Českí policajti aj napriek neslávnej nehode BMW i8 majú dôvod na radosť

  • Namiesto Škody či Kie v Česku s policajným označením nájdeš aj jeden unikátny kúsok
  • Spoločnosť BMW totižto policajnému zboru aj po vážnej dopravnej nehode zapožičala ďalšie vozidlo
bmi889_5ad8561a8514d
auto.cz
  • Namiesto Škody či Kie v Česku s policajným označením nájdeš aj jeden unikátny kúsok
  • Spoločnosť BMW totižto policajnému zboru aj po vážnej dopravnej nehode zapožičala ďalšie vozidlo

Vo vozidlovom parku českej polície na ďalšieho polroka zostáva jedinečný automobil BMW i8, ktorý ochrancom zákona napriek minuloročnej vážnej dopravnej nehode (o ktorej si viac prečítaš TU) spoločnosť opäť zapožičala. Síce má hybridný športiak obmedzenie na dojazd 20 000 kilometrov, pokiaľ ho budú policajti musieť vrátiť, dočká sa niekoľkých inovácií.

Prvotným cieľom zapožičania luxusných automobilov polícii bolo zistiť, ako na ne bude reagovať spoločnosť a či vôbec môžu byť pre takéto povolanie užitočné. Pred rokom, sme o tejto novinke v policajnej garáži našich susedov písali aj my a celý článok nájdeš TU. Vozidlo, ktoré predajca však popisuje ako ikonické svojim dizajnom, plus „Rovnako prudko vyletí aj rýchlomer, vďaka plug-in hybridnému pohonu s výkonom 374 koní a krútiacim momentom 570 Nm: Iba 4,4 sekundy stačí na to, aby sa nové BMW i8 Coupé rozbehlo z 0 na 100 km/h. Najrýchlejšou cestou do novej éry,“ závidí policajnému zboru v Česku nejeden milovník rýchlych áut.

Po Sydney, Dubaji a Los Angeles sa diaľnica D1 stala novým útočiskom športiaka s cenou okolo 150-tisíc eur. Novinkou, ktorú po predĺžení zapožičania BMW dostane do výbavy, je digitálne záznamové zariadenie RAM-CAM na sledovanie dopravnej situácie a vytváranie videozáznamov, ktorý zároveň plní funkciu mobilného úsekového rýchlomeru pre meranie priemernej rýchlosti.

Automobil na českých cestách nájdeš v typickej, striebornej farbe s modrými a žltými reflexnými prvkami a majákmi, no inak podľa informácií auto.cz ide o úplne typický kúsok sériovej výroby.

A aké sú vlastne vychytávky, ktoré BMW i8 svojim vodičom ponúka? Tak napríklad ľahučká krobónová kostrá, elegantné krídlové dvere, nadčasový interiér, funkcia osúšania bŕzd, inovatívne riešenie konektivity, inteligentný manažment energie, ktorý koordinuje interakciu elektrického motora a batérie so spaľovacím motorom, s cieľom dosiahnuť maximálnu dynamiku pri minimálnej spotrebe alebo aj ľahká konštrukcia s vrstveným dizajnom LED zadných svetiel, cez ktoré preteká vzduch… a mnoho ďalšieho. Čo viac si priať.

Zdroj: auto.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech