5 miest na Slovensku, kde pocítiš silu vodného živlu a zažiješ pravý letný adrenalín

  • Leto nemusí byť len o pasívnom ležaní pri vode a opaľovaní
  • Naopak, je to skvelá príležitosť pre trochu fyzickej aktivity
  • Ideálne je spojiť ju s osviežením a navštíviť niektorý z vodných areálov na Slovensku
  • Prinášame ti prehľad najlepších z nich
befunky-collage-33
Wakelake, unsplash.com
  • Leto nemusí byť len o pasívnom ležaní pri vode a opaľovaní
  • Naopak, je to skvelá príležitosť pre trochu fyzickej aktivity
  • Ideálne je spojiť ju s osviežením a navštíviť niektorý z vodných areálov na Slovensku
  • Prinášame ti prehľad najlepších z nich

Wake Soul, Piešťany

Malebné mesto Piešťany je známe nielen kúpeľmi či popularitou bicyklov, ale aj skvelými podmienkami pre šport. V Ratnovskej zátoke na rieke Váh nájdeš areál Wake Soul, ktorý ponúka všetko, čo milovník vody a adrenalínu potrebuje. Nie je náhoda, že z Piešťan pochádza úspešná slovenská wakeskatistka Zuzka Vráblová či wakeboardista Radko Hradil. Kedysi bolo toto miesto rajom vodných lyžiarov, dnes ho ovládajú najmä wakeboardisti, no môžeš tu otestovať aj lyže, kneeboard či stále obľúbenejší paddleboard. Wakeboardový park sa môže pochváliť množstvom prekážok a tiež najvyšším vlekom na Slovensku, ktorý umožní veľké skoky. Ak si pokročilý jazdec, budeš tu ako ryba vo vode, a ak si začiatočník, dostaneš vstupnú inštruktáž zadarmo. V areáli nájdeš požičovňu vybavenia, športový obchod s vlastnou kolekciou oblečenia Wake Soul, bistro s barom, príjemnú pláž a dokonca aj workoutové ihrisko, kde sa môžeš dostať do formy.

Cenník aktivít a služieb nájdeš tu

Wakelake, Bratislava

Jedným z najpopulárnejších vodnošportových areálov na Slovensku je rozhodne Wakelake na Zlatých pieskoch, ktorý obľubujú nielen milovníci opaľovania a „chillovej“ letnej atmosféry, ale najmä športovci. Ak teda rád pútaš pozornosť okolia trikmi na doske a nie vyzývavými plavkami, prídeš si tu na svoje a môžeš tu vidieť trénovať aj profi športovcov. Wakeboardový vlek s dĺžkou 910 metrov premáva v sezóne od 9.00 ráno do zotmenia, v rovnakom čase je otvorená aj reštaurácia s denným menu. Pre začiatočníkov ponúkajú špeciálny benefit, a to možnosť jazdiť každý utorok a štvrtok od 9.00 do 12.00 zadarmo dovtedy, kým sami nedokážu prejsť celé kolečko. Ak doska nie je práve tvoj štýl, môžeš sa odreagovať na SUPe alebo na Flyboarde, kedy v podstate lietaš nad hladinou vďaka doske poháňanej tryskami. Samozrejmosťou je požičovňa vybavenia a bar, kde sa môžeš odmeniť po dobre odvedenom športovom výkone.

Cenník aktivít a služieb nájdeš tu

Areál Divoká voda, Čunovo

Ak ti nestačí zvlnené jazero a potrebuješ sa vyblázniť na poriadnych vlnách, musíš zamieriť do Čunova, kde na teba čaká areál divokej vody. Wakeboarding a vodné lyžovanie, tentokrát ťahané motorovým člnom, tu tvoria len zlomok z portfólia športových aktivít. Ak si vždy túžil skúsiť, ako sa pri svojich veslárskych výkonoch cíti napríklad Michal Martikán, toto je miesto pre teba. Kanoing, kajaking, rafting, ale tiež surfing, hydrospeed, vodné skútre či aquaroller – to všetko si môžeš vyskúšať a posunúť svoj vzťah s vodou na nový level. Nepotrebuješ skutočnú divokú rieku, more či oceán, aj blízko Bratislavy nájdeš umelé vlny a pereje, ktoré ti dajú zabrať. Areál Divoká voda je tiež pravidelne dejiskom športových pretekov, napríklad vo vodnom slalome či raftingu. V areáli nájdeš hotel a bungalovy, kde sa dá ubytovať, reštauráciu či bufet, športoviská na volejbal, futbal či paintball a veľa ďalšieho.

Cenník aktivít a služieb nájdeš tu

Mara Fun, Liptovská Mara

Čarovný región Liptov nie je len o turistike či korbáčikoch, ale aj vodných športoch. Pre tých, ktorí si potrpia na veľkosť, je tu vodný areál Mara Fun na najväčšej vodnej nádrži na Slovensku. Vodnolyžiarsky či wakeboardový vlek tu síce nenájdeš, no o potrebnú zábavu a adrenalín sa postarajú člny. Za ne môžeš zapriahnuť vodné lyže, wakeboard, wakesurf či kneeboard. To ale nie je všetko. Ak sa chceš zabaviť sám, môžeš si požičať vodný skúter. Ak preferuješ pohon vlastnou silou, máš k dispozícii kajak, vodný bicykel či paddleboard. Ak máš rád nové vychytávky, je tu flyboard. Ak si chceš vychutnať najmä výhľady na okolitú prírodu, môžeš absolvovať plavbu loďou. Ak preferuješ čistú zábavu, sú tu nafukovacie atrakcie či aquazorbing. Všetko vybavenie je samozrejme k zapožičaniu. Pre tých, ktorí hľadajú len oddych pri vode, je tu pláž so všetkým, čo k pravej letnej pohode patrí.

Cenník aktivít a služieb nájdeš tutu po kliknutí na konkrétny šport. 

Pltníctvo a rafting Dunajec, Červený kláštor

Si fanúšikom čistej prírody a „umelé“ vodné areály ti nič nehovoria? V tom prípade skús napríklad populárne plte na Dunajci, na ktoré sa môžeš vydať z prístaviska v obci Červený kláštor. Žiadne cool plážové prostredie tu nečakaj, namiesto toho ťa očarí krásna pieninská príroda a vlny Dunajca. Tento slovenský klenot môžeš splaviť na drevených pltiach, ktorých tradícia na tejto rieke siaha až do 2. storočia pred naším letopočtom. Trať dlhá približne 10 kilometrov vedie z Červeného kameňa pri obec Lesnica pri poľských hraniciach. Počas plavby kaňonom uvidíš napríklad dominantu Pienín – Tri koruny, skalu Ostrá, vrch Holica, najkrajšiu skalu Sokolnicu, najužší alebo najpomalší úsek Dunajca a ďalšie miesta opradené legendami. Túto rieku môžeš rovnako splaviť aj na raftoch, kajakoch či kanoe. V Pieniny sport centrum môžeš absolvovať kurz kanoingu či raftingu, požičať si loď a splavovať sám, alebo si zaplatiť bezpečný rafting s inštruktorom.

Cenník pltí nájdeš tu a cenník raftingu tu a cenník požičania lode tu

Ako môžeš vidieť, milovníci vodných športov majú na Slovensku hotový raj. Stačí si len vybrať, obetovať pár desiatok eur a potom si už len vychutnávať vodný živel.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá