Mladý Banskobystričan získal s tímom zlato a 500 000 € na veľkom turnaju v Counter-Strike

  • Martin "Styko" Styk je profesionálny hráč Counter-Striku
  • Vďaka tvrdej práci na sebe sa vypracoval na úroveň, kedy vďaka hraniu zarába mesačne desaťtisíce eur
  • Svoju šikovnosť dokázal aj na významnom turnaji, ktorý sa konal tento víkend
pol
archív: Martin styk
  • Martin "Styko" Styk je profesionálny hráč Counter-Striku
  • Vďaka tvrdej práci na sebe sa vypracoval na úroveň, kedy vďaka hraniu zarába mesačne desaťtisíce eur
  • Svoju šikovnosť dokázal aj na významnom turnaji, ktorý sa konal tento víkend

V Budapešti sa počas tohto víkendu konalo významné podujatie pre hráčov a fanúšikov e-športov. Išlo o súťaž s názvom V4 Future Festival, ktorej hlavným bodom bol turnaj CS:GO s lákavou odmenou 500 000 eur.

Suma za 1.miesto predstavovala 200-tisíc eur, za 2. miesto 100-tisíc eur, hráči na 3. až 4. mieste si odniesli 50-tisíc eur a 5. až 8. miesto bolo ohodnotené čiastkou 25-tisíc eur.

Spomedzi hráčov pôsobiacich vo V4, a teda Česka, Slovenska, Maďarska a Poľska si prvú cenu a 200-tisíc eur odniesol zástupca našej krajiny. Bol ním profesionálny hráč Martin Styk, ktorý má len 22 rokov, no kvôli herným turnajom precestoval už desiatky krajín a dnes je jeho hobby zároveň aj zamestnaním.

Začínal tak ako mnohí z nás

Martin začal počítačové hry hrávať, keď mal 10 rokov. Jeho prvá strielačka bol legendárny Counter-Strike 1.6. Samozrejme, aj „Styko“ sa v detstve stretával s nepochopením rodičov, ktorým sa nepáčilo, že celé dni presedí pri počítači. Avšak postupne sa prepracoval na profesionálnu úroveň, kedy si vie za mesiac zarobiť aj desaťtisíce eur. Dnes už jeho rodina pochopila, že ide o plnohodnotnú prácu a nepremeškajú ani jeden jeho zápas.

Významný prestup

Minulý rok v lete dostal mladý chalan z Banskej Bystrice pozvánku do medzinárodného tímu mousesports so sídlom v Nemecku. Musel tak opustiť tím HellRaisers, ktorý ho formoval ešte v začiatkoch jeho kariéry.

„Som veľmi vďačný HellRaisers za príležitosť ísť si za svojim snom, pretože mi ponúkli moju prvú zmluvu v esports. Išlo o neopísateľný pocit. Všetci moji spoluhráči ma naučili dôležité veci nielen v hre, ale aj mimo nej. Obaja moji tréneri ma ovplyvnili naozaj skvelým a pozitívnym spôsobom. Keď som hrával s tagom HellRaisers pred mojou prezývkou, cítil som sa ako doma. Zapamätám si to navždy, pretože to bol začiatok mojej kariéry,“ opisuje Martin svoje pocity na blogu.

Celkovo bol v hre až milión eur

Podujatie V4 Future Festival zastrešovala asociácia zložená z jedného milióna hráčov z celého Maďarska spoločne s takzvaným Hungarian Digital Wellness Programom určeným na podporu esportov. Udalosť sa konala v BOK Hall aréne s kapacitou 6-tisíc ľudí.

Celková suma, ktorá išla na odmeny hráčov, sa pohybovala vo výške 1 milióna eur, pričom najväčšia časť „koláča“ pripadla hráčom CS:GO, a to až 500-tisíc eur. Zvyšok peňazí bol rozdelený medzi ostatné turnaje, ako je League of Legends, FIFA 18 a Clash Royale.


zdroj: hltv.org

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá