autobusy 

Sezónne autobusy do Chorvátska začnú jazdiť od polovice mája. Ako spresňuje tlačová agentúra TASR, dopravca FlixBus spustí od 16. mája linku zo Žiliny cez Bratislavu do chorvátskej Puly. Od 29. mája začne jazdiť aj spoj z Bratislavy do Dubrovníka. V hlavnej letnej sezóne budú linky jazdiť denne. V utorok o tom informovala hovorkyňa FlixBus Martina Čmielová.

Priamy spoj zo Slovenska do chorvátskej Puly, turistického strediska na Istrii, bude od polovice mája jazdiť zo Žiliny päťkrát do týždňa (od štvrtka do pondelka). Z Chorvátska na Slovensko bude jazdiť od piatka do utorka. V hlavnej letnej sezóne, teda od 17. júna do 8. septembra, bude linka v prevádzke denne.

Spoj odvezie dovolenkárov na trase zo Žiliny, so zastávkami v Trenčíne, Trnave, Bratislave a pokračovať bude cez Viedeň, Graz, slovinský Maribor do Záhrebu a cez Rijeku až do Puly. Cena cestovného lístka sa začína na sume takmer 25 eur.

FlixBus koncom mája spustí aj nočný spoj do Chorvátska. Jazdiť bude od 29. mája z Bratislavy do Dubrovníka štyrikrát týždenne, v období od 21. júna do 8. septembra pôjde denne. Nočný spoj bude vyrážať z Bratislavy a cez Viedeň, Graz, Maribor a Záhreb dorazí do Splitu. Pokračovať bude do dovolenkových stredísk Omiš, Baška Voda, Makarská, Podgora, Drvenik, Ploce a Dubrovník. Cena lístku z Bratislavy sa začína od 40 eur.

„Zákazníci sa do svojich obľúbených destinácií dostanú rýchlejšie. Celý deň potom môžu stráviť už pri mori alebo v meste, a tým ušetria za jednu noc ubytovania. Cestovanie v noci je veľmi pohodlné, nočné spoje tiež majú obvykle menej zastávok,“ priblížila Čmielová.

Do Chorvátska sa možno dostať aj vlakom či lietadlom. Vlaky z Bratislavy do Splitu budú jazdiť od mája do októbra trikrát do týždňa. Po novom budú vyrážať z bratislavského Nového Mesta a do Rakúska pôjdu cez Petržalku. Pre uzáveru trate cez Marchegg sa budú autovozne pripájať až vo Viedni. Za lístok na vlak do Chorvátska cestujúci zaplatia od 40 eur. Letecky sa slovenskí dovolenkári dostanú z Bratislavy a Košíc na chorvátsky ostrov Brač.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Trendové videá