Nejdeš toto leto na dovolenku? Takto si môžeš navodiť atmosféru diaľok v Bratislave

  • Nie každý rok sú peniaze alebo čas na exotické dovolenky, spoznávacie zájazdy či jogové pobyty
  • Napriek tomu, že cestovanie nič nenahradí, sú spôsoby, ako si dovolenkovú atmosféru navodiť
BeFunky-collage (4)
unsplash.com, pixabay.com
  • Nie každý rok sú peniaze alebo čas na exotické dovolenky, spoznávacie zájazdy či jogové pobyty
  • Napriek tomu, že cestovanie nič nenahradí, sú spôsoby, ako si dovolenkovú atmosféru navodiť

Kurz dovolenkového jazyka

Letné destinácie znamenajú aj cudzí jazyk, samozrejme až na výnimky v podobe miest, kde je viac Slovákov ako domácich. No prečo si dovolenku nepripomenúť práve prostredníctvom jazyka? Stačí sa prihlásiť na niektorý z letných kurzov taliančiny, španielčiny, ale aj ďalších jazykov. Na taliančinu odporúčame Školu taliančiny, ktorá má ešte voľné letné kurzy, na španielčinu školu La latina. Neboj sa, že to bude ako na strednej. Tu si jazyk dosýta užiješ, naučíš sa ho modernou formou, ale sa aj zabavíš a spoznáš nových ľudí a dokonca aj pravých Talianov a Španielov.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Cvičenie pod holým nebom 

Dnes sú čoraz populárnejšie pobyty v exotike spojené s aktívnym pohybom. V Bratislave si môžeš aktívnu dovolenku navodiť veľmi jednoducho. Stačí si zájsť zacvičiť napríklad na Magio pláž, kde celé leto denne prebiehajú rôzne formy cvičenia, a to úplne zadarmo. Nájdeš tu jogu, bežecké tréningy, cvičenie pre ženy aj funkčné tréningy pre náročnejších športovcov. Jogu si tiež môžeš zacvičiť v Medickej záhrade, na Kuchajde či v OC Central na terase. Už 22. júla sa môžeš v Bratislave zúčastniť jogovo-bežeckého eventu Roga.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Vodné aktivity

K letnej dovolenke patrí voda, ktorej, ak sa vzdáš slaného pocitu, je aj v Bratislave dostatok. Ak si skromnejší, dobre si zaplávaš aj na Draždiaku či Kuchajde. Oveľa čistejšiu vodu však nájdeš napríklad na Rusovskom jazere, kam sa dostaneš najlepšie na bicykli po hrádzi. Ak preferuješ adrenalín, nemusíš sa hrnúť k moru na populárne „banány“, ale oveľa lepšie atrakcie nájdeš na Wake lake či v Čunove, kde si zajazdíš na vode či zažiješ letnú party. Tu všade, plus na Draždiaku môžeš otestovať aj SUP, teda paddle board, ktorý je vyhľadávaný aj pri mori.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Turistom vo vlastnom meste

Neznamená to, že keď sa polovica Slovenska hrnie do zahraničia, nikto zo zahraničia neprichádza k nám. V lete je Bratislava plná turistov, ktorí sú nadšení z toho, čo všetko tu objavia. Tak prečo to neskúsiť aj vo vlastnom meste? Určite je veľa vecí, ktoré si tu ešte nevidel, či už sú to hlavné atrakcie, ako hrady, kaštiele v okolí či múzeá. Poprípade prírodnejšie lokality v okolí, na ktoré sa dostaneš napríklad po cyklotrase, ako Sandberg či Koliba. No netreba zabúdať ani na gastro a posedenia na teraske, ktoré k dovolenke patria. Tak objavuj nové, ktoré si ešte nenavštívil!

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

Okrem toho ti ďalšie úžasné miesta a príležitosti ponúka celé Slovensko a susedné krajiny, kam sa vieš dostať za smiešny peniaz a pritom vidieť nádherné veci. Viac tipov nájdeš napríklad v našom článku 10 čarovných miest v okruhu 100 km od Bratislavy, ktoré si ešte nenavštívil. Tak neseď doma a objavuj! :)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech