Mzdy na Slovensku rastú vo všetkých odvetviach. Okrem tejto jednej oblasti

  • Štatistický úrad zverejnil najnovšie údaje o vývoji zamestnanosti a miezd na Slovensku
  • Nezamestnanosť naďalej klesá a podľa štatistík rastú mzdy vo všetkých odvetviach okrem IT sektoru
obstroy_7
Google+
  • Štatistický úrad zverejnil najnovšie údaje o vývoji zamestnanosti a miezd na Slovensku
  • Nezamestnanosť naďalej klesá a podľa štatistík rastú mzdy vo všetkých odvetviach okrem IT sektoru

Podľa najnovších informácií Štatistického úradu vo februári 2018 v porovnaní s februárom 2017 zamestnanosť mierne vzrástla napríklad vo veľkoobchode o 0,1 %, stavebníctve a ubytovaní zhodne o 3 % a v maloobchode o 3,6 %. Najviac sa však darilo odboru informačných a komunikačných činností, doprave a skladovaní zhodne (nárast o 9,9 %), predaji a oprave motorových vozidiel (o 8,7 %), a činnostiach reštaurácií, a pohostinstiev (o 7,5 %).

Nárast štatistiky ukazujú aj v oblasti ohodnotenia zamestnancov a priemerná nominálna mesačná mzda sa zvýšila vo februári 2018 oproti februáru 2017 v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 9,3 % (dosiahla 458 eur), ubytovaní o 9 % (691 eur), veľkoobchode o 7,7 % (919 eur), maloobchode o 7,6 % (681 eur), priemysle o 6,5 % (1 016 eur), vybraných trhových službách o 4,8 % (899 eur), stavebníctve o 4,3 % (632 eur), predaji a oprave motorových vozidiel o 4,3 % (944 eur) a v doprave a skladovaní o 2,3 % (863 eur). Klesla jedine v jednom odvetví, a teda v informačných a komunikačných činnostiach o 0,5 % (1 759 eur).

Oficiálne čísla prehovorili. Nezabudni však ani na to, že už od mája tohto roku prichádza do našej legislatívy novinka a zamestnávatelia budú povinný v inzerátoch uvádzať výšku základnej mzdy. Zaujímavý rozhovor s Milanom, ktorý za touto iniciatívou stojí, si prečítaš TU.

V súvislosti s hodnotením zamestnancov sme zozbierali pár miest Európy, kde sa žije najlacnejšie (viac si prečítaš TU) a vieme aj to, ktorá firma na Slovensku ako jedna z prvých začala zamestnancov motivovať neobmedzenou dovolenkou (viac TU).

Zdroj: ŠÚ SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech