Dušan a Marek prerazili na Slovensku so svojimi ochutenými medmi z vlastných sadov

  • Dušan a Marek stoja za sladkým medovým biznisom so štipkou jedinečnosti
  • Nejde o klasiku, ale o originálne ochutené medy a ďalšie špeciality
  • My sme sa rodinnej firmy opýtali, kde na tento nápad prišli
cell
FB/Pastorekove Sady
  • Dušan a Marek stoja za sladkým medovým biznisom so štipkou jedinečnosti
  • Nejde o klasiku, ale o originálne ochutené medy a ďalšie špeciality
  • My sme sa rodinnej firmy opýtali, kde na tento nápad prišli

Rodinná firma Pastorekove sady sa už na Startitup objavila, keď sme hľadali jedinečné slovenské včelárstva (celý článok si prečítaš TU). Dnes sme sa však rozhodli predstaviť ti tento projekt o niečo viac. Na podrobnosti sme sa opýtali priamo Dušana a Mareka z Hurbanova, ktorí za originálnou myšlienkou ochutených medov stoja.

O tom, ako sa postarať o zachovanie včelárskeho remesla, sme hovorili už niekoľkokrát. Dokonca sme ti predstavili aj možnosť chovať včely priamo v obývačke (viac TU) alebo sa porozprávali s milým projektom Mary Bee, ktorý prenajíma úle (viac TU).

Marek z Pastorekových sadov nám prezradil čo to k začiatkom rodinnej firmy: „Keďže sme poľnohospodárska rodina a máme veľké ovocné sady tak sa brat Dušan rozhodol že skúsi včelárenie. Pre nás je to dôležité, pretože včely nám pomáhajú opeľovať sad a máme vďaka nim kvalitnejšiu úrodu. Ja som sa po 6 rokoch vrátil z Anglicka pomôcť rozvíjať náš rodinný biznis. Brat mal v tom čase asi 8 včelých rodín. Videl v tom budúcnosť a tak sme spojili sily a začali sa venovať včeláreniu intenzívne. Všetko sme si hradili z vlastného vrecka. Do dnešného dna mame 60 rodín.“

Cesta klasického včelárstva ich však nelákala a inšpiráciu zbierali na mnohých včelárskych výstavách. Práve na jednej z nich Marekova manželka vyskúšala ochutené medy a vôbec ju neoslovili. A tak už chýbal len krôčik k tomu, aby Pastorekove sady začali vyrábať svoje vlastné a oveľa lepšie medové špeciality. Dnes už majú v ponuke dokopy šestnásť jedinečných produktov. Okrem čučoriedkového, kakaového či zázvorového medu je to aj peľ, propolisová tinktúra a jedinečný ovocný mix gumených medvedíkov.

„Tento nápad nám dala do hlavy na Vianočných trhoch v Inchebe hovorkyňa výstaviska pani Antónia Mišťalová (ďakujeme a pozdravujeme). Ukázala nám balenie gumových medových medvedíkov s tým, že by sme také mali začať vyrábať. Prečítal som si zloženie a nenašiel tam ani gram medu. Iba nejakú medovú arómu. Je to smutné, že niečo takéto nazvali medoví mackovia. Trvalo mi dlho, kým som prišiel na to, ako z toho spraviť dokonalú pochúťku, ale nakoniec sa to podarilo. Navyše naši medoví mackovia “Medíci“ obsahujú 85% pravého medu, želatínu a pravé ovocie. Všetko je navyše vyrábané šetrne a med sa neprehrieva, tým si zachová všetky vlastnosti a medíci sú chuťovo dokonalí a najzdravší gumení mackovia, akí boli kedy vyrobení.“

Pastorekove sady sa už po roku predaja dostali medzi TOP predajcov na najznámejšom slovenskom handmade portáli sashe.sk. Okrem predaja na objednávky prostredníctvom vlastného webu a cez Sashe ich nájdeš aj na mnohých trhoch v Bratislave, napríklad v Starej tržnici alebo spomínanej Inchebe. Držíme palce pri vymýšľaní ďalších originálnych produktov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech