Podzemný kruhový objazd v Bratislave bude realitou. Prinesie aj dopravné obmedzenia

  • Práca na podzemnom kruhovom objazde je v plnom prúde
  • Bude to mať vplyv na dopravu v okolí
  • Hlavné obmedzenie sa týka najmä Továrenskej ulice
hb
HB Reavis
  • Práca na podzemnom kruhovom objazde je v plnom prúde
  • Bude to mať vplyv na dopravu v okolí
  • Hlavné obmedzenie sa týka najmä Továrenskej ulice

Prestavba ulice Mlynské nivy je v plnom prúde. Stará autobusová stanica bola zbúraná a na jej mieste má podľa plánu vyrásť nová. Medzičasom nám tu vyrástla dočasná autobusová stanica, ktorá konečne drží krok s dobou či už výzorom, alebo službami.

Doprava bude miestami obmedzená

Obyvatelia Bratislavy musia byť trpezliví. Aj napriek tomu, že si HB Reavis dáva záležať, aby rekonštrukcia prebehla hladko a neobmedzovala chod dopravy, isté dopravné obmedzenia sú nevyhnutné. Adrian Rác, CEO HB Reavis Slovakia, vysvetľuje, že k uzávierke celej ulice nedôjde. „Nejde len o rekonštrukciu ulice na povrchu, ale aj o kompletnú rekonštrukciu technickej a dopravnej infraštruktúry. Mlynské nivy sú hlavnou tepnou v centre mesta, do ktorej sa nezasiahlo 35 rokov,“ dodáva.

„Infraštruktúra je veľmi zastaraná, kanalizácia je tam dokonca z čias Márie Terézie a treba ju kompletne obnoviť. Nachádzajú sa tu tiež parovody, káblovody, vodovody, plynovod a niekoľko desiatok optických káblov. Preto je rekonštrukcia ulice Mlynské nivy komplikovanejšia ako by sa na prvý pohľad zdalo. Sme preto radi, že sa nám podarilo nájsť kompromis, ktorý umožní revitalizáciu celej oblasti tak, aby nemuselo dôjsť k celkovej uzávierke.”

Keďže výstavba podzemného kruhového objazdu začala, obyvatelia Bratislavy si už mohli všimnúť, že chod dopravy je do istej miery upravený. Obmedzenia sa týkajú hlavne Továrenskej ulice. Kvôli prebiehajúcej výstavbe sa ulica po novom stane slepou ulicou, vjazd do nej bude obmedzený iba na Dostojevského rad a Čulenovu ulicu. Spoločnosť HB Reavis spolupracuje aj s mestom a DPB, aby tieto obmedzenia mali čo najmenší vplyv na každodenný život obyvateľov. V ponuke sú náhradné linky a trasy mestskej hromadnej dopravy.

Celá rekonštrukcia na ulici Mlynské nivy a jej okolí vrátane dopravy a technickej infraštruktúry by mala podľa predbežných odhadov stáť 24 miliónov eur a HB Reavis ju realizuje na vlastné náklady. Obyvatelia Bratislavy a jej návštevníci by mali mať prístup k novému bulváru na jeseň 2019.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech