Iniciatívnym Slovákom sa konečne podarilo zvizualizovať chrbticu Róberta Fica

  • Možno si si myslel, že neexistuje
  • Tím kreatívcov ju však odhalil a urobil jej vlastnú web stránku
  • Bavíme sa o pozoruhodnej chrbtici nášho premiéra, ktorú si teraz môžeš pozrieť v plnej kráse
faco
pozoruhodnachrbtica.sk
  • Možno si si myslel, že neexistuje
  • Tím kreatívcov ju však odhalil a urobil jej vlastnú web stránku
  • Bavíme sa o pozoruhodnej chrbtici nášho premiéra, ktorú si teraz môžeš pozrieť v plnej kráse

Slovensko zažíva v poslednom období krušné chvíle. Spoločnosť pod záplavou rôznorodých správ z každej strany poriadne nevie, čomu veriť. Je však jasné, že niekto to v tomto štáte pohnojil a mnohí by aj vedeli, ktorým Smerom treba ukazovať. Nejeden mladý človek má v súčasnosti nášho premiéra v zuboch viac ako kedykoľvek predtým. Nie každý mal však to “šťastie” sledovať jeho politickú cestu plnú prekvapení od samotného počiatku.

Bloger Jakub Goda spolu s jeho tímom vytvorili perfektnú obrázkovú encyklopédiu Roberta Fica s názvom pozoruhodnachrbtica.sk, ktorá našepkáva, prečo by nemal byť Fico ani premiér, ani prezident, a možno ani asistent poslanca mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch.

Zostavovatelia stránky kreatívne poukazujú aj na vládne kauzy či na nepravdivé výroky premiéra počas jeho politickej kariéry. „Nepôjdem do vlády, na čele ktorej by stál pán Mečiar alebo pán Gašparovič… Obaja sa natoľko diskvalifikovali, že by už nemali zastávať žiadnu štátnu funkciu,“ povedal v júli 1998 Fico.

Podľa Godu je táto antikampaň postavená na ich presvedčení, že Fico sa počas svojho pôsobenia v politike zdiskreditoval. A to až natoľko, že už o tom netreba písať rozsiahle texty, ale stačí to pripomínať hravou, živou formou, pretože tie veci sú do oči bijúce a do neba volajúce.

Pri scrollovaní hravej infografickej stránky sa určite nudiť nebudeš, plus sa tu dozvieš množstvo skvostov, ktoré sa nehanbil premiér našej krajiny za 10 rokov vo funkcii vypustiť z úst. Putovanie naprieč touto stránkou môže u mnohých vzbudiť nevoľnosť, údiv či smiech cez slzy.

Ilustrácie na stránke mal na starosti Matúš Vizár, zmyslom pre dizajn prispela Tereza Šufliarska a o vývoj webu sa postaral Palo Sopko spolu s Igorom Rjabinom. Vďaka ich projektu pozoruhodnachrbtica.sk si užiješ pár minút naozaj pozoruhodného čítania, ktoré by sa malo dostať k čo možno najviac ľuďom. Ak sa ti projekt kreatívnych Slovákov páči, určite ho daj zdielať, nech je každému jasné, aký skvost to vedie našu krajinu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech