3 vianočné projekty, ktorými môžeš pomôcť tým menej šťastným

  • Rozmýšľaš aj ty tento rok nad originálnym darčekom pre svojich blízkych? Alebo si sa rozhodol pomôcť tým, ktorí si každoročnú štedrovečernú večeru v teple domova nemôžu užiť do sýtosti kvôli množstvu problémov, a to nie len finančných? Je niekoľko projektov, vďaka ktorým môžeš pomôcť.
vianoce projekt
facebook.com/resonance ekológia inak
  • Rozmýšľaš aj ty tento rok nad originálnym darčekom pre svojich blízkych? Alebo si sa rozhodol pomôcť tým, ktorí si každoročnú štedrovečernú večeru v teple domova nemôžu užiť do sýtosti kvôli množstvu problémov, a to nie len finančných? Je niekoľko projektov, vďaka ktorým môžeš pomôcť.

Projekt č. 1 – RECYKLOVANÁ RADOSŤ

Ak sa pravidelne pred Vianocami púšťaš do veľkého upratovania a vynášaš do kontajnerov krabice nepotrebných, no stále relatívne použiteľných vecí, zmeň to. Existuje množstvo charít, bazárov a projektov, vďaka ktorým môžeš svojimi nepotrebnosťami urobiť radosť tým menej šťastným. Medzi takéto skvelé nápady patrí aj projekt Rezonujúce Vianoce 2017 neziskovej organizácie Regenerácia generácie, kde v zberných miestach v Bratislave a Nitre môžeš nechať svoje staré hračky alebo nepoužitú kozmetiku a iné darčeky. Vďaka ich webovej stránke resonance.sk, dokonca vieš, ktoré deti si čo prajú alebo potrebujú, a ty im tak vyčaríš pod stromčekom svojim príspevkom úsmev na perách.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Projekt č. 2 – VIANOČNÁ POŠTA

Aj ty si už prestal posielať klasické papierové pohľadnice a odbiješ blízkych radšej smskou alebo nebodaj mailom? Nuž, projekt Vianočná pošta, ktorý má ku dnešnému dňu vo svojej facebookovej skupine viac ako tisícku členov, prišiel s nápadom návratu ku tejto milej aktivite. Postačí, ak kúpiš alebo vlastnoručne vyrobíš pohľadnicu, nalepíš na ňu známku, zaregistruješ sa TU a potom už len do 10. decembra počkáš na adresu, na ktorú poputuje tvoja pošta. Mala by ti prísť adresa zariadenia sídliaceho čo najbližšie, aby každý pozdrav stihol včas nájsť svojho majiteľa. Čas na registráciu máš do 6. decembra. Za týmto milým výmyslom stojí Ľubica Noščáková, ktorá ním oslovila aj množstvo ľudí zo zahraničia. A my jej prajeme ešte veľa dobrých nápadov pri ďalších vianočných výzvach.

Projekt č. 3 – SKUTOČNÝ DARČEK

Organizácia Človek v ohrození aj tento rok prišla s kreatívnou akciou zvanou Skutočný darček. Nuž, funguje to zaujímavo. Navštív web skutocnydarcek.sk, objednaj si pomoc v podobe konkrétneho darčeka v hodnote 5 – 1 000 eur ako v obyčajnom e-shope (venovať môžeš kozu, školské pomôcky, dojčenskú výživu alebo mesiac doučovania), a na tvoj mail príde originálny certifikát, ktorý môžeš dokonca venovať niekomu zo svojich blízkych. Organizácia ručí za využitie tvojich financií na tom najpotrebnejšom mieste a dokonca sľubuje aj spätnú väzbu. Šikovné!

Tak ja mám už „plyšáky“ zbalené, pohľadnice nakúpené a dvadsať neposedných kuriatok v košíku. A čo ty? Ako pomôžeš počas Vianoc tým, ktorí to potrebujú najviac? Kreativite sa medze nekladú.

Zdroj: teraz.sk, pohodovo.sk, skutocnydarcek.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK