Developer Slnečníc ako prvý v Bratislave postaví ultramodernú školu

  • Nových majiteľov bytov v Slnečniciach má privítať kompletná občianska vybavenosť
  • Developer Cresco Group chce ľuďom umožniť nielen moderne bývať, ale aj nakupovať a jednoduchšie voziť deti do školy
  • Je prvým developerom, ktorý v Bratislave postaví vzdelávacie zariadenie
skola
Cresco Group
  • Nových majiteľov bytov v Slnečniciach má privítať kompletná občianska vybavenosť
  • Developer Cresco Group chce ľuďom umožniť nielen moderne bývať, ale aj nakupovať a jednoduchšie voziť deti do školy
  • Je prvým developerom, ktorý v Bratislave postaví vzdelávacie zariadenie

Len pred dvomi týždňami developer Slnečníc spustil predaj ďalšej etapy bytov. Záujemci si môžu vyberať spomedzi 230 bytov v dvoch blokoch bytového domu A5 v zóne Mesto, pričom termín dokončenia tejto zóny je plánovaný na začiatok roka 2020. Slnečnice pritom cielia na mladých obyvateľov v priemernom veku 25 až 40 rokov, ktorí majú najväčší záujem o dvojizbové byty. Pre náročnejších zákazníkov, ochotných si priplatiť, majú veľkorysejšie byty s terasou. Celkovo je v Slnečniciach hotových 1 200 bytov, 1 500 je vo výstavbe a ďalších 6-tisíc v štádiu prípravy.

Podľa riaditeľa predaja Cresco Group Michala Pauera sú dnes zákazníci náročnejší aj vzdelanejší a majú viac skúseností s kúpou nehnuteľností aj novostavieb. Dbajú preto viac na kvalitu, budúce náklady, reputáciu developera aj dobrú vybavenosť lokality. Práve dostupnosť zariadení, ako sú obchody, služby, dopravná dostupnosť, ale aj školy a škôlky, sú stále veľmi významnými kritériami pri kúpe bytu. Preto developer vsádza na istotu a v tesnej blízkosti nových bytov chce vybudovať komplexné zázemie.

Len nedávno v Slnečniciach otvorili nové nákupné centrum Slnečnice Market, kde ľudia nájdu známe predajne, ako Billa, Jysk či 101 Drogerie. Za nevyhnutným preto nemusia chodiť ďaleko. Pre mladé rodiny je však dôležitým kritériom aj vzdialenosť vzdelávacích zariadení od ich bydliska. Deti totiž do školy nechcú voziť ďaleko. Cresco Group preto ide okrem už existujúcej škôlky stavať  novučičkú školu v zóne Viladomy, ktorá bude zahŕňať materskú, základnú aj strednú školu. Projekt výstavby školy nie je novinkou, developer ho predstavil už pred rokmi. Až teraz však prišlo na činy a spoločnosť predložila zámer úradom na realizáciu.

Už na vizualizáciách vidno, že pôjde o jednu z najinovatívnejších škôl, aké kedy na Slovensku boli. Žiaci tu nájdu všetko, čo k škole patrí, či už ide o ihriská, zelenú plochu, športoviská, tri telocvične, posilňovňa či zastávky mhd v tesnej blízkosti. Chýbať nebudú špecializované učebne, ateliéry a laboratóriá, rovnako ako najmodernejšie technické vybavenie, nabíjacie stanice pre mobily a wifi v budove. Samotná škola má mať štyri podlažia s funkčnou strechou a celý areál sa má rozkladať na ploche viac ako 22-tisíc metrov štvorcových. Nová inštitúcia z dizajnom z dielne ateliéru Compass umožní vzdelávanie až 1 500 detí. Unikátny projekt vznikne v časti Janíkov dvor a otvoriť ju chcú v roku 2021.

Zdroj: TS Developer Cresco Group

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK