Benson Oak, v ktorom hrá významnú rolu aj známy slovenský podnikateľ, spúšťa obrovský investičný fond

  • Benson Oak Ventures rozbieha nový investičný fond
  • Súčasťou vedenia investičnej firmy je aj Slovák, ktorý sa angažoval aj v AVG
  • Fond má mať hodnotu 100 miliónov dolárov a sústrediť sa na blockchainové startupy
bitcoin-2008262_1920-222
Pixabay
  • Benson Oak Ventures rozbieha nový investičný fond
  • Súčasťou vedenia investičnej firmy je aj Slovák, ktorý sa angažoval aj v AVG
  • Fond má mať hodnotu 100 miliónov dolárov a sústrediť sa na blockchainové startupy

Zoznam.sk či AVG, obe firmu sú známe, jedna na domácom trhom, druhá na svetovom. A v oboch sa angažoval ten istý Slovák, Boris Zelený. Ako kľúčový člen tímu investoval do AVG a z malej stredoeurópskej firmy pomohol stvoriť veľkého hráča na svetovom poli počítačovej bezpečnosti. AVG dokázalo zabezpečiť 100 násobnú návratnosť investície potom ako sa stala firma verejne obchodovateľnou na burze.

O tom, že je jednotka vo svojom odbore svedčí aj predaj Zoznamu. Podľa výročnej správy Slovak Telekom z roku 2006, predali spolu s partnerom Lukášom Alnerom 90 % podiel v Zozname a 100 % Slovak Telekomu za neuveriteľných 163 miliónov korún (4,7 milióna EUR). Obaja tiež investovali aj do slovenského startupu Diagnose.me.

Skúsenosti s blockchainom a investovaním v Izraeli

Je aj predsedom skupiny NKB Group, ktorá sa špecializuje na poradenstvo v oblastí financií a blockchain technológií. Tieto cenné skúsenosti určite zužitkujú, hlavne keď vezmeme do úvahy, že Benson Oak, firma, kde je partnerom, spúšťa nový investičný fond pod názvom Benson Oak Ventures.

Benson Oak Ventures má byť fond v hodnote 100 miliónov dolárov, ktorý sa zameriava na investovanie do izrealských startupov. Momentálne sa fondu podarilo zabezpečiť financie vo výške 25 miliónov dolárov. Budú sa hlavne sústrediť na startupy, ktoré vyvíjajú riešenia spojené s blockchainovými technológiami a kryptomenami.

Pre Benson Oak to nebude prvá skúsenosť s investovaním do izraelských startupov. Benson Oak v roku 2014 investovalo 7,3 milióna dolárov do Slidely, služby ktorá sa zaoberá zdieľaním fotografií a videí a taktiež vytvára rôzne prezentácie.

Benson Oak je na trhu od roku 1991 a cez svoj fond vybralo už viac ako 5 miliárd dolárov. V rámci svojho portfólia má napríklad Saferpass, slovenskú firmu, ktorá sa zaoberá online bezpečnosťou a spravovaním hesiel, alebo Corkscrew, aplikáciu, ktorá funguje ako vreckový someliér a pomáha s výberovm vína.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech