5 najlepších slovenských CrossFit centier, v ktorých je radosť si zacvičiť

  • Je všestranný, náročný, baví čoraz viac Slovákov a stáva sa z neho zaujímavý biznis
  • Obyčajné fitnescentrá už nie sú takým hitom ako tomu bolo kedysi.
  • V móde je CrossFit
coss
Iron Gym Prešov/Crossfit Bratislava
  • Je všestranný, náročný, baví čoraz viac Slovákov a stáva sa z neho zaujímavý biznis
  • Obyčajné fitnescentrá už nie sú takým hitom ako tomu bolo kedysi.
  • V móde je CrossFit

Špecializovaných telocviční, kde si môžeš dať poriadne do tela, je ako húb po daždi. Nie všetko, čo sa tvári ako CrossFit, však CrossFitom – komplexnou športovou disciplínou zameranou na zdokonalenie celkovej fyzickej zdatnosti – skutočne je.

Z popularity originálneho CrossFitu, ktorého názov má registrovanú ochrannú známku, totiž ťažia rôzne „cross“ mutácie tohto cvičenia, ktoré s ním majú neraz pramálo spoločné. A bežní smrteľníci z toho majú „hokej.” My sme pre teba vybrali 5 stredísk, v ktorých nie je núdza o profesionalitu, komplexné cvičenia a v neposlednom rade dobrý kolektív.

Red Royal CrossFit Bratislava

Red Royal CrossFit team je prvým bratislavským oficiálnym (druhým slovenským) CrossFitovým gymom. Keď ešte ostatní ani netušili, čo CrossFit je, zakladatelia Dominik Hopjak a Jindro Tovaryš zoznamovali prvých Slovákov s CrossFitom.

Chalani sú trénermi, a okrem iného absolventmi Univerzity Komenského – Fakulty telesnej výchovy a športu. Disponujú mnohými certifikátmi ohľadom kondičného tréningu, mobilizácie a kompenzácie v športovom výkone. Red Royal CrossFit team má teda bohaté skúsenosti, ktoré sa odzrkadľujú v kvalite tréningov, v ich plánovaní a obľúbilo si ich už množstvo Bratislavčanov.

Neobmedzenú mesačnú permanentku tu dostaneš za 90 eur.

Crossfit Senec

Čo sa týka CrossFitu v Senci, ide o miesto, kam sa určite oplatí vybehnúť nielen kvôli skvelej atmosfére, ale aj super tímu, ktorí neposunie ďalej len skúsených crossfitérov, ale aj tých, ktorí o crossfite doposiaľ len počuli.

Predtým ako tu začneš trénovať je odporúčané prejsť špeciálnym kurzom pre začiatočníkov- takzvaný Ramp Kurz, kde ťa tréneri pripravia na intenzitu a objem v tréningoch, aby si mohol následne napredovať podľa tvojich predstáv.

Treba spomenúť, že v Senci funguje a špeciálny systém zameraný na zaznamenávanie pokrokov jednotlivca. Stalo sa ti, že si zabudol, koľko kíl vytlačíš na drep alebo koľko zhybov si dal najviac naraz? Tu si to za teba bude pamätať elektronický systém WODIFY, kde si po každom tréningu zapíšeš svoj výkon.  Tento systém má aj mobilnú aplikáciu, takže svoje výkonnostné údaje si môžeš pozrieť kdekoľvek a kedykoľvek. 

Neobmedzený mesačný vstup tu stojí 69 eur.

CrossFit Žilina

CrossFit Žilina spoločne s CrossFit Pressburg, CrossFit Nitra a CrossFit HomeTown tvorí najväčšiu základňu CrossFitu v Česku a Slovensku. Gym v Žiline má oficiálnu CrossFit licenciu s vynikajúcimi trenérmi, ktorí držia hodnotný crossfitový certifikát CrossFit Level 1. Na 400 m2 s vysokými stropmi si odtrénuješ ako nikde inde v okolí. O obľúbenosti tohto gymu veľa napovedajú aj desiatky 5-hviezdičkových recenzií na Google a Facebooku.

„Našim zameraním nie je špecializácia, ale chápanie fitness ako všeobecnej prípravy jedinca. Tréningy poskytujú neustálu obmenu a možnosť ich individuálnej úpravy pre každého odhodlaného jedinca, bez ohľadu na skúsenosti . Rovnakú tréningovú rutinu požívame tak u profesionálnych športovcoch ako aj pri starších ľuďoch alebo mládeži. Upravujeme váhy a intenzitu, nie tréningový systém,“ informuje o svojej filozofii, tím žilinského CrossFitu.

Za mesačnú permanentku tu necháš 50 eur, pričom prvý tréning je zadarmo.

CrossFit Trnava

Od začiatku tohto roku sa profesionálnym Crossfit gymom môže pochváliť už aj Trnava. Na Bulharskej ulici totiž vznikla prvá licencovaná hala pre crossfit nadšencov.

Majiteľom a zároveň hlavným trénerom je Marián Hammel, ktorý je držiteľom CrossFit Level 1 Course. Marián sprevádza crossfitérov takzvaným Workout of the Day (WOD), teda každodenným tréningom, ktorý sa mení zo dňa na deň, pričom tréneri CrossFit Trnava vždy dbajú na to, aby tréning bol vyrovnaný, intenzívny a zaujímavý.

„Cieľom nášho CrossFit gymu je vybudovať niečo viac ako len ďalšiu ‘posilku’ v Trnave. Chceme vytvoriť a podporovať komunitu nadšencov CrossFitu v meste. CrossFit nie je len o cvičení, je to aj o zaznamenávaní si pokrokov a vzájomnej podpore. Preto si užívatelia budú môcť zapisovať výsledky z individuálnych cvikov na našej stránke a porovnávať sa navzájom v rôznych CrossFit disciplínach,“ priblížil Marián Hammel.

Za mesačnú permanentku tu zaplatíš 60 eur.

CrossFit Proton

Tento gym je už na prvý pohľad miestom, kde nie je núdza o dobrú energiu a špičkové tréningy. Každý tréner, ktorý pôsobí v Protone, prešiel minimálne kurzom CF-L1, väčšina aj CF-L2. O snahe tímu o neustále vzdelávanie sa a posun kvality tréningového procesu hovorí aj to, že ako jediní na Slovensku majú CF-L3 certifikovaného trénera.

Skupinové tréningy tu sú počas celého dňa, začína sa už o 5:50 ráno a cvičí sa až do neskorého večera. Na výber je z viac ako 40-tich tréningov týždenne. Možnosti členstva sú veľmi jednoduché ale striktné.

„Chceme mať členov, ktorým záleží na ich napredovaní, práve preto sme zvolili len možnosť mesačného členstva. Možno tým odradíme sviatočných športovcov, no o to viac času vieme venovať práve vám, našim členom,“ píše sa na stránke gymu.

Za mesačnú permanentku tu zaplatíš najmenej 84 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech