5 snežných podujatí na Slovensku, ktoré predĺžia tvoj pôžitok zo zimnej olympiády

  • Svet žije olympiádou a všetci závidia návštevníkom, ktorí to vidia naživo
  • Aj na Slovensku si však môžeš navodiť tú správnu ľadovú atmosféru
  • Prinášame ti zoznam podujatí, pre ktoré sa oplatí trochu vymrznúť vonku
zima
unsplash.com, pexels.com
  • Svet žije olympiádou a všetci závidia návštevníkom, ktorí to vidia naživo
  • Aj na Slovensku si však môžeš navodiť tú správnu ľadovú atmosféru
  • Prinášame ti zoznam podujatí, pre ktoré sa oplatí trochu vymrznúť vonku

Preteky psích záprahov

Ak si videl film Snežné psy alebo Osem statočných, možno si zatúžil vidieť raz snežné záprahy naživo. Aj keď nežijeme na mrazivej Aljaške, málokto vie, že preteky psích záprahov sa každoročne konajú aj na Slovensku. Tento šport síce na olympiáde neuvidíš, no môžeš si ho užiť 3. až 4. marca v Zuberci, a to za naozaj symbolické vstupné 3 eurá. Nejde pritom o žiaden kamarátsky pretek, ale Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, takže o adrenalín bude postarané. Štartovať budú mašéri zo Slovenska, Česka, Poľska či Maďarska, no hlavnou atrakciou budú samozrejme ich štvornohí „ťahači“ plemien sibírsky husky či aljašský malamut.

Jasná Adrenalin

Ďalším športom, ktorý na olympiáde neuvidíš, no rozhodne stojí za to, je freeride lyžovanie a snowboarding. Napínavé preteky si užiješ už 21. až 25. februára v najobľúbenejšom slovenskom lyžiarskom stredisku, ktoré obľubujú práve milovníci freeride-u. Jasná Adrenalin tento rok štartuje už štvrtýkrát a sily si zmeria špička vo freeride. V závode pôjde do tuhého, pretože ide o kvalifikačný pretek na Freeride World Tour. Počas pretekov si ako návštevník budeš môcť užiť program vo freeride village na Priehybe, welcome a after party s Dj Vecom či testovanie lyží Head aj slovenskej značky Forest Ski.

Donovaly fest

Miluješ festivaly? Nemusíš už čakať do leta, aby si si mohol užiť ich atmosféru. Už 3. marca totiž odštartuje 12. ročník Donovaly Festu, kde vystúpia napríklad Polemic, Kali, Helenine oči či Fuera Fondo. Festival sa uskutoční pod čírim nebom priamo pod lyžiarskym svahom, takže si aj po olympiáde užiješ snehu a budeš mať o dôvod navyše zahriať sa niečím tekutým. Ak nie si len pasívny sledovateľ ľadového hokeja a biatlonu, môžeš to spojiť s príjemnou lyžovačkou na Donovaloch. Určite poteší aj to, že vstup na festival je zdarma.

Tatranský dóm

O trochu menej adrenalínovej zábavy, no namiesto toho fascinujúce divadlo, zažiješ na Hrebienku. Ako každý rok, aj teraz tam môžeš až do konca zimy navštíviť unikátny dóm postavený kompletne z ľadu. Tento mrazivý palác je otvorený každý deň od 9.00 do 18.30 a vstup je bezplatný. Tatranský dóm je top zimnou turistickou atrakciou na Slovensku a oplatí sa kvôli nemu pretrpieť chvíľu mínusových teplôt. O umelecké diela z ľadu sa postaral Adam Bakoš s tímom slovenských aj zahraničných sochárov a na stavbu použili 190 ton ľadu. Dóm je inšpirovaný slávnou budovou Sagrada Familia v Barcelone.

Snow camp

Si nadšený turista a v horách si varený pečený? Možno si ešte stále neokúsil to pravé mrazivé dobrodružstvo. Nemusíš pritom prekonávať svoje športové limity, ako naši olympionici, no napriek tomu otestuješ svoje fyzické aj mentálne sily. V termínoch 10. alebo 24. marca si môžeš vyskúšať, aké to je stráviť noc v teplotách hlboko pod nulou na Skalnatom plese. Tvoj zážitok obohatí aj jazda ratrakom, ktorý ťa vyvezie do výšky 1751 metrov nad morom, či premietanie horského filmu v záchytnej chate. A aby to bolo autentické, jesť budeš len instantnú stravu, akú konzumujú aj horolezci v Himalájach.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech