Parndorf Slováci milujú a po novom rozšíri svoje služby o ďalšie zaujímavé prevádzky

  • Slovenský megaprojekt One Fashion Outlet Voderady zíva prázdnotou, zatiaľ čo Slováci utekajú za hranice nakúpiť do Parndorfu
  • Rakúske nákupné mestečko sme si zamilovali a podiel Slovákov na celkovom množstve návštevníkov to potvrdzuje
gucci-calvin-klein-burberry
mcarthurglen.com
  • Slovenský megaprojekt One Fashion Outlet Voderady zíva prázdnotou, zatiaľ čo Slováci utekajú za hranice nakúpiť do Parndorfu
  • Rakúske nákupné mestečko sme si zamilovali a podiel Slovákov na celkovom množstve návštevníkov to potvrdzuje

V roku 2013 vznikol na ceste medzi Trnavou a Bratislavou obrovský projekt One Fashion Voderady, no už po pár mesiacoch bolo jasné, že sa mu dariť nebude. Naše slovenské nákupné centrum sa v roku 2016 ocitlo v strate takmer 2 miliónov eur a od júna 2016 do apríla 2017 bola firma v reštrukturalizácii. Spoločnosti, ktorým dlhovala peniaze, časť dlhov odpustili.

Množstvo obchodných priestorov tak dnes zíva prázdnotou a na obrovskom parkovisku nájdeš len pár áut. Podľa SME.sk zákazníkom vadia vysoké ceny aj nedostatok exkluzívnych značiek. Podľa oficiálnych údajov FinStatu spoločnosť One Fashion Outlet 1 s. r. o. v roku 2016 znížila stratu o 33 % na -1,857 mil. € a tržby jej narástli na 1,972 mil. €.

Zatiaľ, čo vo Voderadoch sa outlet neuchytil, Slováci tvoria až 17 % z celkového počtu návštevníkov rakúskeho Parndorfu. Informuje o tom TREND. Ten sa nachádza len 30 minút od Bratislavy a za nákupmi tam Slováci cestujú často a radi. O tom, že takto pred rokom outlet investoval 50 miliónov eur a svoju kapacitu zväčšil o 5 500 m2 (s čím priniesol 25 nových obchodov), si určite každý fanúšik všimol. Dnes sa na ploche 36 500 m2 nachádza 165 prevádzok (celý náš článok si prečítaš TU) a Parndorf ako jeden z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku (1800 zamestnancov) plánuje ďalšie zmeny. Rozšíri svoju ponuku gastroprevádzok.

A nie len to. Na webe outletu nájdeš s označením „novinka“ okrem La Cure Gourmande, wagamama a Starbucks aj značky ako Converse, Douglas, Montblanc, Roberto Cavalli, O bag, Pupa Milano, Rituals (niektoré otvorili už po dokončení rekonštrukcie minulé leto). Designer Outlet Parndorf, ktorý si na rakúskom trhu buduje dobré meno už dve desaťročia dnes je jedným z najvychytenejších nákupných miest.

Aj vďaka ďalším a ďalším investíciám do architektonicky mimoriadne zaujímavého nákupného mestečka návštevnosť stále stúpa a v minulom roku Parndorf privítal o 9 % viac zákazníkov než v roku 2016 a spolu s tým sa o 11 % zvýšili jeho tržby.

Zdroj: TREND

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech